Další články

Bin Hammám přiznal, že za přidělení MS Německu dostal úplatek

Bývalý šéf asijské fotbalové konfederace a někdejší člen výkonného výboru FIFA Mohammed bin Hammám přiznal, že od německých organizátorů mistrovství světa v roce 2006 dostal úplatek ve výši 6,7 milionu eur. Prohlásil to v rozhovoru pro televizní stanici ZDF.

Německý svaz za MS 2006 doplatí na daních téměř půl miliardy

Přes 19 milionů eur (487 milionů korun) musí doplatit Německý fotbalový svaz v důsledku aféry s možným uplácením při získání pořadatelství mistrovství světa v roce 2006. Po vypuknutí skandálu se do vyšetřování zapojil i finanční úřad, který nyní oznámil, že pro rok 2006 odebral svazu status veřejně prospěšné organizace a tím pádem se změnil jeho daňový výměr...

Beckenbauer vypovídal před švýcarskými úřady kvůli korupci

Legendární německý fotbalista a trenér Franz Beckenbauer dnes v souvislosti se svou rolí předsedy organizačního výboru mistrovství světa v roce 2006 vypovídal před švýcarským státním zastupitelstvím. Podle vyšetřovatelů jednasedmdesátiletý držitel dvou Zlatých míčů pro nejlepšího hráče Evropy při výpovědi spolupracoval.

Etická komise FIFA zahájila řízení kvůli volbě dějiště MS 2006

Etická komise Mezinárodní fotbalové federace FIFA formálně zahájila řízení kvůli podezření z korupce před volbou pořadatele mistrovství světa v roce 2006 v Německu. Vyšetřováno je šest podezřelých včetně legendy německého fotbalu Franze Beckenbauera.

Korupce při volbě dějiště MS 2006 se neprokázala, ani nevyloučila

Vyšetřování Německého fotbalového svazu uplácení před volbou pořadatele mistrovství světa v roce 2006 neodhalilo. Zpráva advokátní společnosti Freshfields však zároveň konstatovala, že kvůli nekompletní dokumentaci a nemožnosti vyslechnout všechny zainteresované osoby nelze korupci vyloučit.

Beckenbauer před volbou MS 2006 písemně slíbil výhody Warnerovi

Legendární německý fotbalista a trenér Franz Beckenbauer před přidělením pořadatelství mistrovství světa v roce 2006 podepsal smlouvu s tehdejším šéfem severo- a středoamerické konfederace CONCACAF Jackem Warnerem, ve které byly kontroverznímu funkcionáři z Trinidadu a Tobaga přislíbeny různé služby a výhody.

Německý svaz i jeho předsedy vyšetřují daňové úřady

Sídlo Německého fotbalového svazu (DFB) ve Frankfurtu nad Mohanem se dnes stalo terčem razie daňových úředníků v souvislosti s podezřením z korupce při přidělení pořadatelství mistrovství světa v roce 2006. Místní státní zastupitelství potvrdilo, že zahájilo vyšetřování kvůli podezření z daňových úniků "ve zvlášť závažném případě".

Bývalý šéf německého svazu obvinil v aféře svého nástupce ze lži

Bývalý prezident Německého fotbalového svazu (DFB) Theo Zwanziger obvinil v souvislosti s aférou kolem mistrovství světa v roce 2006 svého nástupce Wofganga Niersbacha ze lži. Podle něj musel současný šéf svazu o "černých fondech" vědět minimálně od roku 2005 a ne teprve několik týdnů, jak tvrdí.

V Německu prověří možné uplácení při volbě pořadatele MS 2006

Podezřením, že přidělení mistrovství světa v roce 2006 Německu provázela korupce, se začalo zabývat státní zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem. Podle vrchní státní zástupkyně Nadji Niesenové nyní zjišťuje, zda existují důvody pro zahájení vyšetřování.

Německo čelí obvinění z korupce při volbě pořadatele MS 2006

Organizátoři mistrovství světa v Německu v roce 2006 čelí obvinění z korupce. Podle týdeníku Spiegel si v roce 2000 s pomocí peněz z tajného fondu koupili čtyři hlasy při volbě pořadatelské země, ve které porazili Jihoafrickou republiku 12:11. Vedení německého svazu však obvinění z podplácení odmítá.

Historie lvíčka na hrudi: Bílý čaroděj z Hané

Už déle než jednadvacet let trvá historie samostatné české reprezentace. Během nich se v pozici hlavního trenéra vystřídalo hned devět mužů - o každém z nich EuroFotbal zpracoval netradiční takticko-analytický komentář, který se skládá z kratší obecné části a delším taktickém pojednání o vybraném utkání...

Lippi lituje, že po MS 2006 odešel od italské reprezentace

Marcello Lippi na konci tohoto kalendářního roku opustí čínský klub Guangzhou Evergrande a nevylučuje, že znovu usedne na lavičku některého národního týmu. Právě na reprezentační úrovni zažil v roce 2006 nejlepší moment své kariéry, následného odchodu od Squadra Azzurry ale lituje...

Ghaňan Kingson: Odmítl jsem úplatek za prohru s Českem

Bývalý ghanský reprezentant Richard Kingson prohlásil, že mu před utkáním s Českou republikou na mistrovství světa 2006 kdosi nabídl 300 tisíc dolarů (dnes 5,7 milionu korun) za to, že zařídí, aby Češi vyhráli 2:0. Gólman však nabídku odmítl a 2:0 vyhráli Ghaňané, kteří pak prošli do osmifinále turnaje, zatímco Češi vypadli ve skupině.

FIFA POTRESTALA ZIDANA A MATERAZZIHO

Výsledek kauzy "Zidane vs. Materazzi" je na světě, FIFA posoudila výpovědi aktérů a vynesla tresty. Zidane, který již pověsil kopačky na hřebík, si za hlavičku do hrudníku soupeře nezahraje tři reprezentační zápasy, provokující Materazzi dostal stop na dvě utkání.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele