0 : 0
(0:0)

Ángel Correa neprostřelil Simona Mignoleta (© AFP)

Atlético znovu nevyzrálo na Bruggy, ty míří za postupem

Atlético Madrid remizovalo ve čtvrtém kole základních skupin Ligy mistrů s Clubem Bruggy 0:0. Belgický celek tak s deseti body suverénně vede skupinu, zato Španělé budou muset ještě zabrat, aby se vůbec do vyřazovací části dostali.

Domácí poprvé zahrozili ve čtrnácté minutě. Bruggy nerozehrály úplně ideálně autové vhazování, balonu se zmocnil Antoine Griezmann, který proklouzl do pokutového území a pořádně protáhl Mignoleta, ten jeho ránu vykopl.

O pár minut později rozjelo Atlético nádhernou akci na jeden dotek, jejímž hlavním aktérem byl Joaquín Correa. Ten si narazil s několika spoluhráči, v rozhodujícím momentu vypálil ale z úhlu nepřesně. Po půlhodině hry byl v šanci znovu francouzský útočník, který tentokrát zakončoval hlavou, ale opět nevyzrál na Mignoleta.

Před koncem prvního poločasu se Bruggy vydaly do rychlého brejku a Buchanan skončil ve vápně na zemi. Hlavní sudí odpískal pokutový kop, následně jej však po konzultaci s VAR odvolal, protože sám Buchanan přišlápl kotník Molinovi.

Domácí si ovšem vůbec nevěděli rady s hostujícím gólmanem, na kterého musel být naštvaný hlavně Griezmann. Ten z kraje druhé půle dostal balon za obranu, ale neuspěl.

Hosté navíc museli dohrávat v deseti, jelikož v 82. minutě obdržel druhou žlutou kartu Kamal Sowah. Atlético se nastěhovalo před bránu hostů, ti však měli v bráně nepřekonatelného Mignoleta, na kterého ve dvou obrovských šancích nenašel recept Álvaro Morata, který mohl utkání rozhodnout.

Autor: Petr Procházka / livesport.cz, onlajny.com