1 : 1
(0:1)

Antonio Conte a Danny Makkelie (© AFP)

"Kohouti" měli v závěru mohutný tlak, se Sportingem ale nakonec jen remizovali

Důležitý souboj o osmifinále Ligy mistrů svého vítěze nakonec neměl a po remíze anglického Tottenhamu s portugalským Sportingem je situace ve skupině D ještě zamotanější. Londýnský favorit se udržel na vedoucí příčce s osmi body, ovšem k jistotě nejlepší šestnáctky potřebuje na závěr vyhrát v Marseille. Lisabonský tým je stále na druhé pozici, ale jen vinou lepšího skóre před druhým Frankfurtem a na poslední Marseille má náskok jediného bodu.

Závěrečné zápasy tedy budou opravdu napínavé a je velmi neobvyklé, že všechny čtyři týmy mohou skončit první i poslední. Úvodní dvacetiminutovka tohoto střetnutí nic zásadního nepřinesla, poté z ničeho nic zahrozili hosté. Ve velmi dobré šanci se zjevil Paulinho, nicméně svou pohotovou střelou ze sedmi metrů minul horní tyčku zhruba o půl metru. Neuběhla ani další minuta a lisabonský klub dostal do překvapivého vedení Marcus Edwards.

Čtyřiadvacetiletý anglický záložník předvedl sólo téměř z poloviny hřiště a po ponechané výhodě vystřelil z dvaceti metrů, jeho kroucený pokus zapadl přímo do protějšího spodního růžku. Zhruba pět minut před přestávkou dokázal rozvlnit síť také Coates, ovšem jeho zásah neplatil vinou jasného ofsajdu. Druhý poločas byl z pohledu vyložených možností mnohem zajímavější a na trávníku dominoval Tottehnham.

Vyrovnat nejprve mohl v 53. minutě, jenomže bombu Dohertyho parádně vyrazil před sebe pozorný gólman Adán. O necelých dvacet minut později vyšel hostující strážce i napodruhé úspěšně proti ráně Dohertyho a pak hlavičkoval příliš vysoko Dier. Sporting chtěl pojistit svůj hubeny náskok zhruba čtvrthodiny před závěrečným hvizdem, když Nazinho nepřekonal brilantního gólmana Llorise a pak stejný hráč po dělovce Porra trestuhodně minul prázdnou branku dorážkou.

"Kohouti" si ve zbývajícím průběhu vytvořili obrovský tlak a kýženého vyrovnání se dočkali v 80. minutě. Po Perišićově centru z křídla předskočil Rodrigo Bentancur pozdě reagujícího Adána a pohotovou hlavičkou snadno rozvlnil síť. Domácí vzápětí spálili další tři vyložené šance, avšak v samém závěru přeci jen mohli rozhodnout.

V šesté minutě nastavení se prosadil nejlepší kanonýr Tottenhamu Harry Kane, jenž po hlavičce střídajícího Emersona napálil míč do branky z bezprostřední blízkosti, ale nizozemský rozhodčí Makkelie po zásahu VAR nakonec branku neuznal kvůli ofsajdu. Těsně před závěrečným hvizdem neunesl tíhu okamžiku kouč Antonio Conte a za své chování vůči Makkeliemu uviděl přímou červenou kartu.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com, soccerway.com, whoscored.com