02.10.2019 18:55 CET
0 : 0
(0:0)

Genk získal ve skupině premiérový bod, ubránil Neapol

Bezbrankovou remízou skončilo utkání na hřišti belgického Genku. Recept na domácí obranu Neapol nenašla, přestože zejména v prvním poločase měla dobré příležitosti. Arkadiusz Milik v největší orazítkoval břevno.

Neapol v prvním zápase porazila obhájce titulu z Liverpoolu a tři body chtěla i z Belgie. Genku se zase vstup do Ligy mistrů nepovedl a o to větší byla touha uspět před vlastními diváky a odčinit šestigólový debakl z prvního zápasu proti Salzburgu.

Genk chtěl zaskočit Italy aktivitou, což se sice podařilo, ale hosté měli první velkou šanci v zápase. Po centru z levé strany se na vzdálenější tyči dostal ke střele Callejón, gólman Coucke vyrazil balón na tyčku a dorážkou se ještě mohl prosadit Milik, ale obrana ho s vypětím všech sil zablokovala. Na druhé straně se zase střelou prezentoval Patrick Hrošovský, teč Carlose Cuesty zásadně změnila směr a Meret si jen mohl oddechnout, jak balón míří těsně vedle.

Ve 26. minutě měla Neapol další velkou možnost, Arkadiusz Milik hlavičkoval na malém vápně do břevna a Genk měl obrovské štěstí, že neinkasoval. Polského útočníka nakonec musely neproměněné šance pořádně mrzet. Neapol neskórovala ani po ráně Koulibalyho, kterou zastavil na brankové čáře bývalý záložník Viktorie Plzeň Patrik Hrošovský.

Favorizovaná Neapol nedokázala překonat domácí defenzívu ani po změně stran. Druhý poločas už tolik brankových příležitostí nenabídl. Callejón z dobré pozice netrefil a muška zradila i Ianise Hagiho na druhé straně hřiště. V závěru bojovného utkání už ani jedna strana nechtěla chybovat a utkání skončilo 0:0. Spokojenější budou domácí, kteří mají po debaklu se Salzburgem premiérový bod. Pro Neapol je remíza spíše ztrátou.

Autor: Ondřej Linhart