Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Paraguay

Trenér Martino odchází od paraguayské reprezentace

Trenér Gerardo Martino odchází od paraguayské reprezentace. Sedmačtyřicetiletému Argentinci, který na mistrovství světa v Jihoafrické republice dovedl tým do čtvrtfinále, skončila čtyřletá smlouva.
05.07.2010 | Aktuality | 12 komentářů

Del Bosque se už těší na Německo, prý hraje na MS nejlépe

Trenér španělských fotbalistů Vicente del Bosque se po postupu do semifinále mistrovství světa těšil na Němce, kteří podle něj hrají nelepší fotbal ze všech účastníků. Španělé splnili v dnešním čtvrtfinále proti Paraguayi roli favorita a po výhře 1:0 se dostali mezi nejlepší čtyři.
04.07.2010 | Aktuality | 93 komentářů

Španělsko se trápilo, ale i po neproměněné penaltě jde dál

Dvě neproměněné penalty, jinak ale spíše fotbalová nuda. Ofenzivní smršť, kterou jsme snad od Španělů očekávali celých devadesát minut, přišla až v poslední dvacetiminutovce. I to ale nakonec na snaživé Paraguayce stačilo - sedm minut před koncem rozhodl o postupu Španělska do semifinále kanonýr David Villa.
03.07.2010 | Komentáře a souhrny | 745 komentářů

Paraguay vs. Španělsko: Komu se podaří zapsat do dějin?

Druhá sobotní konfrontace jihoamerického a evropského fotbalu a zároveň poslední čtvrtfinále nám nabídne duel Paraguaye proti mistrům Evropy ze Španělska. Tohle utkání by mělo mít nejjasnější favorita ze všech čtvrtfinálových duelů, ale fotbal nám již mnohokrát prokázal, že papírové předpoklady a statistiky na hřiště nepatří.
03.07.2010 | Previews | 745 komentářů

Paraguayci postup oplakali, trenér Japonců nabídl rezignaci

Fotbalisté Paraguaye premiérový postup do čtvrtfinále mistrovství světa oplakali. Naopak na straně Japonska zavládlo po neúspěchu v penaltovém rozstřelu obrovské zklamání, trenér Takeši Okada dokonce bezprostředně po vyřazení nabídl svoji rezignaci.
29.06.2010 | Aktuality | 44 komentářů

Třetí série penaltového rozstřelu rozhodla o postupu Paraguaye

Paraguay postupuje do čtvrtfinále, když až v penaltovém rozstřelu udolala japonské válečníky, jímž se stala osudnou neproměněná penalta Yūichi Komana, jenž ve třetí sérii rozezvučel břevno. Dnes večer se v zápase Portugalska se Španělskem rozhodne o tom, koho Paraguay vyzve ve čtvrtfinále.
29.06.2010 | Komentáře a souhrny | 423 komentářů

Dotáhne Honda Japonsko do čtvrtfinále? Proti stojí Paraguay

Jihoamericko-asijskou konfrontaci nám přinese utkání Paraguaye s Japonskem. Mírnějším favoritem v tomhle utkání by měl být právě tým z Jižní Ameriky, ale rozhodně se nedá říct, že půjde o jasnou záležitost.
28.06.2010 | Previews | 423 komentářů

Paraguayce svazovala vidina jistého postupu

Skutečnost, že zápas Paraguay - Nový Zéland měl nevalnou úroveň, potvrdili také oba trenéři. Avšak zatímco kouč Paraguaye Gerardo Martino mohl odškrtnout splnění prvního cíle v podobě postupu do osmifinále, jeho novozélandský kolega Ricki Herbert cítil zklamání, že jeho svěřenci nenašli na šampionátu přemožitele a přesto míří domů.
24.06.2010 | Aktuality | 8 komentářů

Paraguay remizovala s Novým Zélandem, stačilo jí to na první místo

Lídr skupiny z Paraguaye uhájil první příčku, na závěr s Novým Zélandem uhrál remízu 0:0. Tenhle výsledek navíc pomohl našim východním sousedům na Slovensku, které porazili Itálii a radují se společně s Guaranís z postupu do osmifinále. Mužstvo z Oceánie končí na třetím místě. Rozhodně na šampionátu nepředvedlo žádnou ostudu, vždyť ani v jednom ze třech zápasů neprohrálo.
24.06.2010 | Komentáře a souhrny | 30 komentářů

Paraguay chce postup do osmifinále stvrdit výhrou nad Novým Zélandem

Lídr skupiny F Paraguay ve třetím kole základních skupin vyzve outsidera z Nového Zélandu. Oceánský tým v prvních dvou utkáních sice ukázal, že umí kousat, nicméně Guaranís si budou chtít zajistit první místo ve skupině a vyhnout se tak případnému osmifinálovému duelu s Nizozemskem.
23.06.2010 | Previews | 30 komentářů
03.07.2010 Španělsko posledním semifinalistou
Španělská reprezentace zkompletovala semifinálovou čtveřici mistrovství světa. V dnešním večerním zápase porazila Paraguay 1:0, díky Villově trefě z 83. minuty. Paraguay - Španělsko 0:1 (83. Villa).
03.07.2010 Poločas: Španělsko - Paraguay 0:0
V posledním čtvrtfinálovém utkání mezi Španělskem a Paraguayí je stav po prvním poločase bezbrankový. Výsledek prvního poločasu: Španělsko - Paraguay 0:0.
29.06.2010 Paraguay - Japonsko 0:0, prodlužuje se
Podruhé na letošním MS se bude prodlužovat, v duelu Paraguaye s Japonskem nepadla zatím ani jedna branka. Paraguay - Japonsko 0:0.
29.06.2010 Poločas: Paraguay - Japonsko 0:0
V utkání mezi Paraguayí a Japonskem zatím vládnou obrany, výsledkem je první bezbrankový první poločas letošního osmifinále. Paraguay - Japonsko 0:0.
27.06.2010 Alcaraz a Santana trénují
Do přípravy Paraguaye před zápasem s Japonskem se zapojili i dva hráči, kteří vynechali zápas s Novým Zélandem. Fit jsou Antolín Alcaraz (kotník) a Jonathan Santana (svalové zranění).
24.06.2010 Paraguay - Nový Zéland 0:0
Paraguay jenom remizovala s Novým Zélandem, i to jí ale nakonec stačilo k triumfu ve skupině. Paraguay - Nový Zéland 0:0.
24.06.2010 Poločas: Paraguay - Nový Zéland 0:0
Paraguay zatím hraje s Novým Zélandem bez branek, což jí stačí k prvenství v její základní skupině. Paraguay - Nový Zéland 0:0.
12.06.2010 Cardozo by se měl dát dohromady
Obavy, že by kanonýr Paraguaye Óscar Cardozo přišel kvůli zranění kotníku o celý šampionát, jsou u konce. "Cardozova účast v prvním utkání není vyloučená. Zotavuje se velmi rychle a začal s lehkým tréninkem," uvedl lékař paraguayské reprezentace Manuel Aguilar.
10.06.2010 Paraguayci možná bez Cardoza
Paraguayská reprezentace se dost možná bude muset obejít bez kanonýra Oscara Cardoza. 27letý hráč lisabonské Benficy si v tréninku poranil kotník a zdaleka není jasné, zda se dá do kupy před pondělním zápasem proti Itálii.
06.06.2010 Barrios je hrdý, že může hrát za Paraguay
Lucas Barrios si již brzy splní sen a zahraje si na světovém šampionátu, ačkoliv to nebude za rodnou Argentinu, nýbrž Paraguay. "Nejsem naštvaný, že mi Maradona nedal šanci. Jsem hrdý být Paraguaycem, díky mé matce narozené v Asunciónu," prohlásil útočník Dortmundu, který v prvních třech reprezentačních zápasech za "novou vlast" vstřelil tři branky.