
Liga mistrů UEFA - Liga mistrů

Barcelona musí po oslavách potvrdit roli favorita proti Interu, ten je taktéž vyčerpaný
Po 15 letech od posledního střetnutí v semifinále Ligy mistrů se Barcelona a Inter Milán utkají v dalším zápase stejné fáze, který se odehraje ve středu večer na náhradním stadionu Blaugranas Montjuïcu. V roce 2010 zvítězil Mourinhův Inter, takže Barca má nyní co oplácet a do třaskavého utkání vstupuje v roli favorita.
Barcelona se do semifinále milionářské soutěže probojovala se zdánlivou lehkostí a nyní usiluje o to, aby se poprvé od roku 2015, kdy získala svůj pátý pohár v této soutěži, dostala do jejího finále. Úhlavní rivalové Barcelony z Realu Madrid následně získali nejoceňovanější trofej starého kontinentu hned pětkrát, další ale v této sezoně už nepřidají, neboť už jsou ze hry venku. Obhájce titulu svou roli nezopakuje, mladý barcelonský tým ale pořád hraje o vše.
Ve svém prvním ročníku evropských pohárů pod vedením německého kouče Hansiho Flicka vstřelili Blaugranas v průměru 3,1 gólu na zápas, což vůbec není špatná bilance. Pouze Flickův bývalý tým Bayern Mnichov měl vyšší průměr (3,2) a v novém formátu tradiční soutěže skončil v ligové fázi druhý za Liverpoolem. Po postupu přes Benfiku se Katalánci postavili proti Borussii Dortmund. Proti ní Barceloně hodně pomohlo domácí prostředí, protože zde nad Němci vyhrála vysoko 4:0. V Německu tak trochu polevila a utrpěla porážku 3:1, přesto se však probojovala do finálové čtveřice.
Domácí forma je opravdu obdivuhodná. Katalánský klub vyhrál pět ze svých šesti posledních domácích zápasů a jedenkrát remizoval, přičemž nastřílel celkem 21 gólů. Flickův tým navíc dostal další čerstvou krev do žil a nevídanou vzpruhu, když v sobotu večer v Seville vstřelil další tři góly do sítě svého největšího rivala. V dramatickém finále Copa del Rey nakonec zvítězil nad madridským gigantem a radoval se z další trofeje.
V pětigólovém thrilleru proti Bílému baletu rozhodl po 116 minutách prodloužení obránce Jules Koundé a zajistil Barceloně rekordní 32. triumf v domácím poháru. Barca, která má na čele LaLigy čtyřbodový náskok před Los Blancos, vyhrála 23 z posledních 28 zápasů - prohrála pouze s Dortmundem. Ve středu, kdy si bude chtít vytvořit náskok před těžkou odvetou, nečeká na Barcelonu nic snadného - Inter v posledních patnácti domácích zápasech Ligy mistrů neprohrál.
Barcelona stále postrádá hvězdného útočníka Roberta Lewandovského, který začátkem měsíce utrpěl zranění podkolenní šlachy a možná vynechá i odvetný zápas příští týden. Klub ovšem doufá, že se do hry vrátí levý obránce Alejandro Balde. Marc Bernal a Marc Casadó mají problémy s kolenem. Kapitán Interu Lautaro Martínez se trefil ve všech svých posledních pěti vystoupeních v milionářské soutěži a stal se tak prvním hráčem, který v zde skóroval za Nerazzurri více než dvacetkrát.
Jeho nejčastější parťák z útoku Marcus Thuram, který v této sezoně vstřelil 14 ligových gólů, doufá, že na Montjuïcu bude hrát, protože poslední tři zápasy vynechal kvůli zranění stehna. Thuramův krajan Benjamin Pavard si v neděli podvrtl kotník, tudíž ho fanoušci možná neuvidí. Dvojice Denzel Dumfries a Piotr Zieliňski se po kratším výpadku vrátila do zápasového rytmu.
Moc veselé to ale z pohledu Interu nebylo. V utkání s AS Řím byl Inter jasným favoritem, ale díky trefě Matíase Soulého nakonec všechny tři body putovaly do Věčného města. Inter přišel o první místo v lize a to je pro něj další velká ztráta poté, co ho z Coppa Italia vyřadil městský rival AC Milán. Sny o treblu se tak náhle rozplynuly a Interu hrozí, že tento rok zůstane zcela bez trofejí.
FC Barcelona - pravděpodobná sestava:
Szczesny - Koundé, Cubarsi, Martínez, Martin - De Jong, Pedri - Yamal, Olmo, Raphinha - Torres
Inter Milán - pravděpodobná sestava:
Sommer - Bisseck, Acerbi, Bastoni - Dumfries, Barella, Çalhanoğlu, Mchitarjan, Dimarco - Lautaro Martínez, Thuram
Tip EuroFotbal.cz: 1
Komentáře (67)
Přidat komentář3:3
3:1
Pravděpodobně dnes hodně reálný tip bro
2:2
Budu tam!
taky
Já budu na odvetě
Taky , ale budu i venku
3:1
4:0
0:1
Myslim, ze to je dobrej zapas i pro neutraly. Mladej tym plnej odchovancu, kterymu pred sezonou nikdo neveril, hrajici atraktivni utocnej fotbal vs. zkusenej a starej tym plnej internacionalu, kterej hraje disciplinovanej defenzivni fotbal. Stret dvou rozdilnych svetu.
Inter posledni 4 zapasy 0-1-3, vypadl z poharu, ztratil vedeni v lize, podle vseho jsou unaveni. Verim ale, ze se dokazou nahecovat.
3:1 pro Barcu
Ještěže ses trefil do doby, kdy je Inter plnej internacionalu, a hraje disciplinovanej, defenzivní fotbal.
Foreigners 18/25 72%
A pro me jako pro fanouska Barcy Inter hraje defenzivni fotbal.
To byla ironie
Vůbec bych se nedivil, kdyby to skončilo 1 : 1 nebo 1 : 2.
Všichni musíme věřit, že Inter zopakuje rok 2010 !!
Fakt musim?
Nemáš na výběr. Musíš!
přesně v to doufám, že se nestane
Botiga u Camp Nou je uzavřena nebo jikoliv?
Neviem si predstaviť, čo Inter vymyslí. Už proti Bayernu bolo tých dier v obrane viac než dosť.
Naopak. Svým stylem je pro nás Inter možná nejhorším soupeřem, protože systém hodně hluboký obrany s protiútoky nám letos dělá největší problémy
To je síce pravda, ale máte hráčov, ktorí aj hlboký blok odomknúť vedia. Podľa mňa si šancí vypracujete dosť, kľúčová bude koncovka. S Lewom by som veril na pohodlných 3:0 alebo 3:1, niečo také. Bez Lewu tipujem výhru, ale tesnú.
Barca to zvládne...2:0
Já si myslím že Barcelona vyhraje,ale nevěřím že inter vyjde na prázdno,tip 2:1,3:1.
Lautaro gol.
Ale verim, ze my dame viac
Jestli si chceme zachovat naději na postup, dneska nesmíme prohrát víc než o gól, protože to už bychom v odvetě nedohnali. Návrat Denzela a Thurama důležitý, snad oba vydrží. Obavy mám z Bissecka, ale letos už velkých zápasů odehrál dost. Očekávám zápas jako s Bayernem. Když bude přát štěstí a odmakáme to, můžeme se o to poprat. FORZA INTER!
Ty kurzy jsou trochu přehnaný ne? Tipuju neprohru Internetu
*Interu
ale pouze pokud nedá Arna hattrick
Internet 1:1 Pohlová
0:0
3:1 konec Barca win
To si nečekal že ne ? Takový tip od fandy RM
FORZA RAGAZZI!
Vítězství se nerodí v pohodlí, pojďme dnes ukázat srdce a bojovnost.
1:2
Fandím tomu, kdo má případně větší šanci vyřadit Pesgay ve finále. Čili Barca
italove = dobra obrana.. studio
Trochu se bojím toho Gerarda Martína. Na Baldeho nemá ani náhodou a aby dneska stíhal.
Nechcem robiť paniku, ale podľa záberov to vyzerá tak, že Yamal sa zranil pri rozcvičke.
3:0
Dobrý point s tím Yamalem ve studiu, mít 17 let a být už na takové úrovní to bych se asi taky na ten fotbal brzy vysral než dalších 20 let tvrdě makat a snažit se něco furt dokazovat. Ne každý je Roncek a další.
Přání: 2:0
Tip: 4:0
S výjimkou Pavarda a možná Alberta asi nejsilnější možná sestava. Těžká zkouška, ale týmu věřím, že do odvety uhraje hratelný výsledek. 1:1/1:2
Forza Inter!
*Augusta samozřejmě
Snad nevypadne elektrika
reteeeeeeeee
Tak, Italove dali gola. Je po fotbale
Nazdaaaar
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele