05.11.2019 21:00 CET
3 : 2
(0:2)

Borussia vstala z mrtvých. Hakimiho dva góly srazily Inter na kolena

Borussia vrací úder! S Interem sice velmi brzy prohrávala dokonce už o dvě branky, ale ani to ji nezastavilo. Druhý poločas totiž patřil Favreho svěřencům, kteří se i díky dvěma gólům Hakimiho dostali ke třem bodům.

Dortmund si to rozdal s Interem o druhou příčku za Barcelonou a vzhledem ke ztrátě blaugranas proti Slavii mohly oba kluby reálně přemýšlet o blízkosti prvního místa. V prvním utkání milánští ožili a kromě stoprocentní obrany se jim dařilo i v útoku. Tuhle porážku jim chtěli Borussen oplatit a zvolili k tomu opory jako Akanji, Hummels, Witsel, Sancho nebo Brandt s Götzem.

Inter nebyl zrovna favoritem, i když se mu v posledních týdnech poměrně daří. Trenér Antonio Conte jasně říkal, že nehodlá bránit, což by se proti aktivním Vosám rovnalo sebevraždě. A nasadil svou oblíbenou formaci 3-5-2 s útočnými tykadly Lukakuem a Martínezem.

Borussia doma hodně spoléhá na své fanoušky a jejich mohutné chorály. A je pravda, že od prvních minut byli domácí fandové hodně slyšet, což dodávalo Borussii odhodlání. Favreho tým sice diktoval tempo hry, ale nepočítal s tak rychlým a obtěžujícím presinkem hostí. Ten se dokonce už v páté minutě proměnil ve vedoucí branku.

Na začátku akce stál Antonio Candreva, který na vlastní polovině hledal nákopem dvojku Lukaku - Martínez. Našel mladšího Argentince, který si míč zpracoval do běhu a dostal se před Hummelse. Veterán s kapitánskou páskou na ruce nestíhal rychlého štírka a sledoval, jak si Martínez poradil s vracejícím se Weigelem a následně i s brankářem Romanem Bürkim!

Inter na chvíli utišil dříve nadšené fandy Borussie, kterým však dodali jejich hráči téměř okamžitě chuť ke skandování. Obranu Interu hodně zlobil mladý bek Achraf Hakimi, který se prohnal kolem Beraghiho a nacentroval na Götzeho. Jeho tvrdou ránu však skvěle vychytal brankář Samir Handanovič. Borussia se dostala do tlaku, jenže ten zpravidla končil kolem vápna hostí.

Nerazzurri se spoléhali spíš na delší nákopy a individuální kvalitu dvojky hrotů. Což jim málem přineslo úspěch v minutě 24. Tehdy se totiž urval z Akanjiho řetězu Romelu Lukaku a spěchal k bráně Bürkiho. Radost mu ale na poslední chvíli pokazila tyč, která zkušenému brankáři pomohla. Rychlý brejk Borussen pak zakončil Thorgan Hazard technickou střelou jen do míst, kam brankář Handanovič dolétl.

Borussii první poločas vůbec nevycházel, ačkoli opticky měla převahu. Jenže góly střílel skvěle organizovaný Inter. Lautaro si naběhl na dlouhý pas křížem, který přenechal Candrevovi. Zkušený harcovník s přízemním centrem počkal na naběhnuvšího Matíase Vecina, který balon krásnou ranou uklidil míč přesně k tyči - 2:0.

Přeci jen mohl být pobyt v šatně pro domácí trochu veselejší. Stačilo, kdyby Sancho ve 44. minutě proměnil obrovskou tutovku. Nebo kdyby v bráně Interu nestál kouzelník Handanovič. Domácí měli v šatně o čem přemýšlet, protože na efektivitu Interu nenacházeli odpověď.

Hodně jim v tom ale pomohla 51. minuta. V ní Mario Götze našel nabíhajícího obránce Achrafa Hakimiho a ten se nemýlil. Mladý bek tím vykřesal naději na to, že bude líp.

Borussii narostla křídla a po pěti minutách musel Handanovič opět do akce, protože ho tvrdou ranou vyzkoušel Jadon Sancho. Slovinský hrdina držel akcie Interu hodně vysoko a napravoval jednu chybu své obrany za druhou. Inter se dostával pod stále větší tlak a vypadalo to, jako by se z šatny vrátil úplně jiný tým.

Inter se po hřišti spíš nechápavě loudal, což živelně hrající Dortmund využil v 64. minutě. To se obrana Interu už úplně rozpadla. Inter ledabyle a špatně rozehrál aut, míče se ujal před minutou střídající Alcácer a nasměroval jej Brandtovi. Mladý talent postupoval až do vápna a z úhlu prostřelil Handanoviče - 2:2.

Borussia vstala po přestávce z mrtvých a Inter se na ni absolutně nechytal. Patnáct minut před koncem se to projevilo i na skóre, protože dnes hrůzostrašná a stojící obrana Interu nechala u vápna kombinovat Sancha s Hakimim, který se dostal do vápna a střelou na bližší tyč propálil Handanoviče.

To nemělo být vtipné, Doni.

Pokud to měl být tvůj reálný tip, tak mě jen neustále utvrzuješ v tom, že fandění Juventusu má skutečně neblahý vliv na člověka

1:2 Forza Inter!

Dnes se podíváme zpátky do minulosti na to, v jaké sestavě nastoupil Inter 1.10.2008 proti Werderu Brémy.

Inter Milán: Júlio César, Maicon, Iván Córdoba, Marco Materazzi (20. Nicolás Burdisso), Javier Zanetti, Dejan Stanković (72. Ricardo Quaresma), Esteban Cambiasso, Sulley Muntari, Mario Balotelli, Zlatan Ibrahimović, Adriano (78. Julio Cruz).

1:1

Inter dneska vyhraje, cejtim to v kostech, ukážou konečně plnou sílu. 0:1 Lautaro

4:1

Zajima me, jestli dneska naopak okopiruje Inter rozestaveni BvB, jak BvB v Interu

andrew96

Akanji prostě aktuálně nemá na základ. Absolutně ne.

Mihal

Keby hraju takto efektivne aj na nou campe, mohli mat o 3 body viac... Ak to dnes pokazia, bude to velka chyba.

Largo

První poločas (kdy jsem to psal) mu vyšel parádně.

vladino10

Ten Dortmund vôbec nemá nejakú víťaznú mentalitu alebo čo, vždy keď treba zapnúť, tak sa pravidelne zosypu

Uff, pri niektorých momentoch už nám Dortmund dal skoro gól, ale realizáciu finálneho zakončenia majú zatiaľ poslabšiu, pretože Handanovič to vždy vie pekne zakryť. V mnohých prípadoch sa Dortmund k nášmu pokutovému územiu dostáva pomerne rýchlo a jednoducho sériou prihrávok po zemi, to musíme eliminovať a viac ich donútiť k centrom, ktoré by mala naša obrana v pohode kryť alebo k tomu, aby si hráči Dortmundu len nahrávali niekde po čiarach alebo v strede ihriska. Veľká škoda, že obidvaja obrancovia na ľavom kraji obrany majú žlté karty (Škriniar, Biraghi). Byť na mieste Dortmundu, tak by som to práve ťahal tou stranou, pretože obidvaja z nich sú vo veľkom ohrození.

Ta defensiva je uplně mimo. Strana Schulz-Hummels je parodie na bránění.

andrew96

Schulz zklamání. Ani Matsovi se dnes moc nedaří.

Nuno čomes

Candreva dobře odevzdal.

Inter Fan

tie brozovicove teatralnosti su hrozne

Nuno čomes

Už opět klasická škodná. Místo jisté, kašle na to. Škoda, že není alternativa na jeho post.

Inter Fan

o to mi ani nejde, alevzdy ked mu nevyde prihravka, dostaneme gol, lukaku neudrzi loptu tak tam tozhadzuje rukami kruti hlavou, pre man je to hrozne spravanie

cink

Kdyby vždy kdy mu nevyjde přihrávka jsme dostali gól tak hrajeme sérii b. Vždyť to je nejhorší hráč na tu pozici co furt dělá chyby

Inter Fan

Vymenovaval som situacie kedy rozhadzuje rukami teatralne kruti hlavou a "vyplakava". Medzi jednotlivymi situaciami ktore som napisal je ciarka. Chapeme sa nie ? :D

cink

Sorry. Ja jsem to napsal spatne. Proste si myslim, ze brozovic je strasny debil a vubec nema na inter a chci ho pryc uz 3 roky snad v lete se to konecne stane

Mihal

Daj tam Sensiho

Nuno čomes

Vysrali se na to 2. poločas a kraje Biraghi - Candreva opět excelují.

Largo

Ty kraje jsou fakt hrozný.

Nuno čomes

To víme od léta..

Brandt zapl v posledních zápasech opravdu nějaký bestiální mód. Druhý poločas zatím totální dominance.

andrew96

Druhý poločas je snad nejlepší výkon od loňského Klassikeru.

andrew96

Hakimiiiiiiiiiiii!

Ángel di María 22

Aschraf je borec.

Martas30

Nádhera

Sassuolo vol. 2 ... dokoukávat to nebudu, jelikož si nechci úplně domrvit poslední zbytky dojmů co udělali za prvních 40 minut. Tohle už je průser. Další strašák do sbírky typu Schalke...úplně zbytečný. Je hezké, že se z Lautara pomalu stává TOP hráč, ale daleko větší radost než z jeho nádherného gólu bych měl, kdyby nahrál Lukakovi. Biraghi je moula co snad ani neví, co se děje kolem něj. Nevím na co se soustředí, ale fotbal to není. Brozovice prodat. Za ty miliony se ušetří spousta nervů všech, kterým na Interu záleží, byť je to na svém postu kapacita. Handa asi příští rok 2. s takovou... a to jsem ho chtěl mít ještě jako 1., prostě zas trapas, který nám na klidu a sebevědomí moc nepřidá, hrát si na šťastnou rodinku takto nemá smysl, když je z toho akorát rozčarování za miliardy. ... Buonanotte.

Nuno čomes

Lautaro je sobec. Já ten optimistický dojem z našeho útoku absolutně nesdílím od začátku. Postavit to na Lukakovi, který když nedá tak za 0 a na mladém Lautarovi, který má sebevědomí jak by vyhrál několikrát zlatý míč.. je chyba.

Útok je kapitola sama o sobě. Dnes mě však naštval i Handa. Ten mi čím dál víc začíná připomínat kapitána za odměnu...ale aby si tam zakřičel na svoje stopery, že hrají jak kdyby je opařili kávou z Maroka tak to ne. Ne aby je tam trochu burcoval a hecoval. Prostě jen stojí a čumí. Tak si kapitána teda fakt nepředstavuju.

Neříkám, že jsem to nikdy nevěděl jakej je, ale teď to začíná být celkem slabina. To snad i ten Icardi byl lepší kapitán.

Nuno čomes

Máme v Janově Radua.. Už je čas. Nezkusíš, nevíš.

Radu je prej výbornej, ale ruku na srdce. Janov jsem letos neviděl ani jednou, jejich obrana je strašlivá, točí se tam trenéři, horšího střídá ještě lepší... opravdu jsem zvědavý, co takový mladý borec bude předvádět...navíc za tříčlennou obranou, protože pokud je mi známo, tak Janov hraje na 4. S golmanem to může být ještě sranda

je mi líto Alexise, do něj jsem vkládal velkou naději, ale tak třeba na jaře... Lukaku si zatím dle mě svou roli plní, Lautaro chce až moc prostoru pro sebe, což by bylo u borce jeho věku a dovedností normální, kdyby hrál za nějakou Parmu nebo Udine. Ale ne za Inter, který se chce konečně vyhrabat z bahna zpátky na vrchol... Politano za těch několik minut co letos nahrál na lavku drahej, to tam může hrát ten Esposito... souhlasím tedy, že útok nefunguje jak má.

Nuno čomes

Politano letos má jen zasekávačku z lajny na levou a už mu to nikdo nežere. Lautaro by potřeboval chvíli posedět, aby se mu otevřeli oči. Ale není kdo no.

Útok stojí a padá na tom, že musí hrát Lukaku a Lautaro... skrze prachy, aby náhodou neklesla jejich cena byť o jediné euro... jestli útok budeme v zimě lepit Giroudem, tak potěš koště

Nuno čomes

Boha jeho, jen to ne. Veliká škoda Sancheze.

Inter dostane i na Slavii. V soucasne dobe jsou to dva týmy na stejné vykonnosti

Forza_Inter

no to ma pojeb

Vazne. Inter prohral na Dortmundu, Slavia remiza na Barce, takze Slavia > Inter

Nebál bych se ani Slavia > Inter, Slavia je v lize první, Inter druhý.

On napsal Slavia > Inter a tys ho opravil na Slavia > Inter ... Jedeš už moc na sílu, kamaráde

Přehlédnout se = jet na silu? Doni, Doni, ty chlapče nešťastná .

Nuno čomes

Kamoo, aspoň se zasmějem

KingMaster13

ty šašku, viděl jsi zápas inter-slavia? to bylo s kur.. štestím za bod pro inter. dej si obklad a prober se do reality.

Nuno čomes

Fotbal no. Po 1. kole jsme věděli, že to je v hajzlu.. Dnes v poločase jsme naopak věřili, že to je super. A teď zas víme, že to je v hajzlu, hotovo No nic tak postupně po těch letech, snad brzy bude osmi

Zark

interu přeju ať je slavia přejede

Zaslúžená prehra. Žiadne výhovorky neobstoja, Dortmund si dokázal vytvoriť viacej gólových šanci, pološancí, striel na bránu alebo mimo nej, vyššie držanie lopty atď. Takže Conteho čaká ešte veľa práce, alebo Marottu, ktorý musí priviesť lepších hráčov. Pretože dnes to nebol o nejakom nešťastnom momente alebo červenej karte v prvom polčase, ktorá by ovplyvnila väčšinu zápasu. Dnes to bolo hlavne o lepšom Dortmunde a horšom Interi. V druhom polčase sme mali fajn prvých 5 minút, ale potom nás Dortmund mlel, mlel a mlel, čo vyvrcholilo tretím gólom. Toto si treba povedať na rovinu. Sláva víťazom, česť porazeným ... vidíme sa opäť počas zápasu s Hellasom túto sobotu.

RadekVonCZE

Chce to čas

misinho7

vedel by niekto kto sleduje pravidelne BVB povedat co vlastne Hakimi hraje? U nas bol pravy obranca ale v BVB mi pride ze hraje v predu viac ci? A celkovo tie vykony su uplne paradne. Verim ze po sezone si ho berieme spat. To bude posila ako hrom a zadarmo

andrew96

Pořád hraje hlavně beka, ale už několikrát se objevil i na křídle. Dopředu je skvělý, dozadu však má rezervy, které někdy hasí díky své rychlosti, často ale propadá. Je otázka, jestli s ním dále pracovat jako s bekem či křídlem. Zrovna dneska ale zahrál dopředu i dozadu o mnoho lépe než Schulz (který se ale taky po změně stran zvedl).

Kluivert9

Snad ne, v Realu by ho byla škoda...

Handanoviči ty díro jedna jdi hrát šachy nebo kuželky

Mihal

Odjebat si ligu majstrov tym, ze nenastupis do druheho polcasu, to je proste klasicky Inter

Jo. Po poločase se mohli zvednout a rovnou odletět směr Milan.