předkola - 4. předkolo - mistrovská část - 1. zápasy

Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.54 - 4.18 - 6.53
odveta27.08.2019 21:00
Rosenborg BK - Dinamo Záhřeb
1:1

Záhřebské Dinamo uhájilo domácí prostředí a je blízko Lize mistrů

Vítězstvím domácích 2:0 skončilo v Záhřebu úvodní utkání čtvrtého předkola Ligy mistrů mezi Dinamem a Rosenborgem. Na úspěchu se brankami již v první půli podíleli Petković, který proměnil pokutový kop, a Oršić.

Utkání bylo zajímavé hned od začátku. Rohový kop norského týmu odhlavičkovala obrana na velké vápno, odkud pálil kapitán Jensen, ovšem jen do brankáře. První vážnější situace na druhé straně přinesla pokutový kop. Lundemův faul na Bruna Petkoviće sudímu neunikl a ihned ukázal na penaltový puntík. Exekuce se ujal sám faulovaný, jenž ranou pod břevno rozjásal fanoušky.

Seveřané se hnali za vyrovnáním, opět činit se musel gólman Livaković, který zlikvidoval Hedenstadovu nečekanou střelu ze standardní situace z úhlu. Hra se přelévala ze strany na stranu a v tutové šanci se ocitl Leovac. Ten však výborného Olmova pasu nevyužil a z bezprostřední blízkosti míč jen lehce tečoval.

Přesto se Dinamo dočkalo navýšení svého vedení. Přímý kop soupeře rezultoval v dlouhý výkop brankáře, jenž byl obráncem hostí nešťastně prodloužen na unikajícího Mislava Oršiće. Ten ze strany postupoval na strážce svatyně a v souboji tváří v tvář přízemní střelou na bližší tyč uspěl.

S Rosenborgem mohlo být ještě hůře, Moro totiž pokusem z patnácti metrů rozezvučel břevno soupeřovy brány. Trondheimští se ale mohli dočkat i snížení, to by ovšem Adegbenro musel Melingovu přihrávku lépe zužitkovat. Po pauze přišla ještě větší příležitost, když aktivní Adegbenro napodobil soupeře a orazítkoval horní tyč.

Na opačném konci hřiště letěl centr na nohu Ademiho, jemuž ale nevyšel krok a svůj pokus poslal někam směrem k rohovému praporku. Deset minut před koncem unikl po levém křídle Leovac, jehož střelu zlikvidoval Hansen, Olmovu dorážku zase na roh ztečoval obránce.

Rosenborgu se už ve zbytku utkání snížit nepodařilo a příští úterý je v domácím utkání čeká těžká šichta, když musí zvítězit hned o tři góly!
#
No,tak tady dle mého postup fotbalisti Zagreb a kopalisti z Norska se vratí na zahradkya vezmou do ruk motyky půjdou okopávat brambory.Ale možná se mýlím.Se zájmem sleduji jak kopálisti s MB se litují že vypadli.jak měli k postupu blízko místo toho aby se učili práci s míčem a hru jednoho na jednoho.
18:00 Kokorin se vrátil do Zenitu
Aleksandr Kokorin se po propuštění z vězení vrátil do kádru Zenitu Petrohrad. Od účastníka Ligy mistrů dostal smlouvu do konce sezony. (bbc.co.uk)
17:30 Lukaku ocenil Slavii
Útočník Interu Milán Romelu Lukaku měl po remíze 1:1 s pražskou Slavií v utkání Ligy mistrů pro českého soupeře slova uznání. "První poločas byl pro nás velmi těžký, protože Slavia hrál ve vysokém tempu a napadala nás. Až v posledních dvaceti minutách jsme si vytvořili šance, ale nebyl to náš perfektní zápas. Musíme se do dalších utkání zlepšit," řekl Lukaku. (football-italia.net)
17:05 Přenos Slavie v Miláně překonával rekordy
Český internet v úterý zaznamenal během utkání Ligy mistrů mezi Interem Milán a Slavií provozní rekord. Hlavním uzlem NIX, který propojuje sítě jednotlivých poskytovatelů, protékal v jednu chvíli jeden terrabit dat za sekundu. Uvedl to správce uzlu NIX.CZ. Fotbalový šlágr vysílala internetová televize O2 TV. Podle jejích zástupců šlo o nejsledovanější přenos v její historii. (ČTK)
15:47 Parejo: Celý tým stojí za Celadesem
Záložník španělské Valencie Dani Parejo ujistil, že celý tým stojí za novým trenérem Albertem Celadesem. Ve Valencii došlo minulý týden k nečekanému propuštění trenéra Marcelina, který se dostal do sporu s majitelem Peterem Limem. "Ve fotbale se neustále něco mění. Marcelino tady odvedl skvělou práci, ale teď zkrátka máme nového výborného kouče a pokusíme se vyhrát co nejvíc zápasů. Nebylo to pro nás jednoduché, ale celý tým stojí za trenérem Celadesem," řekl kapitán Parejo. (football-espana.net)
14:17 Finále Ligy mistrů mají hostit Petrohrad, Mnichov a Londýn
Finále Ligy mistrů 2021 by měl hostit ruský Petrohrad, o rok později by mělo následovat finále v mnichovské Allianz Aréně a v roce 2023 by se měl dočkat slavný londýnský stadion ve Wembley. Dějiště vyvrcholení nejprestižnější evropské klubové soutěže by měl potvrdit kongres UEFA, který se koná příští týden v Lublani. (skysports.com)
14:01 Robertson si zrušil Twitter
Obránce Liverpoolu Andy Robertson si zrušil účet na sociální síti Twitter. Reagoval tak na urážky, kterými ho zasypali lidé po porážce Liverpoolu 0:2 v Neapoli. Skotský kapitán zavinil osm minut před koncem penaltu. (dailymail.co.uk)
13:48 Albovo zranění není příliš vážné
Jordi Alba si včera poranil stehenní sval a dnes absolvoval sérii vyšetření. Obránce Barcelony nebude chybět dlouho, bez fotbalu bude deset až patnáct dní. (marca.com)
12:42 Candreva má zdravotní problémy
Inter Milán včera remizoval se Slavií a v tomto utkání přišel o jednoho hráče. Zápas nedohrál Antonio Candreva, křídelník si v úvodu druhé půle poranil záda a čeká ho podrobné vyšetření. (football-italia.net)
12:24 Håland: Nejbláznivější věc v životě
Fantastickou formu má v úvodu sezony Erling Håland. Mladý norský útočník dal v sedmi zápasech rakouské ligy už jedenáct branek a Salzburgu výrazně přispěl i včera, v souboji s Genkem (6:2) zaznamenal hattrick. "Tohle je ta nejbláznivější věc, kterou jsem v životě udělal. A Fanoušci? Měl jsem husí kůži už při nástupu na hřiště a mám jí také teď. Takové pocity jsem nikdy nezažil," prohlásil talentovaný útočník. (foxsportsasia.com)
09:26 Alba má zraněný stehenní sval
Na podrobné vyšetření dnes půjde Jordi Alba. Obránce Barcelony nedohrál včerejší zápas v Dortmundu, v závěru prvního poločasu si poranil stehenní sval. (sport-express.ru)