Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Švýcarsko

Švýcaři i přes vyřazení prý MS opustí se vztyčenou hlavou

Fotbalisty Švýcarska mrzí promarněná velká šance na postup, která se jim otevírala po úvodním vítězství na světovém šampionátu se Španělskem. Švýcaři však jedou domů po prohře s Chile a dnešní bezbrankové remíze s Hondurasem. Právě špatná útočná fáze prý může za jejich předčasný konec na MS.
26.06.2010 | Aktuality | 29 komentářů

Po velice slabém výkonu Švýcarsko končí

Vzhledem k tomu, že Švýcaři potřebovali v tomto utkání vyhrát, předvedli opravdu velice málo. Proti Hondurasu to byl opravdu velice slabý výkon, bez větších šancí a pohledných akcí. Po bezbrankové remíze tak svěřenci Ottmara Hitzfelda na šampionátu končí.
25.06.2010 | Komentáře a souhrny | 48 komentářů

Honduras bude chtít zmařit postupové plány Švýcarsku

S velmi malou šancí na postup budou do svého třetího zápasu na letošním mistrovství světa vstupovat reprezentanti Hondurasu. Vyslanci středoamerické země se mohou společně s Alžírskem stát jediným týmem na MS, který nevstřelí gól, nebo se také mohou podobně jako Slovensko postarat o další fotbalový zázrak - k tomu ale budou muset o čtyři góly přehrát Švýcarsko a doufat v jednogólovou výhru Chile nad Španělskem.
25.06.2010 | Previews | 48 komentářů

Hitzfeld se po prohře s Chile zlobil na "rozhodčí z pláže"

Trenér švýcarské reprezentace Ottmar Hitzfeld se po porážce 0:1 s Chile ve druhém utkání na MS zlobil na hlavního sudího Chalila Al Gamdího ze Saúdské Arábie, jenž rozdal devět žlutých karet a Valona Behramiho už v 31. minutě vyloučil. Dlouhé oslabení pak Švýcarsko neubránilo a nenavázalo na senzační vítězství nad Španělskem.
21.06.2010 | Aktuality | 42 komentářů

Chile porazilo oslabené Švýcary, ale nemá stále nic jisté

Chile má po dvou zápasech ve skupině H plný počet šesti bodů, když dnes díky brance Marka Gonzáleze porazilo Švýcarsko, které hrálo přes hodinu v oslabení. Přesto nemají svěřenci trenéra Marcela Bielsy nic jistého a o postup do osmifinále ještě budou muset bojovat.
21.06.2010 | Komentáře a souhrny | 370 komentářů

Chile a Švýcarsko se mohou výrazně přiblížit osmifinále

Chile i Švýcarsko vstoupily do mistrovství vítězstvími. Případné další může jeden z těchto celků posunout už jistě do osmifinále, pakliže se v duelu Španělska s Hondurasem zrodí pro výherce takový výsledek, který bude znamenat postup. Především by tři body výrazně pomohly Švýcarům, je pak totiž na závěr čeká už jen papírově nejslabší Honduras.
20.06.2010 | Previews | 370 komentářů

Dnes to nebyl náš den, připustil kouč Španělů Del Bosque

Trenér Španělů Vicente del Bosque po senzační porážce 0:1 se Švýcarskem připustil, že jeho tým dnes neměl svůj den. Úřadující mistři Evropy nepotvrdili ve svém zahajovacím duelu na světovém šampionátu roli hlavního favorita turnaje a utrpěli teprve druhou porážku z posledních 49 zápasů. Zároveň přišli o sérii dvanácti vítězných utkání.
16.06.2010 | Aktuality | 266 komentářů

Švýcaři šokovali úřadující mistry Evropy, Španěly porazili 1:0

První obrovské překvapení letošní MS je tu! Zrodilo se na Moses Mabhida Stadium v Durbanu, kde mistři Evropy ze Španělska podlehli defenzivnímu Švýcarsku 0:1.
16.06.2010 | Komentáře a souhrny | 1165 komentářů

Hvězdné Španělsko bude dobývat švýcarskou obrannou tvrz

Mistři Evropy ze Španělska na úvod skupiny H změří síly se Švýcarskem. O favoritovi utkání není pochyb, "La Roja" jsou považováni za jednoho z největších favoritů letošního mistrovství světa, o čemž svědčí i jejich momentální forma, neprohráli už osmnáct reprezentačních zápasů v řadě.
15.06.2010 | Previews | 1165 komentářů

Švýcarům se zranil kapitán Frei

Také Švýcarům zkomplikovalo závěr přípravy na MS zranění, z dnešního posledního tréninku před odletem do Jižní Afriky odkulhal kapitán Alexander Frei. Podle slov kouče Ottmara Hitzfelda jde pravděpodobně jen o podvrknutí, přesto se útočník Basileje podrobí v nemocnici důkladnějšímu vyšetření. Frei kvůli zranění přišel i o většinu domácího Eura 2008, hned v prvním duelu turnaje s Českem si poranil kolenní vazy.
09.06.2010 | Aktuality | 1 komentář
21.06.2010 Švýcaři pokořili rekord v počtu minut bez inkasovaného gólu na MS
Švýcarští fotbalisté mají na svědomí zatím největší senzaci na mistrovství světa, když porazili evropské šampiony ze Španělska. Dnes prohráli s Chile 0:1, ale překonali rekord v počtu minut bez inkasovaného gólu na MS. Branku nedostali 558 minut. Dosavadními rekordmany byli Italové s 550 minutami, třetí jsou Angličané s 501 minutou.
21.06.2010 Chile - Švýcarsko 1:0
Chilané zvládli rovněž svůj druhý zápas na letošním MS, o jeden gól tentokráte porazili Švýcarsko a pokud skončí večerní zápas mezi Španělskem a Hondurasem remízou, budou moci slavit postup. Chile - Švýcarsko 1:0 (75. Gonzalez).
21.06.2010 Poločas: Chile - Švýcarsko 0:0
Žádné branky nepadají v zápase Chile se Švýcarskem, o to více bylo uděleno karet. Rozhodčí Chalil Al-Ghamdí jich za první poločas rozdal hned pět, ke čtyřem žlutým přidal jednu červenou pro Švýcara Valona Behramiho. Chile - Švýcarsko 0:0.
20.06.2010 Švýcaři i s Freiem a Behramim
Do sestavy švýcarské reprezentace se pro zítřejší utkání s Chile zřejmě vrátí Alexander Frei a Valon Behrami, oba hráči již po svých zraněních absolvovali trénink a budou připraveni, což dnes potvrdil trenér Ottmar Hitzfeld. Jediným hráčem mimo hru tak zůstává Philippe Senderos.
19.06.2010 Frei a Behrami jsou fit
Švýcaři sice přišli o stopera Senderose, ale mohou se radovat z návratů jiných dvou důležitých hráčů. Celý trénink již totiž absolvovali kapitán Alexander Frei a záložník Valon Behrami a obou jsou připraveni na druhý zápas základní skupiny s Chile.
18.06.2010 Senderosovi MS možná skončilo
Philippe Senderos si na letošním mistrovství světa možná už nezahraje, ani kdyby jeho spoluhráči postoupili do osmifinále či případně dál. Vedení švýcarského týmu vydalo prohlášení, podle kterého hrozí, že vysoký obránce bude zranění kotníku léčit podstatně delší dobu.
18.06.2010 Švýcaři znovu bez Freie a Behramiho
Švýcarská reprezentace se v zápase proti Chile bude opět muset obejít bez Alexandera Freie a Valona Behramiho. Dvojice opor kvůli zraněním kotníku, resp. stehna již nestihla utkání se Španěly, výběr alpské země ale stejně vyhrál 1:0.
17.06.2010 Senderos už ve skupině nenastoupí
Pilíř švýcarské obrany Philippe Senderos má jistotu, že ve zbylých dvou zápasech základní skupiny si již nezahraje. Stoper Evertonu tak může nyní jen doufat, že se jeho spoluhráčům podaří postoupit ze skupiny.
16.06.2010 Senderos si poranil kotník
Philippe Senderos nedohrál dnešní vítězný duel se Španělskem, když si po kontaktu se spoluhráčem poranil kotník a trenér Švýcarů Ottmar Hitzfeld se obává nejhoršího. "Podvrtnul si kotník a je možné, že si přetrhal vazy. Pokud to tak bude, bude pro nás hodně těžké ho nahradit," řekl Hitzfeld, jenž se v nejbližších dnech dozví podrobnosti o zranění svého svěřence.
16.06.2010 Španělsko - Švýcarsko 0:1
Velkým překvapením skončilo utkání mezi Španělskem a Švýcarskem. Úřadující mistři Evropy sice byli aktivnější, nedokázali ale najít recept na švýcarskou obranu a nakonec prohráli 0:1. Španělsko - Švýcarsko 0:1 (52. Gelson Fernandes).