Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.18 - 3.70 - 3.37
Související zápasy
1. zápas21.08.2019 21:00
Olympiakos Pireus - FK Krasnodar
4:0

Olympiakos porazil Krasnodar i podruhé a bez potíží postoupil do základní skupiny Ligy mistrů

Řecký Olympiakos zvládl na jedničku i odvetu v Krasnodaru a zahraje si základní skupinu Ligy mistrů, svého protivníka zdolal v celkovém poměru 6:1. V šesti utkáních předkola tak popáté za sebou zvítězil, jedinou ztrátu zaznamenal hned na úvod ve 2. předkole v Plzni (0:0). Do Krasnodaru odjížděl s pohodlným čtyřgólovým náskokem, a i když brzy prohrával, tak nakonec dokázal otočit vývoj ve svůj prospěch v poměru 2:1.

Hosté opět začali sebevědomě a první možnost si vypracovali po osmi minutách hry. Po akci středem hřiště se odrazil míč na hranici pokutového území přímo na kopačku Podenceho, který tvrdě vypálil a brankář Kricjuk si s jeho dělovkou výtečně poradil. Domácí z ničeho nic udeřili o dvě minuty později a alespoň na malou chvíli vykřesali naději na postup. Stav úterního utkání otevřel Daniil Utkin po krásné přízemní akci svých spoluhráčů.

Teprve devatenáctiletý záložník obdržel finální zpětnou přihrávku z levé strany od Berga a ze záklonu z osmi metrů usměrnil míč přímo k pravé konstrukci za záda stojícího gólmana Sá. Neuběhlo však ani šedesát sekund a hosté se dočkali uklidňující vyrovnávací trefy. Po pasu z pravého křídla stanul ve středu šestnáctky Youseff El Arabi, i přes několik odrazů se dostal do zakončení levačkou a zblízka obstřelil naprosto bezmocného Kricjuka.

Krátce po odehrané čtvrthodině mohl ruskému vicemistrovi vrátit vedení Suljemanov, nicméně jeho projektil z přímého volného kopu pouze olízl vzdálenější tyč a skončil v zámezí. Poté tempo hry naprosto opadlo a až do konce prvního dějství se nic zásadního nestalo, hosté definitivně rozhodli o svém úspěchu ihned po změně stran. Podruhé v tomto střetnutí se prosadil dvaatřicetiletý zkušený útočník s marockými kořeny El Arabi.

Tentokráte po prudké nahrávce Valbueny ho trefil míč do pravé nohy a s velkou dávkou štěstí doputoval do sítě. V 55. minutě si pozorný Kricjuk poradil s přízemním pokusem Masourase a o dalších deset minut později odvrátil fantasticky jednoruč hlavičku zblízka od Valbueny. Valbuena pak zahrozil ještě jednou a levou tyč minul o centimetry, v závěrečné dvacetiminutovce nedokázali skórovat domácí Ignatjev ani hostující Podence. Olympiakos se může těšit na elitní společnost, na Krasnodar čekají duely v základní skupině Evropské ligy.
Autor: Viktor Sandev / uefa.com, onlajny.com