07.03.2013 18:00 CET
0 : 0
(0:0)

Duel Anži s Newcastlem branku nepřinesl

Domácí Anži Machačkala se s anglickým Newcastlem rozešla bez branek. První půle možná diváka zklamala, po nezáživných pětačtyřiceti minutách se ale tempo hry trochu zvýšilo. Přesto ani jeden z týmu nedokázal soupeřovu obranu překonat. Pro anglický celek bude neinkasování pravděpodobně úspěchem.

Možná ještě před několika lety nazpět bychom v pohárech hledali jména těchto dvou celků jen velmi marně. Dnes je ale realita jiná - z Anži se pro mnohé fotbalisty stal atraktivní tým, Newcastle také nepatří k nejchudším klubům a zvláště v poslední době mohutně posiluje. Jeho snaha se mu, zdá se, vyplácí.

Newcastle zatím nenaplňuje vysoká očekávání a zvláště na domácí scéně nemají jeho fanoušci mnoho důvodů k oslavám. Také proto je účinkování v evropských pohárech vítaným zpestřením. Svěřenci manažera Pardewa okupují až patnáctou příčku. Do dnešního utkání nenaskočil útočník Papiss Cissé, který je nemocen.

O překvapivý útok se pokoušel Willian, který patičkou nahrával do běhu spoluhráčům. Obrana Newcastlu se ale zaskočit nenechala. Pro brazilského záložník ale první půle vůbec neskončila dobře, respektive skončila moc brzo. Již po dvaceti minutách se ofenzivní kouzelník zranil a musel být střídán.

Hru Newcastlu moc přesnosti nezdobilo, takže Anži se často dostávalo k rychlým protiútokům. Ani um Samuela Eto'a ale nestačil k otevření dobře bránící čtveřice hostí. V bráně Strak se pro dnešní večer usadil Rob Elliot, který musel před koncem první půle likvidovat výborně umístěnou střelu kamerunské hvězdy, ani tentokrát se ale Eto'o neprosadil.

Machačkala se snažila jít do vedení také zkraje druhého poločasu, její tlak stoupal. Opět ale pozorná obrana Strak likvidovala časté pokusy o zakončení. M'Biwa a James Perch přinášeli často obětavé zákroky, které pomáhaly brankáři Elliotovi. Akce Ješčenka skončila na brankáři Elliotovi, toho vyzkoušel také Eto'o.

Po hodině hry se ke slovu dostali také hosté. Po Cabayeho chytrém pasu se do velké šance řítil Hatem Ben Arfa, který zkoušel brankáře Gabulova přehodit. Možná ale měl volit tvrdou střelu, místo toho zůstalo skóre stejné. Po rychlé kombinaci se znovu pokoušeli prosadit hosté, za anglický celek pálil Vurnon Anita.

Ani tři střídání z konce druhého dějství nijak nepomohla ke změně skóre, domácí Anži se především díky pozorné obraně neprosadilo. Odveta tak vypadá příjemněji pro Straky.

Autor: Ondřej Pražák / soccernet.com, onlajny.cz