Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Města a stadióny - Bloemfontein - Free State Stadium

Free State Stadium, Bloemfontein
Celková kapacita: 48,000
stránka stadiónu na EuroFotbal.cz »
Přehled zápasů na tomto stadiónu:
14.06. 16:00 skupina E Japonsko - Kamerun
17.06. 16:00 skupina B Řecko - Nigérie
20.06. 13:30 skupina F Slovensko - Paraguay
22.06. 16:00 skupina A Francie - Jihoafrická republika
25.06. 20:30 skupina H Švýcarsko - Honduras
27.06. 16:00 osmifinále Německo - Anglie
Mistrovství světa v Jihoafrické republice se bude hrát v jejích všech třech hlavních městech. Jak v Pretorii - administrativní hlavě státu, v Kapském Městě - legislativním hlavním městě, tak i v Bloemfonteinu. Čtvrté největší město je zároveň justičním hlavním městem, ale hlavně se zde nachází Free State Stadium, kde se odehraje šest utkání světového šampionátu, včetně jednoho z osmifinálových duelů.
Stadion je znám také pod názvem Vodacom Stadium, telefonní operátor, jež je jakousi africkou obdobou Vodafone, je totiž hlavním sponzorem tohoto stánku. Aréna je využívaná nejen jako domov fotbalu, hraje se tu i oblíbené rugby. Postaven byl v roce 1995 a to právě z důvodu pořádání mistrovství světa v rugby.
Své domácí zápasy zde hraje fotbalový klub Bloemfontein Celtic, celek nejvyšší jihoafrické Premier Soccer League. Stadion měl původně kapacitu lehce přes 36 tisíc míst, kvůli letošnímu fotbalovému svátku byl však přidělán další stupeň tribun, které teď pojmou 48 000 diváků.
Vytvořeny byly i nové turnikety, elektronické výsledkové tabule, osvětlení bylo výrazně modernizováno a i ozvučení vylepšeno na požadovanou úroveň. Celá rekonstrukce pak stála 245 milionů dolarů.
Články o městu a stadiónu
 

MS 2010 - Bloemfontein-Mangaung

Free State, tak se jmenuje nádherný stadion v tomto městě, zvaném v řeči dutch Bloemfontein - "květinová fontána". Mangaung zase pochází z jazyka sesotho a znamená "místo, kde sídlí gepardi". A tak to vypadá, že tu "gepardi žijí v květinové fontáně"...  
25.05.2010 | Profily, historie | 28 komentářů | ZAUJALO NÁS