(0:0)

Dejan Kulusevski (© AFP)

Zenit padl. Juventus v závěru spasil střídající Kulusevski

Juventus veze z Ruska tři body, na které se ale pořádně nadřel. Opět to v jeho podání nebylo nic pěkného, ostatně jako vždy se Zenitem. Tři body mu zajistil střídající Dejan Kulusevski a Juve díky tomu zůstává neporažené.

Juventus cestoval do Ruska s vědomím, že ani dnes to asi nebude zrovna krásný a atraktivní fotbal. Historie vzájemných duelů obou týmů to totiž jasně říká. A minimálně první půle tenhle předpoklad jen potvrdila. Juventus, posílen důležitou ligovou výhrou nad AS Řím, nasadil poměrně ofenzivní sestavu s Chiesou, Moratou nebo Bernardeschim, zatímco Zenit spoléhal primárně na Dzjubu s Malcomem.

Juventus se přeci jen v úvodu trochu tlačil do útoku a nehodlal se nechat dostat pod tlak. Jenže kombinace ve finální fázi mu trochu vázla. Když už se Zenit dostal do šance, pak zhrozil zpravidla víc než Stará dáma. Jako třeba v 18. minutě, kdy hráči Juventusu dali svému soupeři v podstatě sami možnost jít do vedení. Po jejich chybě se k míči dostal Claudinho a jeho dělovku musel brankář Wojciech Szczęsny vyrážet s vypětím všech sil.

Zdlouhavá kombinace zástupce italského calcia nikam nevedla a i když měl Juventus opticky víc ze hry, šance si nechával pro sebe domácí Zenit. Tu největší za celou první půli opět rozjel Claudinho, který ve 44. minutě rozehrál rohový kop přesně na hlavu naskakujícího Dmitrije Čistjakova. Jeho razantní hlavička ale poslala míč opět jen do náruče polského brankáře.

Chiesa se sice několikrát snažil prodrat do útoku a k zakončení neměl daleko ani Morata, jenže s nimi si obránci Zenitu poradili bez větších potíží. Druhé dějství už ale bavilo diváky o poznání víc. Pět minut po změně stran se nejprve dostával do šance Weston McKennie, který se po nahrávce od Moraty ocitl ve výhodné pozici, jenže brankáře Kricjuka nedokázal propálit.

Obranu Juventusu hodně zlobil Claudinho, který sprintoval do vápna za míčem, dostihl ho a ještě dokázal technickým obstřelem vyděsit polského strážce svatyně Juventusu. Utkání nakonec rozhodla střídání, která se víc povedla Maxi Allegrimu. Do hry poslal i dvojici Cuadrado - Kulusevski a oba se ocitli ve velkých šancích.

Kolumbijský univerzál tu svou šanci nevyužil, když lob za obranu poslal o zem sice téměř za čáru, ale jen sledoval obranný zákrok Čistjakova. Mladý Švéd Dejan Kulusevski si už ale vedl o mnoho lépe. Pouhé čtyři minuty před koncem totiž ve vápně naskočil na výtečný pas z pravé strany od De Sciglia a jemnou hlavičkou ho usměrnil i s přispěním tyče do sítě - 1:0.

Autor: Ondřej Pražák / goal.com, onlajny.com