2 : 1
(2:1)

Denis Zakaria (© AFP)

Dinamo napodruhé nepřekvapilo Chelsea a v pohárové Evropě končí

Dinamo Záhřeb vstoupilo do skupinové fáze Ligy mistrů senzační výhrou nad londýnskou Chelsea, ovšem poté získalo ve čtyřech duelech jediný bod a nyní po další porážce 1:2 právě s anglickým rivalem pro letošek končí v evropských pohárech. K udržení naděje potřebovalo vyhrát, jenomže po slibném začátku inkasovalo obě branky ještě během úvodní půlhodiny a na žádný velký nápor se poté už nezmohlo.

V tabulce skupiny E tak obsadilo konečné čtvrté místo se čtyřmi body a za třetím Salzburkem zaostala o dva body. Chelsea naopak celou skupinu ovládla se třinácti body a druhý AC Milán za sebou nechala o body tři. Svěřenci trenéra Anteho Čačiće vstoupili do tohoto středečního utkání naprosto fantasticky a již po necelých sedmi odehraných minutách vedli, skóre zápasu totiž otevřel osmadvacetiletý útočník Bruno Petković.

Ten se po centru Moharramiho z prvého křídla a následném odrazu od Azpilicuety zjevil před hranicí brankového území a prudkou hlavičkou nakonec překonal zasahujícího brankáře Mendyho. Domácí od tohoto okamžiku přidali a krátce po odehrané čtvrthodině bleskově vyrovnali. Po vynikající kolmici do volného prostoru našel Aubameyang parádní zpětnou patičkou Raheema Sterlinga, který se zbavil hned dvou bránících protihráčů a pak zakroutil balón přímo do levého spodního růžku.

Neuběhlo ani dalších dvanáct minut a jasný favorit dokonce otočil vývoj. Těsně předtím sice selhal ve vyložené možnosti Sterling a nepovedenou střelou holení poslal míč až na tribuny, nicméně vzápětí po zpětné přihrávce Havertze téměř od brankové čáry vypálil ze čtrnácti metrů Denis Zakaria a i přes obranný zákrok Moharramiho přeci jen dopravil balón za brankovou čáru. Hostující vyzyvatel mohl vykřesat naději na třetí příčku čtyři minuty po změně stran.

Po vynikajícím pasu Oršiće totiž nebezpečně hlavičkoval Šutalo a Mendy měl co dělat, aby míč vyrazil do strany ke svým spoluhráčům. O pár minut později chtěl na druhé straně definitivně rozhodnout Aubameyang, ale po famózní přešlapovačce orazítkoval bombou z hranice pokutového území jen břevno. Ve zbývajícím průběhu se hned několikrát musel vytáhnout brankář Livaković, jenž například zlikvidoval i stoprocentní možnost střídajícího Gallaghera, a výsledek se proto již neměnil.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com, soccerway.com, whoscored.com