Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 4.29 - 3.13 - 2.05
FK Crvena Zvezda - Spartak Trnava
1:1

Trnava po prodloužení vypadla s Crvenou Zvezdou

Nemanja Radonjić (© crvenazvezdafk.com)

Absolutórium si za výkony v predkolách Ligy majstrov Spartak Trnava určite zaslúži, aj keď postup ďalej do play off to neznamená. Hoci sa slovenský majster dlho veľmi dobre držal aj v odvete s Crvenou Zvezdou Belehrad, napokon po predĺžení smeruje len do Európskej ligy. Rozhodujúci gól padol v 98. minúte z kopačky Radonjiča.

To najpodstatnejšie na dlhé minúty dopredu sa stalo už v prvých siedmich minútach. Trnava sa po rýchlej akcii z ľavej strany dostala do vedenia, skóroval hlavou skúsený Bakoš - 1:0. Rozjasal však tribúny City Arény len na krátko, pretože okamžite po rozohrávke podnikli hostia rýchlu akciu, s presným zakončneím Bena takisto hlavičkou na 1:1. Začínalo sa odznova a tento stav znamenal, že karty sú stále rozdané v pomere 50:50. Hostia po vyrovnaní cítili šancu udrieť aj druhýkrát a možno rozhodujúcim spôsobom, ale zistili, že cez pevnú defenzívu húževnatých andelov to také jednoduché nebude. Dobrú šancu mal Radonjič okolo polhodiny hry, ale z uhla ho Chudý vychytal. Každou minútou až do polčasového hvizdu sa meranie síl čoraz viac vyrovnávalo a aj preto už viac gólov diváci nevideli.

Podobne to bolo vyrovnané aj po zmene strán, oba tímy veľmi dobre vedeli, o čo sa hrá a nikto sa bezhlavo smerom dopredu nehrnul. Trnava však pôsobila futbalovejšie a viacej si verila. Crvena Zvezda sa spoliehala len na akési nádhoné nakopávané lopty, čo mohlo byť do istej miery z pohľadu nestranného fanúšika sklamaním. Bola pasovaná do úlohy favorita a tak sa tento štýl hrania v 3. predkole Ligy majstrov zdal ako alibistický. Dlho sa medzi šestnástkami toho veľa nedialo, no v 68. minúte mohol prísť dôležitý moment. Hostia zaútočili a po odrazoch a trme-vrme pred bránou si Tóth, alebo Chudý takmer zrazili loptu do vlastnej siete. Na druhej strane v 83. minúte vyše 18 000 divákov zatajilo dych, pretože do šance sa rútil skúsený Bakoš. V zlomovom momente si napokon vypracoval streleckú pozíciu, ale napriek žalostnej obrane trafil len do brankára. Vyrovnaný duel teda mohli domáci strhnúť na svoju stranu, no chýbal kúsok štastia. Aj preto sa šlo do predĺženia.

V ňom sa hralo od úvodu opatrne, ale ani nie po desiatich minútach prišlo rozhodnutie. Radonjič vo svojej ďalšej šanci už napokon uspel, rozhodol jediný prehratý osobný súboj a nahrávka Bena za obranu pre svojho kolegu v útoku. Ten zblízka už Chudému nedal šancu strelou do horného rohu brány a platil stav 1:2. V tej chvíli bolo jasné, že k penaltám nedôjde a že Trnava musí streliť na postup aspoň dva góly. Stavila preto všetko na ofenzívu a otvárala obranu, do ktorej sa hostia poľahky dostávali. Premrhali však šance na poistku a Spartak ešte túžil aspoň vyrovnať a duel zdramatizovať. Nedarilo sa jej však čosi so stavom ešte urobiť, pretože hostia sa sústredili a nič podstatné dlhé minúty súperovi nedovolili. Napokon ešte Godál mohol aspoň vyrovnať, ale po faule v šestnástke svoju penaltu nasmeroval len do brvna. Hostia tak napokon vyhrali o gól, ale Trnava si zaslúži pochvalu. V riadnom hracom čase prehrala zo šiestich duelov len jediný, s Legiou Varšava. Bola blízko k postupu, no veľkú šancu s hrateľným súperom napokon nevyužila.

Teraz ju čaká ešte 4. predkolo Európskej ligy, kde sa stretne pravdepodobne s Olimpijou Ľubľana.
Autor: Ľubomír Hudačko / rtvs