Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Města a stadióny - Polokwane - Peter Mokaba Stadium

Peter Mokaba Stadium, Polokwane
Celková kapacita: 46,000
stránka stadiónu na EuroFotbal.cz »
Přehled zápasů na tomto stadiónu:
13.06. 13:30 skupina C Alžírsko - Slovinsko
17.06. 20:30 skupina A Francie - Mexiko
22.06. 20:30 skupina B Řecko - Argentina
24.06. 16:00 skupina F Paraguay - Nový Zéland
Peter Mokaba Stadium leží v Polokwane a je nazván podle Petera Mokaby, bývalého vůdce organizace ANC Youth League. Je jedním z pěti stadionů postavených čistě k účelům světového šampionátu. Jeho kapacita je 45 000 míst a společně s Mbombela Stadium je jediným místem, kde se ruch mistrovství světa zastaví již po základních skupinách.
Konstrukce arény je z velké části betonová a je inspirována místním kultovním stromem Baobabem. Stadion je fascinující svoji polohou, okolo něj je totiž široká rozlehlá step a stánek je tak jakousi moderní kapkou v krásném přírodním prostředí.
V útrobách stadionu je také 500 VIP sedaček, jejichž majitelé mají vlastní vchod dovnitř budovy. Dále se zde nachází 1 675 křesel pro zástupce médií. Hrací plocha byla dosud často využívána pro trénink a zápasy, bude tudíž vyztužena umělými vlákny.
Články o městu a stadiónu
 

MS 2010 - Polokwane

Dříve se toto město jmenovalo Pietersburg. Po jistém Petrovi. Ale to dnešní pojmenování zní mnohem lépe. Znamená "místo jistoty". Stadion Peter Mokaba je zajímavě architektonicky řešený, někomu se líbit bude, jinému zase ne. Je prostě trochu jiný než ty ostatní.  
31.05.2010 | Profily, historie | 11 komentářů | ZAUJALO NÁS