Mistrovství světa žen FIFA - Mistrovství světa žen 2023 - zprávy

Další články

Rubialesova matka zahájila hladovku

Matka předsedy španělského fotbalového svazu Luise Rubialese se dnes zamkla uvnitř kostela a vyhlásila protestní hladovku. Podle agentury EFE se takto rozhodla protestovat proti "nelidskému zacházení" se synem kvůli polibku na ústa reprezentantky Jenni Hermosové po vítězném finále mistrovství světa.

FIFA kvůli políbení hráčky po finále MS suspendovala šéfa španělského svazu

FIFA dočasně suspendovala šéfa španělského fotbalového svazu (RFEF) Luise Rubialese. Důvodem je aféra s políbením záložnice Jennifer Hermosové po zisku titulu na nedávném mistrovství světa. Mezinárodní federace o tom informovala na webu.

Rubiales kvůli líbání hráček po finále MS z čela španělského svazu neodstoupí

Předseda španělského fotbalového svazu (RFEF) Luis Rubiales nehodlá rezignovat kvůli aféře, kterou vyvolal jeho polibek na ústa jedné z hráček po nedělním finále mistrovství světa. Řekl to na zahájení mimořádně svolané valné hromady, která se jeho chováním při slavnostním ceremoniálu zabývala...

FIFA zahájila řízení s Rubialesem

FIFA zahájila disciplinární řízení s prezidentem španělského svazu Luisem Rubialesem kvůli jeho důvěrnému chování k fotbalistkám po finále mistrovství světa. Při předávání medailí španělským reprezentantkám, které v neděli v Sydney porazily Anglii 1:0, Rubiales každou hráčku těsně objal a všechny líbal na tváře. Jenni Hermosovou navíc políbil přímo na ústa.

Španělský fotbalový svaz svolal kvůli polibku prezidenta na MS valnou hromadu

Španělský fotbalový svaz (RFEF) svolal kvůli rozruchu kolem polibku prezidenta Luise Rubialese na ústa jedné z hráček při slavnostním ceremoniálu po finále mistrovství světa mimořádnou valnou hromadu. Uskuteční se v pátek od 12:00 v Madridu a bude se zabývat "nedávnými událostmi během předávání cen", jak oznámila RFEF. Zástupci španělské profesionální ženské ligy na sociálních sítích uvedli, že budou požadovat Rubialesovo odvolání.

Španělská ministryně řeší líbání hráček

Velké pozdvižení vyvolal předseda španělské fotbalové federace Luis Rubiales líbáním hráček při slavnostním ceremoniálu po finále mistrovství světa. Ostrou kritiku sklidil především za chování k Jennifer Hermosové, kterou políbil přímo na ústa. Španělská ministryně pro rovnost Irene Monterová to na sociálních sítích označila za formu sexuálního násilí. Rubiales se dnes za své jednání omluvil.

Španělky přepsaly historii, poprvé se staly mistryněmi světa

Španělské reprezentantky se staly poprvé mistryněmi světa. Ve finále turnaje v Austrálii a na Novém Zélandu zdolaly 1:0 evropské šampionky z Anglie. Zápas na Olympijském stadionu v Sydney rozhodla jedinou branku v 29. minutě kapitánka Olga Carmonaová.

Švédky porazily na MS v duelu o bronz domácí Australanky 2:0

Švédky získaly počtvrté v historii bronz na mistrovství světa a obhájily umístění z předchozího šampionátu. V utkání o třetí místo porazily v Brisbane domácí Australanky 2:0. O branky se postaraly Fridolina Rolföová z penalty a kapitánka Kosovare Asllaniová.

MS žen vydělalo přes 12 miliard korun, FIFA na turnaji neprodělá

Šéf Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Gianni Infantino uvedl, že probíhající mistrovství světa žen v Austrálii a na Novém Zélandu vydělalo přes 570 milionů dolarů (více než 12,6 miliardy korun). FIFA tak díky této částce na turnaji neprodělala.

MS žen v Austrálii a na Novém Zélandu překoná rekord v návštěvnosti

Probíhající mistrovství světa žen v Austrálii a na Novém Zélandu se stane nejnavštěvovanějším v historii. Překonat by mohlo i rekord v průměrné návštěvnosti na jedno utkání, oba milníky drží Kanada z roku 2015. Média o tom informoval výkonný ředitel australského svazu James Johnson, podle nějž se může jednat o odrazový můstek k pořádání mužského šampionátu.

Začíná první MS žen na jižní polokouli. Poprvé se bude hrát s 32 týmy

V Austrálii a na Novém Zélandu začne ve čtvrtek deváté mistrovství světa žen. Na zlatý hattrick zaútočí reprezentantky Spojených států amerických, které ovládly předchozí dva turnaje a se čtyřmi triumfy jsou nejúspěšnějším týmem historie. Premiérový šampionát na jižní polokouli se bude hrát poprvé v rozšířeném formátu se 32 týmy.

Australanky se ohradily proti nižším odměnám za MS v porovnání s muži

Australské fotbalistky krátce před startem mistrovství světa vyzvaly mezinárodní federaci FIFA k vyrovnání finančních odměn na šampionátu. Učinily tak ve videu na sociálních sítích, kde upozornily na to, že ženy za turnaj dostanou zhruba čtvrtinu toho, co muži.

Bude to moje poslední mistrovství světa, řekla před šestou účastí Marta

Šestinásobná nejlepší fotbalistka světa Marta prohlásila, že nadcházející mistrovství světa v Austrálii a na Novém Zélandu bude jejím posledním. Sedmatřicetiletá útočnice se chystá na šestý šampionát, se 17 brankami je nejlepší střelkyní v historii MS. Na titul ale stejně jako brazilská reprezentace stále čeká.

Brazilská hvězda Marta si pošesté zahraje na mistrovství světa

V nominaci Brazílie na blížící se mistrovství světa je i šestinásobná nejlepší fotbalistka světa Marta. Sedmatřicetiletá útočnice se představí na šestém šampionátu v kariéře.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele