2 : 2 (2:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.40 - 3.45 - 3.00

Obrovská škoda. Plzeň ztratila výhru proti CSKA v nastavení

Michael Krmenčík (© Antonín Vydra)

Josef Csaplár si připisuje další cenný zářez. Viktoria Plzeň v prvním poločase CSKA Moskva jasně přehrála a díky dvěma gólům fantastického Michaela Krmenčíka odcházela do kabin za stavu 2:0. Jak ale dobře víme, tenhle výsledek je o přestávce nejhorší a věděli to i Rusové. Pod vedením skvělého Vlašiće snížili hned zkraje druhé půle a nakonec se asi zaslouženě dočkali vyrovnání z penalty.

Dnes jsme byli svědky toho, jak rozdílné můžou být první a druhý poločas. Úvod zápasu Plzeň ovládla, hrála aktivně, plynule přecházela do útoku a neustále zaměstnávala Akinfejeva v brance CSKA. Poprvé Krmenčík zazlobil v desáté minutě, kdy ještě na ruskou jedničku nevyzrál, ale s blížící se půlhodinou už otevřel skóre.

Pavel Vrba před zápasem mluvil o standardních situacích, a tak musel mít dvojnásobnou radost, když jedna z těch nacvičených skončila gólem. Limberský rozehrál přímý kop šajtlí, Řezník míč vracel hlavou do ohně, kam i díky teči jednoho z bránících hráčů CSKA skutečně dolétl. Nejrychleji se k němu dostal Michael Krmenčík, jenž nataženou nohou poslal Plzeň do vedení.

Moskevský tým se po obdrženém gólu probral a záhy se Dzagojev řítil na Kozáčika, který ale k míči doklouzal dřív. Slovenský brankář se musel činit i při obstřelu Chalova, ve velké příležitosti se zjevil i hlavičkující Bijol. Viktorka ale místo inkasování podruhé udeřila. Znovu se povedenou šajtlí blýskl Limberský a Krmenčík fantastickým volejem nedal Akinfejevovi šanci.

Jenže místo toho, aby se Plzeň o přestávce zkonsolidovala, dovolila soupeři vrátit se hned po pauze do zápasu. Kromě Krmenčíka byl hrdinou zápasu dvacetiletý Chorvat Nikola Vlašić, který druhý poločas ovládl brilantním výkonem. Tři minuty po obrátce naservíroval míč do vápna na trestuhodně nehlídaného Chalova, jenž před hlavou Hubníka nasměroval balón do sítě.

Vlašić řídil hru i nadále, po hodině hry vymyslel spolu s Dzagojevem šanci pro Obljakova, ale ten zamířil nad. Než se Vlašić dostal ke střele do Kozáčika sám, parádním centrem se postaral ještě o jednu příležitost střídajícího Žemaletdinova. Ten pálil z otočky a gólman Plzně musel vytáhnout výborný zákrok.

Závěrečná čtvrthodina byla od CSKA ďábelská. Jen minutku po předchozí příležitosti poslal Vlašić míč k Fernandesovi, načež se míč kostrbatě dostal do brány. Rozhodčí ale možná mylně gól neuznal pro Fernandesův faul na Hubníka. Moskva se nemohla radovat ani za začátku nastavení, kdy Žemaletdinov po dalším centru Vlašiće skóroval z ofsajdu. V závěru zápasu ale Kovařík stáhl ve vápně Fernandese a Nikola Vlašić nakonec z penalty vyrovnal na konečných 2:2.
Autor: Marek Ustohal
Počet zobrazení: 8742
Komentáře (849 / 0 nových)
Komentáře k zápasu naleznete zde
19.06. UEFA potvrdila Neymarovi distanc
Evropská fotbalová unie UEFA zamítla odvolání Paris St. Germain a potvrdila Neymarovi zákaz startu ve třech zápasech Ligy mistrů za urážku rozhodčích. Brazilský útočník dostal trest v dubnu za to, že sudí zkritizoval na instagramu poté, co francouzský tým vypadl v osmifinále Ligy mistrů s Manchesterem United kvůli penaltě nařízené po zásahu videorozhodčího v poslední minutě. Sám v utkání kvůli zranění nenastoupil. Neymar neprožívá dobré období. Kvůli dalšímu zranění přišel o účast na mistrovství Jižní Ameriky, byli obviněn ze znásilnění a kvůli sporu o daně má v Brazílii zmrazený majetek. Spekuluje se také o tom, že by nejdražší hráč historie mohl PSG opustit. Do Paříže přišel předloni z Barcelony za 222 milionů eur. (ČTK)
19.06. Los 2. předkola Ligy mistrů
Los 2. předkola Ligy mistrů v Nyonu (první zápasy 23. a 24. července, odvety 30. a 31. července):
Mistrovská část:
Maccabi Tel Aviv - FC Astana/Kluž, Borisov (Běl.)/Piast Gliwice - Linfield (Sev. Ir.)/Rosenborg Trondheim, The New Saints (Wal.)/vítěz kvalifikačního turnaje - FC Kodaň, Ludogorec Razgrad (Bulh.)/Ferencváros Budapešť - Dudelange (Luc.)/Valletta, Dundalk (Ir.)/Riga - Partizani (Alb.)/Karabach (Ázerb.), Šeriff Tiraspol/Saburtalo Tbilisi - Dinamo Záhřeb, Celtic Glasgow/FK Sarajevo - Nömme Kalju (Est.)/Škendija Tetovo (Sev. Mak.), Suduva Marijampole (Lit.)/Crvena Zvezda Bělehrad - HJK Helsinky/Tórshavn (Faer. ostr.), Slovan Bratislava/Sutjeska Nikšič (Č. Hora) - APOEL Nikósie, Valur Reykjavík/Maribor - Ararat-Armenia/AIK Stockholm.

Nemistrovská část:
Viktoria Plzeň - Olympiakos Pireus, PSV Eindhoven - FC Basilej. (ČTK)
19.06. Plzeň se dozví jméno soupeře pro předkolo
Fotbalisté Plzně se dnes po poledni dozvědí, s kým budou hrát ve 2. předkole Ligy mistrů. Možní protivníci českého vicemistra jsou přitom jen dva - Viktoria narazí buď na Basilej, nebo na historicky nejúspěšnější řecký klub Olympiakos Pireus. Soupeře ve 2. předkole Evropské ligy poznají rovněž hráči Jablonce a Mladé Boleslavi. Pokud Plzeň z 2. předkola postoupí, získá jistotu minimálně skupiny Evropské ligy. Pokud by posléze přešla i přes 3. předkolo nemistrovské části, čekalo by ji ještě závěrečné play off. Šampioni ze Slavie byli zařazeni až do závěrečného 4. předkola Ligy mistrů, kde se mohou utkat třeba s Ajaxem nebo Celticem. V kvalifikaci Evropské ligy se představí tři české celky - Jablonec a Mladá Boleslav začnou ve 2. předkole, pražská Sparta až ve třetím. (ČTK)
18.06. Los 1. předkola Ligy mistrů
Los 1. předkola Ligy mistrů v Nyonu (první zápasy 9. a 10. července, odvety 16. a 17. července): Nömme Kalju (Est.) - Škendija Tetovo (Sev. Mak.), Suduva Marijampole (Lit.) - Crvena Zvezda Bělehrad, Ararat-Armenia - AIK Stockholm, FC Astana - Kluž, Ludogorec Razgrad (Bulh.) - Ferencváros Budapešť, Celtic Glasgow - FK Sarajevo, Šeriff Tiraspol - Saburtalo Tbilisi, Dudelange (Luc.) - Valletta, Partizani (Alb.) - Karabach (Ázerb.), Slovan Bratislava - Sutjeska Nikšič (Č. Hora), Linfield (Sev. Ir.) - Rosenborg Trondheim, Valur Reykjavík - Maribor, Dundalk (Ir.) - Riga, The New Saints (Wal.) - vítěz kvalifikačního turnaje, HJK Helsinky - Tórshavn (Faer. ostr.), Borisov (Běl.) - Piast Gliwice. (ČTK)
11.06. Losování kvalifikace předkola LM a EL
Losování kvalifikace předkola Ligy mistrů a Evropské ligy:
LM - turnaj v Prištině:
Semifinále (25. června):
Feronikeli (Kosovo) - Lincoln Red Imps (Gibr.), Tre Penne (San Mar.) - FC Santa Coloma (And.).
Finále (28. června).

EL (27. června a 4. července):
Progres (Luc.) - Cardiff MU (Wales), La Fiorita (San Mar.) - Engordany (And.), Sant Julia (And.) - Europa (Gibr.), Ballymena (Sev. Ir.) - Runavík (Faer. ostr.), Priština (Kosovo) - St. Joseph's (Gibr.), Tre Fiori (San Mar.) - Klaksvík (Faer. ostr.), Barry Town (Wales) - Cliftonville (Sev. Ir.). (ČTK)
03.06. Liga mistrů - tým sezóny
Nejlepší tým Ligy mistrů pro sezónu 2018/19: Alisson (Liverpool), Ter Stegen (Barcelona), Van Dijk (Liverpool), De Ligt (Ajax), Vertonghen (Tottenham), Alexander-Arnold (Liverpool), Robertson (Liverpool), Sissoko (Tottenham), Ziyech (Ajax), De Bruyne (Man City), De Jong (Ajax), Ndombélé (Lyon), Wijnaldum (Liverpool), Neres (Ajax), Sterling (Man City), Messi (Barcelona), Tadić (Ajax), Mané (Liverpool), Ronaldo (Juventus), Lucas Moura (Tottenham). (football-italia.net)
02.06. Včerejší finále bylo nejslušnější
Poprvé v historii včera došlo k tomu, že ve finále Ligy mistrů nebyla udělena ani jedna karta. Hráči Liverpoolu a Tottenhamu byli hodně slušní, o čemž svědčí i fakt, že dohromady spáchali pouhých jedenáct faulů. (sport-express.ru)
02.06. Ve finále byl nejlepší Van Dijk
Nejlepším hráčem včerejšího finále Ligy mistrů byl zvolen Virgil van Dijk, obránce Liverpoolu zažil životní sezonu a v sobotu dalším výborným výkonem přispěl k výhře 2:0 nad Tottenhamem. (sport-express.ru)
01.06. Nejlepší střelci Ligy mistrů
Nejlepší střelci Ligy mistrů:
12 - Messi (Barcelona),
8 - Lewandowski (Bayern Mnichov),
6 - Agüero (Manchester City), Marega (FC Porto), Cristiano Ronaldo (Juventus), Tadič (Ajax Amsterodam),
5 - Dybala (Juventus), Džeko (AS Řím), Kane a Lucas (oba Tottenham), Kramarič (Hoffenheim), Neymar (Paris St. Germain), Salah (Liverpool), Sterling (Manchester City),
...
2 - Krmenčík,
1 - Hejda, Hrošovský, Chorý, Kovařík, Procházka (všichni Plzeň), Kadeřábek (Hoffenheim). (ČTK)
01.06. Ligu mistrů vyhrál Liverpool
Výsledek finále Ligy mistrů: Tottenham - Liverpool 0:2 (2. Salah z penalty, 88. Origi).