FIFA - Mistrovství světa - zprávy

 

Kataru dělá starost, zda si budou moci lidé dovolit cestu na MS

Organizátoři mistrovství světa v Kataru 2022 mají obavy, že kvůli globální recesi způsobené koronavirovou pandemií si nebude moci hodně fanoušků cestu na šampionát dovolit.  
21.05. | Aktuality | 71 komentářů
 

Rusko a Katar podle amerických žalobců při volbě MS uplácely

Rusko a Katar podle amerických žalobců uplatily vybrané představitele mezinárodní fotbalové federace FIFA při volbě pořadatelů mistrovství světa v letech 2018 a 2022. Vyplývá to ze zprávy, kterou v pondělí zveřejnilo americké ministerstvo spravedlnosti.  
07.04. | Aktuality | 31 komentářů
 

UEFA změnila play off o postup na MS, ve hře bude i Liga národů

V evropské části kvalifikace mistrovství světa 2022 se už nebude porovnávat bilance týmů z druhých míst. UEFA dnes představila nový model, v němž budou v play off usilovat o postup na šampionát všechny celky z druhých pozic ve skupinách a navíc ještě dvě další reprezentace podle výsledků z příští Ligy národů.  
04.12.2019 | Aktuality | 93 komentářů
 

Z Ligy národů může vést cesta na mistrovství světa

Evropské reprezentační týmy budou bojovat o účast na mistrovství světa 2022 v Kataru i v Lize národů. Evropská fotbalová unie (UEFA) připravuje formát, který by vítězům skupin v roce 2020 zajišťoval místo v baráži v případě, že nepostoupí přímo z kvalifikační skupiny.  
05.06.2019 | Aktuality | 9 komentářů
 

Katar bude v rámci přípravy na MS hostit dva klubové šampionáty

Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) rozhodla, že se klubové mistrovství světa v prosinci letošního a příštího roku uskuteční v Kataru. FIFA tak chce otestovat připravenost arabské země před pořádáním světového šampionátu v roce 2022.  
03.06.2019 | Aktuality | 24 komentářů
 

MS 2022 v Kataru se bude hrát s 32 týmy

Mezinárodní fotbalová federace FIFA opustila plán rozšířit počet účastníků mistrovství světa 2022 v Kataru na 48. Federace dnes oznámila, že příští šampionát odehraje stejně jako dosud 32 mužstev.  
22.05.2019 | Aktuality | 120 komentářů
 

V Kataru otevřeli první ze sedmi nových stadionů pro MS 2022

V katarském městě Vakra byl ve čtvrtek slavnostně otevřen první ze sedmi nových stadionů pro mistrovství světa v roce 2022. Stadion Džanúb pro 40 tisíc diváků hostil finále domácího poháru. Ačkoli venkovní teplota dosahovala 30 stupňů, na stadionu bylo díky klimatizaci o deset stupňů méně.  
17.05.2019 | Aktuality | 131 komentářů
 

FIFA začne s Katarem řešit možnost rozdělení organizace MS 2022

Rada Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) schválila, že bude s pořadatelem mistrovství světa 2022 Katarem jednat o možnosti rozšířit šampionát z 32 na 48 mužstev přidáním další hostitelské země. FIFA nyní předloží Kataru návrh, o němž se bude jednat na další schůzi rady a na červnovém kongresu v Paříži, kde by mělo padnout konečné rozhodnutí.  
15.03.2019 | Aktuality | 40 komentářů
 

Podle FIFA je možné na MS 2022 rozšířit počet účastníků na 48

Podle studie Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) je rozšíření počtu účastníků na mistrovství světa 2022 z 32 na 48 možné, pokud Kataru pomůže s pořádáním alespoň jeden z geograficky blízkých států. Změna formátu by neměla představovat problém ani z právního hlediska a navíc by měla navýšit příjmy z akce o dalších 400 milionů dolarů.  
13.03.2019 | Aktuality | 77 komentářů
 

MS 2022 by se mohlo hrát také v Kuvajtu a Ománu

Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) zvažuje, že by některé zápasy mistrovství světa v roce 2022, jehož pořadatelem je Katar, mohly hostit Omán a Kuvajt. Expanze do dalších zemí by byla nejspíš nutná v případě, kdyby byl počet účastníků turnaje zvýšen z plánovaných 32 na 48 týmů.  
07.03.2019 | Aktuality | 27 komentářů
23.04. Koronavirus nezpomalil stavbu stadionů na MS
Po nákaze několika dělníků se práce na stavbě stadionů pro mistrovství světa v Kataru nezpomalily. Tamní vláda ale výrazně zpřísnila hygienická pravidla a bezpečnostní opatření; všichni musí nosit roušky a na staveništích i při cestě do práce a z práce dodržovat v autobusech patřičné odstupy. "Práce nyní pokračují podle plánu. Situaci průběžně monitorujeme a jsme připraveni přijmout další opatření k ochraně zdraví všech pracovníků. Pokud to bude nutné, můžeme práce dočasně zastavit," uvedl dnes organizační výbor. Reagoval tak na osm potvrzených případů nemoci covid-19 mezi dělníky v minulých dnech na třech různých stadionech. (ČTK)
17.04. V Kataru se nakazili další dělníci
Na stavbách stadionů pro fotbalové mistrovství světa 2022 v Kataru se další tři dělníci nakazili novým typem koronaviru. Uvedli to organizátoři šampionátu s tím, že počet případů nemoci covid-19 mezi pracovníky vzrostl na osm. O onemocnění pěti dělníků pořadatelé informovali ve středu a zatím není jasné, jak nákaza ovlivní pokračování prací na stadionech. Organizační výbor pouze uvedl, že všichni nakažení dělníci budou nadále pobírat plnou mzdu a zajištěna jim bude i lékařská péče. Katar kvůli pandemii koronaviru v posledních týdnech zavedl řadu opatření výrazně omezujících veřejný život a shromažďování lidí. Na stavbách stadionů nicméně práce pokračují. (ČTK)
15.04. Dělníci v Kataru se nakazili koronavirem
Na stavbách stadionů pro fotbalové mistrovství světa 2022 v Kataru se podle oficiálních údajů organizačního výboru nakazilo pět dělníků koronavirem. Případy pozitivních testů se podle informací agentury AFP objevily na třech různých místech. Ačkoliv v zemi kvůli pandemii koronaviru platí v posledních týdnech řada opatření omezujících výrazně veřejný život a shromažďování lidí, na stavbách stadionů práce pokračují. Zaměstnáni jsou na nich především zahraniční dělníci. Řada organizací na ochranu lidských práv už dříve varovala, že mezi nimi hrozí prudký nárůst nákazy, protože rovněž společně bydlí, často ve stísněných podmínkách. (ČTK)
18.11.2019 Katar chce řešit nedostatek hotelů loděmi
V Kataru podle všeho nebude během mistrovství světa v roce 2022 dostatek hotelových pokojů a organizátoři se to chystají vyřešit originálním způsobem. V přístavu v hlavním městě Dauhá by během mistrovství měly kotvit dvě obří zaoceánské lodě, které by poskytly návštěvníkům šampionátu až 4 tisíce kajut. (sme.sk)
21.10.2019 Na MS v Kataru budou české obkládačky
Dva katarské stadiony, na kterých se budou hrát v roce 2022 zápasy mistrovství světa, budou mít obkládačky od českého výrobce. Plzeňská společnost Lasselsberger dodala materiál na Qatar Foundation Stadium v Rajánu a stadion v Dauhá. (ČTK)
22.06.2019 Cafú bude ambasadorem MS v Kataru
Katar bude za tři a půl roku hostit mistrovství světa a na fungování turnaje se bude podílet i Cafú - někdejší obránce a kapitán brazilské reprezentace bude pracovat jako ambasador turnaje. (sport-express.ru)
08.05.2019 V Kataru otevřeli první trasu metra
Tři a půl roku před začátkem příštího mistrovství světa ve fotbalu otevřeli v Kataru první ze tří plánovaných tras metra, které mají výrazně usnadnit dopravu během šampionátu. Trasa s označením červená měří 40 kilometrů a spojuje pořadatelská města Vakra a Lusail. Katarští pořadatelé investují do infrastruktury týdně 500 milionů americký dolarů (zhruba 11,5 miliardy korun). Celkem hodlá bohatý stát v Perském zálivu vynaložit na výstavbu stadionů, silnic, nemocnic či nového letiště přes 200 miliard dolarů (zhruba 4,6 bilionu korun). (ČTK)
06.05.2019 Sánchez prodloužil v Kataru
Španělský trenér Felix Sánchez povede reprezentaci Kataru až do roku 2022, kdy se v zemi bude konat mistrovství světa. S tamní asociací se dohodl na nové tříleté smlouvě. Sánchez v Kataru u národního týmu působí od roku 2017 a letos v únoru s ním senzačně vyhrál kontinentální šampionát, když ve finále porazil Japonsko 3:1. (lequipe.fr)
19.03.2019 Xavi nefandí rozšíření MS 2022
Bývalý kapitán španělské reprezentace i Barcelony a mistr světa z roku 2010 Xavi si nemyslí, že je dobrý nápad, aby se světový šampionát v roce 2022, který má hostit Katar, rozšířil pro 48 zemí. Xavi v Kataru působí a má blízko k lidem z organizačního výboru MS. "Katar se připravuje na turnaj s 32 zeměmi. Myslím si, že už je pozdě na to, aby se něco měnilo," řekl Xavi. FIFA si pohrává s myšlenkou, že by šampionát otevřela dalším účastníkům, turnaj by se pak ale pravděpodobně musel hrát i v dalších zemích Perského zálivu. "Z mého pohledu by nebylo dobře, kdyby se MS rozšířilo. Ať už z pohledu hráčů nebo fanoušků bude pak turnaj příliš dlouhý," uvedl Xavi. (lequipe.fr)
14.03.2019 Afrika podpoří rozšíření MS 2022
Africká fotbalová konfederace (CAF) podpoří rozšíření počtu účastníků světového šampionátu už pro turnaj v Kataru v roce 2022. Potvrdil to viceprezident CAF Amaju Pinnick. Podle studie FIFA je reálné odehrát turnaj se 48 zeměmi namísto dosavadních 32. Mistrovství světa mělo mít původně větší počet účastníků až od roku 2026. Afrika by v případě rozšířeného MS měla dostat k dispozici nejméně 8 účastnických míst na místo dosavadních pěti. (bbc.co.uk)
Další expres zprávy
Poslední zápasy
nenalezeny žádné zápasy
Následující zápasy
nenalezeny žádné zápasy