Profily, historie

 

Představení účastníků MS 2018 - Senegal

Od památného léta v Japonsku a Jižní Koreji, kdy se Lvi z Terangy představili na mistrovství světa vůbec poprvé a rovnou se jim povedlo napsat jeden z (doposud) nejkrásnějších fotbalových příběhů 21. století, uplynulo 16 let. Senegalský tým míří na svůj historicky druhý Mundial v mnohem lepší pozici a v nepředvídatelné skupině H je dokonce realistickým kandidátem na postup; vzpomínky na rok 2002 ale jen tak nezmizí. Fanoušci jsou nároční a budou chtít minimálně stejný úspěch: čtvrtfinále...  
13.06.2018 | Profily, historie | 111 komentářů
 

Představení účastníků MS 2018 - Kolumbie

Na druhý světový šampionát v řadě se pod Josém Pékermanem chystá Kolumbie, a ačkoliv měla tentokrát nepříjemné starosti se samotným propadnutím kvalifikačním sítem, v Rusku se od ní opět čekají velké věci. Cuadrado s Jamesem se vrací na scénu, tentokrát už doplněni o zdravého Falcaa. Show může začít...  
13.06.2018 | Profily, historie | 93 komentářů
 

Představení účastníků MS 2018 - Polsko

Na světové kolbiště se vrací po 12 letech a s ohledem na sestavu, kterou do Ruska vysílají, docela ve velkém stylu. Špičkový útočník, který každou sezonu střílí mraky gólů a touží po něm téměř každý velkoklub v Evropě. Gólman, který po telecích letech konečně dospěl do stádia, kdy ho lze označit za oporu a velmi dobrou volbu v brankovišti. Mladý středopolař, který v Neapoli dorostl v jednoho z nejzajímavějších hráčů na tomto postu vůbec. To vše doplňuje správná dávka dravého mládí i zkušeností.  
12.06.2018 | Profily, historie | 186 komentářů
 

Představení měst MS 2018 - Kazaň

Kazaň leží v Tatarstánu, a proto zde žijí Tataři, 47.6%. Ale je také administrativním centrem Povolžského federálního okruhu, a tak mají mírnou převahu přeci jen Rusové, 48.6%. Město patří k největším v zemi, 1,2 milionu obyvatel, Volha se tu stýká s Kazankou a historie na vás dýchá na každém kroku.  
12.06.2018 | Profily, historie | 60 komentářů | ZAUJALO NÁS
 

Představení účastníků MS 2018 - Tunisko

Čtyři mundialy, čtyři konce v základní skupině, jedno vítězství. Tunisané od pohledu jedou do Ruska jako čistí sparing partneři, tým do počtu. Ovšem nenechte se mýlit, Orli z Kartága se v posledních letech na domácím kontinentu tiše rozvíjeli v přední baviče, a na tomto turnaji klidně mohou leckoho zaskočit...  
12.06.2018 | Profily, historie | 68 komentářů
 

Představení účastníků MS 2018 - Belgie

Už třetí šampionát v řadě budou řazeni do širšího okruhu favoritů, minimálně čtvrtfinále se považuje za samozřejmost. Nicméně napodobení výsledku z posledního MS i Eura by už bylo tentokrát asi vážně považováno za obrovské zklamání. Nevytěžit z téhle báječné generace kolem Hazarda a dalších víc než je účast mezi nejlepší osmičkou? To by byl neúspěch.  
11.06.2018 | Profily, historie | 211 komentářů
 

Představení měst MS 2018 - Kaliningrad

Kaliningrad je historie a historie má jméno Kaliningrad. Dříve to však bylo město německé, s názvem Königsberg, česky Královec, latinsky Regiomontium. To snad mluví samo o sobě. A to ještě chybí staropruština: Twangste. Bývalé hlavní město Východního Pruska, leží u ústí řeky Pregola, která se zde vlévá do Baltského moře. Žije zde 467 tisíc obyvatel, dnes většinou ruské národnosti.  
11.06.2018 | Profily, historie | 75 komentářů
 

Představení účastníků MS 2018 - Korejská republika

Jubilejní desátá účast na mistrovství světa v řadě, a přece doslova nikdo v zemi nemá chuť cokoliv oslavovat. Jižní Korea na dostavení světové smetánky vyloženě doklopýtala, nechala bývalého kouče Uliho Stielikeho dramaticky přesluhovat, a nyní na poslední chvíli vše lepí, aniž by měla ustálený plán A. Tohle může být pořádný výbuch, ještě horší než ten čtyři roky starý...  
11.06.2018 | Profily, historie | 93 komentářů
 

Představení účastníků MS 2018 - Švédsko

To jsou oni. Ti, co překazili Gigimu Buffonovi sen o výletu na poslední světový šampionát. Jenže to by Italové museli ve dvojzápase proti Švédům dát aspoň jeden gól. Tak se nestalo a po výsledcích 1:0 a 0:0 postoupili překvapivě na mistrovství světa do Ruska fotbalisté ze severu Evropy.  
10.06.2018 | Profily, historie | 67 komentářů
 

Představení měst MS 2018 - Saransk

Saransk je hlavním městem Mordvinska, nachází se na povodí řeky Volha a jeho obyvatelé to mají do Moskvy 644 km. Jen pro přesnost a pro znalce a kritiky naší famózní D1, cesta jim trvá téměř 9 hodin. Město se rozkládá se na rozloze 383 km čtverečních a v průměrné výšce 160 metrů nad hladinou moře Žije zde 315 tisíc obyvatel. Na místním stadionu se budou hrát čtyři zápasy MS 2018.  
10.06.2018 | Profily, historie | 165 komentářů | ZAUJALO NÁS
 

Představení účastníků MS 2018 - Mexiko

Mexiko je takovou zvláštní konstantou světových šampionátů. Pokud máte dojem, že se v dnešním dynamickém světě už nemáte o co opřít, sázka na další mexický postup ze skupiny a okamžitý krach v osmifinále by vám měla vrátit aspoň kus ztracené jistoty. Anebo snad tentokrát mohou El Tri ze začarovaného kruhu konečně vybřednout?  
10.06.2018 | Profily, historie | 60 komentářů
 

Představení účastníků MS 2018 - Německo

Obhájci mistrovského titulu. Tým, který od roku 2006 každé dva roky vozí z velkého turnaje medaili. A taky aktéři jednoho už trochu zprofanovaného výroku někdejšího fotbalisty, dnes televizního moderátora a závisláka na sociálních sítích. Němci možná v tipech odborníků či sázkařů nejsou řazeni na první místo. Přece jen, Francie nebo Španělsko mají možná tým hvězdnější a Brazílie je zase vzhledem k dlouhému čekání na cenný kov z MS na velký turnaj více nabuzená...  
10.06.2018 | Profily, historie | 252 komentářů
 

Představení účastníků MS 2018 - Švýcarsko

Švýcaři jsou tradičním černým koněm velkých turnajů. Kompaktní tým s výbornou obranou, to je ve vyřazovací fázi vždycky silný kalibr. V přítomnosti jednoho z největších favoritů už v základní skupině však budou svěřenci Vladimira Petkoviće bojovat prakticky jen o druhé postupové místo za Brazílií. A přestože se jim na světových šampionátech obvykle daří, letos se nad nimi vznáší oblak nejistoty.  
09.06.2018 | Profily, historie | 140 komentářů
 

Představení měst MS 2018 - Samara

Samara se jmenovala Kujbyšev, ale to tak nějak nezapadalo do strategických změn po pádu SSSR, rozpadu této říše a vzniku Ruské federace. On totiž ten Kujbyšev byl docela prominentní politik za éry Stalina. Dnes má město 1,1 milionu obyvatel, je na šestém místě v Rusku, co se velikosti týče, rozkládá se na březích řeky Volhy a blízko pohoří Žiguli. A tady našinec již tuší kde to je a o co se jedná...  
09.06.2018 | Profily, historie | 64 komentářů | ZAUJALO NÁS
 

Představení účastníků MS 2018 - Brazílie

Zatímco o Argentině jsme včera psali jako o utlumeném gigantovi, který se bude spoléhat hlavně na Messiho zázraky, Brazílie je v diametrálně odlišné pozici. Nikoliv už životně závislá na Neymarovi, po nejdominantnější kvalifikaci od začátku 90. let, a s trenérem, který je v zemi nevídaným způsobem univerzálně oblíbený...  
08.06.2018 | Profily, historie | 352 komentářů
22:36 Devatenáctka podlehla Skotsku
Přípravné utkání reprezentantů do 19 let v Murcii (Španělsko):
ČR - Skotsko 0:1 (0:0)
Branka:
78. Kennedy.
Sestava ČR: Trefil - Hošek, Gabriel, Vlček, Žilák - Kosař (86. Svoboda), Žambůrek - Cienciala (67. Radosta), Ryneš (80. Karabec), Zeronik (80. Szewieczek) - Firbacher. Trenér: Kozel. (ČTK)
22:13 Rondón byl v hledáčku Man Utd
Manchester United v lednu přivedl Odiona Ighala, ten však nebyl jediným útočníkem v hledáčku Red Devils. Celek z Old Trafford se zajímal rovněž o Salomóna Rondóna z Dalianu Yifang, nakonec se však rozhodl pro příchod 30letého Nigerijce. (sport-express.ru)
21:54 RB Lipsko stále jedná s Klostermannem
Lukas Klostermann patří k oporám RB Lipsko, které pokračuje v jednáních o prodloužení vzájemné spolupráce. Obě strany však zatím nenašly společnou řeč, přičemž německý reprezentant, jenž má kontrakt do .konce nadcházející sezóny, nad prodloužením smlouvy váhá. (kicker.de)
21:41 Cristante objektem zájmu Arsenalu
Arsenal hledá posily pro nadcházející sezónu a jednu si zřejmě vyhlédl na Apeninském poloostrově. Do hledáčku Gunners se dostal záložník Bryan Cristante z AS Řím. (sport-express.ru)
21:32 Portugalsko vyzve Slovinsko a Maltu
Jasno o dalších soupeřích pro přípravu na nadcházející mistrovství Evropy má Portugalsko. Svěřenci kouče Fernanda Santose po březnových zápasech s Belgií a Chorvatskem čeká na konci května utkání v Lublani se Slovinskem a o několik dnů později střetnutí s Maltou. Utkání ve Slovinsku se přitom odehraje při příležitosti stého výročí založení místní Fotbalové federace. (lequipe.fr)
21:16 Kempf absolvoval běžecký trénink
Necelé tři týdny po dvojité zlomenině čelisti se na trávník vrátil Marc-Oliver Kempf. Obránce Stuttgartu zatím absolvoval pouze běžecký trénink, do plného tréninku se bude moci vrátit nejdříve šest týdnů po operaci, načež posléze přijde na řadu možný návrat do zápasového režimu. (kicker.de)
20:53 Evropská liga - výsledky (1)
Výsledky dnešních zápasů Evropské ligy: Kluž - Sevilla 1:1 (59. z penalty Deac - 82. En-Nesyri), Bruggy - Manchester United 1:1 (15. Dennis - 36. Martial), Kodaň - Celtic 1:1 (52. N'Doye - 14. Edouard), Frankfurt - Salzburg 4:1 (12., 43. a 53. Kamada, 56. Kostić - 85. z penalty Hwang), Getafe - Ajax 2:0 (38. Deyverson, 90+3. Kenedy), Ludogorec - Inter 0:2 (71. Eriksen, 90+4. z penalty Lukaku), Sporting - Başakşehir 3:1 (3. Coates, 44. Šporar, 51. Vietto - 77. z penalty Višća), Šachtar - Benfica 2:1 (56. Alan Patrick, 72. Kovalenko - 67. z penalty Pizzi).
20:24 Fürth zítra bez dvojice záložníků
Marvin Stefaniak a Jamie Leweling budou chybět Greutheru Fürth v zítřejším utkání na půdě Wehenu Wiesbaden. Prvně jmenovaný má zánět v noze, zatímco jeho spoluhráče vyřadilo ze hry pro změnu pohmožděné koleno. (kicker.de)
20:11 Youssouf je po úspěšné operaci
Úspěšnou operaci přetrženého zadního zkříženého vazu v koleni má za sebou Zaydou Youssouf. Talentovaný záložník Saint-Étienne s jistotou vynechá zbytek sezóny, neboť má být mimo hru zhruba šest měsíců. (lequipe.fr)
19:58 Düsseldorfu se vrací Karaman
Kenan Karaman nechybí ve výpravě Fortuny Düsseldorf pro nadcházející ligový duel ve Freiburgu. Turecký útočník s německým pasem vyléčil zápal plic, se kterým absentoval od poloviny října. (kicker.de)
Další expres zprávy
Výsledkový servis
19.02.
Tottenham Hotspur - RB Lipsko
0:1
19.02.
Atalanta Bergamo - Valencia CF
4:1
Kompletní výsledky
18:55
Sporting CP - Istanbul B.
3:1
18:55
Getafe CF - AFC Ajax
2:0
18:55
FC Kodaň - Celtic FC
1:1
18:55
CFR Cluj - Sevilla FC
1:1
18:55
Club Bruggy - Manchester Utd.
1:1
18:55
L. Razgrad - Inter Milán
0:2
18:55
E. Frankfurt - Salzburg
4:1
18:55
Šachtar Doněck - SL Benfica
2:1
21:00
Wolverhampton - Espanyol Barcelona
info
21:00
Bayer Leverkusen - FC Porto
info
21:00
APOEL Nikósie - FC Basilej
0:3
21:00
Olympiakos Pireus - Arsenal FC
info
21:00
AZ Alkmaar - LASK Linz
info
21:00
VfL Wolfsburg - Malmö FF
info
21:00
AS Řím - KAA Gent
info
21:00
Rangers FC - SC Braga
info
Kompletní výsledky
19.02.
Indep. Medellín - A. Tucumán
1:0
01:30
Barcelona SC - Cerro Porteño
1:0
01:30
D. Tolima - Internacional
0:0
23:15
CD Palestino - Club Guaraní
info
Kompletní výsledky
19.02.
FBC Melgar - Nacional Potosí
1:2p
19.02.
SD Aucas - Vélez Sarsfield
2:1
19.02.
CA Huracán - Atlético Nacional
1:1
19.02.
Sportivo Luqueño - Mineros Guayana
2:2
01:30
Oriente P. - Vasco da Gama
0:0
23:15
Always Ready - Millonarios FC
info
21.02.
CS Emelec - Club Blooming
info
21.02.
Atlético Mineiro - Unión Santa Fe
info
21.02.
CD El Nacional - CA Fénix
info
Kompletní výsledky
19.02.
Portmore United - Cruz Azul
1:2
19.02.
CD Motagua - Atlanta United
1:1
19.02.
Club León - Los Angeles FC
2:0
02:00
Alianza FC - Tigres UANL
2:1
02:00
Saprissa - Montreal Impact
2:2
04:00
Comunicaciones - Club América
1:1
21.02.
AD San Carlos - New York City
info
21.02.
CD Olimpia - Seattle Sounders
info
Kompletní výsledky
19.02.
ABM Galaxy - Eastern Suburbs
2:2
19.02.
Hienghène Sport - Hekari United
2:2
21.02.
Henderson Eels - Lautoka FC
info
21.02.
Malampa Revivors - Toti City FC
info
Kompletní výsledky
19.02.
Manchester City - West Ham
2:0
21.02.
Derby County - Fulham FC
info
Kompletní výsledky
21.02.
Real Betis - RCD Mallorca
info
19.02.
Rayo Vallecano - Albacete Balompié
odl.
19.02.
CD Mirandés - Real Zaragoza
1:1
21.02.
Sporting Gijón - Cádiz CF
info
Kompletní výsledky
21.02.
Brescia Calcio - SSC Neapol
info
21.02.
Cosenza Calcio - Frosinone Calcio
info
Kompletní výsledky
21.02.
Bayern Mnichov - SC Paderborn
info
21.02.
VfL Osnabrück - Erzgebirge Aue
info
21.02.
Wehen Wiesbaden - Greuther Fürth
info
21.02.
Viktoria Köln - Großaspach
info
21.02.
SV Drochtersen / Assel - Heider SV
info
21.02.
Werder Brémy II - Hannoverscher SC
info
21.02.
BFC Dynamo - VSG Altglienicke
info
21.02.
Wacker Nordhausen - Lichten.
info
21.02.
Oberhausen - Sportfreunde Lotte
info
21.02.
Hoffenheim II - Astoria Walldorf
info
21.02.
TSG Balingen - 1. FSV Mainz 05 II
info
Kompletní výsledky
21.02.
OGC Nice - Stade Brestois
info
21.02.
FC Metz - Olympique Lyon
info
21.02.
Le Havre AC - US Orléans
info
21.02.
Chamois Niortais - Valenciennes FC
info
21.02.
Clermont Foot - Paris FC
info
21.02.
FC Chambly - AS Nancy-Lorraine
info
21.02.
Rodez AF - FC Lorient
info
21.02.
EA Guingamp - FC Sochaux
info
21.02.
Grenoble Foot 38 - LB Châteauroux
info
21.02.
AC Ajaccio - Le Mans FC
info
21.02.
AS Béziers - US Créteil
info
21.02.
Boulogne - Le Puy Foot 43 Auvergne
info
21.02.
Bourg-en-Bresse Péronnas - Pau FC
info
21.02.
GFCO Ajaccio - USL Dunkerque
info
21.02.
AS Lyon-Duchère - US Avranches
info
21.02.
US Quevilly-Rouen - US Concarneau
info
21.02.
Sporting Toulon - FC Villefranche
info
21.02.
SO Cholet - Bastia-Borgo
info
Kompletní výsledky
21.02.
CD Aves - Vitória SC Guimarães
info
21.02.
UD Vilafranquense - SC Farense
info
Kompletní výsledky
21.02.
St. Mirren FC - Heart of Midlothian
info
19.02.
Kilmarnock FC - Aberdeen FC
3:4p
21.02.
Dundee United - Inverness CT
info
Kompletní výsledky
21.02.
RKC Waalwijk - Sparta Rotterdam
info
21.02.
Cambuur Leeuwarden - Roda JC
info
21.02.
NAC Breda - Almere City
info
21.02.
Go Ahead Eagles - NEC Nijmegen
info
21.02.
SBV Excelsior - FC Den Bosch
info
21.02.
FC Dordrecht - BV De Graafschap
info
21.02.
SC Telstar - MVV Maastricht
info
21.02.
Helmond Sport - Jong AFC Ajax
info
21.02.
Jong PSV Eindhoven - TOP Oss
info
Kompletní výsledky
21.02.
KV Kortrijk - KRC Genk
info
21.02.
OH Leuven - RU Saint-Gilloise
info
Kompletní výsledky
21.02.
Sivasspor - Alanyaspor
info
21.02.
Osmanlispor - Menemen Belediyespor
info
21.02.
Eskişehirspor - Hatayspor
info
Kompletní výsledky
19.02.
AEK Atény - Panetolikos FC
4:0
21.02.
APO Levadiakos - Doxa Drama
info
Kompletní výsledky
21.02.
Austria Lustenau - FC Dornbirn
info
21.02.
SV Kapfenberg - Blau Weiß Linz
info
21.02.
FC Juniors OÖ - SV Lafnitz
info
21.02.
Austria Klagenfurt - SV Ried
info
21.02.
SKU Amstetten - FC Liefering
info
21.02.
SV Horn - Austria Vídeň Am.
info
Kompletní výsledky
21.02.
FC Winterthur - Lausanne Sport
info
Kompletní výsledky
21.02.
ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin
info
21.02.
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze
info
Kompletní výsledky
19.02.
III. kerületi TUE UPE - Dorogi FC
0:2
19.02.
Haladás - Honvéd Budapešť
2:1e
19.02.
Kaposvár - Mezőkövesdi SE
1:3
19.02.
Zalaegerszegi TE - Lipot SK
5:1
19.02.
Paksi SE - Pécsi MFC
1:0
19.02.
Puskás FC - Békéscsaba Előre SE
3:0
19.02.
Dunaújváros PASE - MTK Budapešť
0:2
19.02.
MOL Fehérvár FC - Újpest FC
1:0
Kompletní výsledky
21.02.
NK Varaždin - Lokomotiva Záhřeb
info
Kompletní výsledky
21.02.
FK Voždovac - Spartak Subotica
info
21.02.
Javor Ivanjica - Mladost Lučani
info
Kompletní výsledky
19.02.
FC Nordsjaelland - AC Horsens
6:0
21.02.
Hobro IK - FC Midtjylland
info
Kompletní výsledky
21.02.
VPS Vaasa - FF Jaro
info
Kompletní výsledky
19.02.
Anorthosis - Nea Salamis FC
1:1
19.02.
Apollon Limassol - Ethnikos Achnas
2:0
19.02.
Doxa Katokopia - Omonia Nikósie
1:1
19.02.
AEK Larnaka - AEL Limassol
1:1
Kompletní výsledky
21.02.
Shelbourne FC - Dundalk FC
info
21.02.
Sligo Rovers - St. Pat's
info
21.02.
Waterford United - Bohemians Dublin
info
21.02.
Derry City - Finn Harps
info
21.02.
Shamrock Rovers - Cork City
info
21.02.
Cabinteely FC - Bray Wanderers
info
21.02.
Galway United - Athlone Town
info
21.02.
Wexford Youths - UC Dublin
info
Kompletní výsledky
21.02.
Linfield FC - Crusaders FC
info
Kompletní výsledky
21.02.
Connah's Quay - The New Saints FC
info
21.02.
Aberystwyth Town - PenyBont FC
info
Kompletní výsledky
19.02.
FH Hafnarfjördur - IF Grótta
1:1
21.02.
UMF Afturelding - Breidablik UBK
info
Kompletní výsledky
21.02.
Sirens FC - Sliema Wanderers
info
21.02.
Tarxien Rainbows - Floriana FC
info
21.02.
Gzira United - Valletta FC
info
Kompletní výsledky
19.02.
Europa Point - Manchester 62
3:1
20:30
Boca Juniors - College 1975 FC
7:5
21.02.
Lincoln Red Imps - Lions Gibraltar
info
Kompletní výsledky
přestup
 
18,000,000 €
 
přestup
 
25,000,000 €
 
přestup
 
40,000,000 €
 
Všechny přestupy
20:55
Olympiakos Pireus - Arsenal FC (Přímý přenos vyřazovací části UEFA Europa League)
21:00
Bundesliga (RB Lipsko - Brémy)
21:00
Juventus FC-Brescia Calcio (Serie A - Záznam fotbalového utkání italského velkoklubu (Juventus TV))
Kompletní TV program
 
 
29.01., 15:10
Další videa
Anketa
Kdo postoupí do čtvrtfinále?
Hlasovat
Zajímá vás, co nového je na EuroFotbalu, ať už po stránce obsahové, nebo jaké jsme připravili nové funkce? Sledujte náš nový vývojářský blog a žádná novinka vám neunikne!