Portugalsko - Taça de Portugal - zprávy

Benfica s Bragou jsou zatím bez trofeje, teď se to pokusí změnit ve finále Taça de Portugal

Portugalská profesionální sezona se v tomto ročníku pomalu a jistě chýlí ke svému konci, kromě baráže zbývá dořešit ještě jeden otazník. Ve finále poháru na sebe narazí dva soupeři, kteří dlouhodobě patří mezi největší favority na celkově prvenství, ovšem s tímto ročníkem nemohou být příliš spokojeni. Zklamaná bude hlavně Benfica, která obsadila až třetí místo a o vytouženou Ligu mistrů bude bojovat v předkole.
23.05. | Previews | žádný komentář

Santa Clara moc odporu nekladla, semifinále Tacy de Portugal si očekávaně zahraje Braga

V pořadí třetí čtvrtfinálový mač Portugalského poháru nenabídl žádnou senzaci. Byť Santa Clara svého soupeře v posledních dvou ligových případech nečekaně porazila, nyní jednoduše tahala za kratší konec. Braga byla v tomto měření sil lepším, nebezpečnějším a aktivnějším týmem a nakonec si toužebný a kýžený postup mezi nejlepší čtyřku právem vysloužila.
30.01. | Komentáře a souhrny | žádný komentář

Porto čtvrtfinále Portugalského poháru zvládlo, venku skolilo Gil Vicente

Porto žádné překvapení nepřipustilo a postoupilo mezi čtyři nejlepší letošního ročníku Taça de Portugal. Svěřenci trenéra Sérgia Conceicaa si jakožto favorité tohoto měření sil poradili venku s Gil Vicente, které se nedostalo k žádné vstřelené brance. Jeho soupeř naopak ano, a to v obou poločasech, nejprve zásluhou Jesúse Corony a poté také i díky Mehdimu Taremimu.

Porto ovládlo i národní pohár a slaví tak double

Porto potvrdilo dobrou formu ze závěru letošního ročníku a ve finálovém duelu Taca de Portugal v Coimbře přehrálo největšího konkurenta Benficu po výsledku 2:1 i přesto, že od 38. minuty hrálo v oslabení. Po návratu na portugalský ligový trůn přidává do vitríny další trofej a daleko nemělo ani od té třetí, neboť v Taca de Liga podlehlo až ve finále Braze (0:1). Z triumfu v Taca de Portugal se navíc raduje po dlouhých devíti letech.
02.08.2020 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

V Braze slaví ojedinělou trofej, derniéru si nejspíš odbyl Rafa

Velký den včera prožili v portugalské Braze. Ta obstojnou sezonu završila na čtvrté ligové příčce a čerstvě i teprve svým historicky druhým triumfem v Taça de Portugal, a prvním takovým za dlouhých 50 let. Svůj poslední zápas v dresu Arsenalistas zřejmě odehrál talentovaný forvard Rafa Silva...
23.05.2016 | Aktuality | 9 komentářů

Mám Benficu ve svém srdci, omlouval se Cardozo

Benfica má za sebou frustrující závěr sezóny, kdy hned na třech frontách skončila na stříbrné pozici. Sérii neúspěchů neunesl korunní střelec týmu Óscar Cardózo, který po pohárové porážce od Guimarãese napadl trenéra Jorgeho Jesúse, později se ovšem za své chování omluvil...
29.05.2013 | Aktuality | 110 komentářů

Benfika protestuje proti rozhodčím

Vedení lisabonské Benfiky zvažuje, že na protest proti údajným chybám rozhodčích odstoupí z Portugalského poháru. Současně vyzvalo fanoušky, aby nejezdili na zápasy na hřištích soupeřů a podpořili tím protest.
14.09.2010 | Aktuality | 4 komentáře
13.10. Mendes nepomůže Marítimu
Marítimo nemůže pro nedělní zápas Taça de Portugal na půdě Varzimu počítat se službami Dioga Mendese. Třiadvacetiletý záložník potřebuje dohnat tréninkové manko. (abola.pt)
11.10. Belenenses se uzdravil Sandro
Sandro si může připsat debut za CF Os Belenenses. Bývalý brazilský reprezentant se konečně zotavil ze zdravotních problémů a o víkendu by měl nastoupil v Taça de Portugal na půdě Berço SC. (abola.pt)
23.05. Taça de Portugal pro Bragu
Výsledek finále Portugalského poháru: Braga - Benfica 2:0 (45+3. Piazon, 85. R. Horta).
21.05. Finále Portugalského poháru odřídí Almeida
Do práce půjde v neděli večer Nuno Almeida, ten byl jmenován hlavním rozhodčím finále Portugalského poháru mezi Bragou a Benficou. (abola.pt)
20.05. Benfica čeká na zprávy o Veríssimovi
Benfica včera porazila Guimaraes a už v první půli z duelu odstoupil Lucas Veríssimo. Obránce lisabonského klubu si poranil stehenní sval a je ohrožen jeho start v pohárovém finále proti Braze, to je na programu za tři dny. (abola.pt)
06.03. Finále Portugalského poháru bude v Coimbře
Finále letošního ročníku Portugalského poháru se bude konat v Coimbře. O trofej si to rozdají Benfica a Braga, duel je naplánován na 23. května. (abola.pt)
04.03. Benfica ve finále poháru vyzve Bragu
Výsledek semifinále Taça de Portugal: Benfica - Estoril 2:0 (43. Ramos, 90. Waldschmidt), první zápas 3:1, postupuje Braga.
11.02. Sudímu v Portugalsku vyhrožovali smrtí
Rozhodčí Luis Godinho a jeho rodina dostali po úvodním semifinále Portugalského poháru, ve kterém sudí vyloučil dva hráče Porta, výhružky smrtí. Utkání v Braze skončilo remízou 1:1, poté co domácí v dvojnásobné početní výhodě v nastavení srovnali. Jako první dostal červenou kartu v 70. minutě Luis Díaz. Po jeho faulu se navíc vážně zranil David Carmo a utkání bylo na několik minut přerušeno. Na hřiště totiž pro domácího obránce přijela sanitka, která se ale porouchala a z trávníku ji museli odtlačit hráči. V nastavení byl po úderu hlavou vyloučen Mateus Uribe a Braga poté vyrovnala. Vedení Porta po zápase v oficiálním klubovém zpravodajství rozhodčího zkritizovalo a Godinho dostal několik výhrůžných zpráv. "Bereme to velmi vážně. V posledních hodinách navíc někdo na sociálních sítích zveřejnil rozhodčího telefon, což celou situaci jen zhoršilo, a navíc jde o závažný útok na soukromí," uvedla komise rozhodčích. (ČTK)
11.02. Carmo utrpěl dvojnásobnou zlomeninu nohy
David Carmo musí na operaci a letošní sezona pro něho skončila, mimo hru bude minimálně čtyři měsíce. Obránce Bragy nedohrál včerejší pohárový zápas proti FC Porto, dvacet minut před koncem ho při zakončení zranil Luis Díaz, který inkasoval červenou kartu. (abola.pt)
10.02. Taça de Portugal - výsledek
Výsledek úvodního semifinále Portugalského poháru: Braga - Porto 1:1 (90+12. Fransérgio - 9. Taremi).