12.12.2018 21:00 CET
2 : 1
(1:0)

Juventus padl ve Švýcarsku, první místo ale udržel

Vítězně se s letošním ročníkem evropských pohárů loučí Young Boys. Švýcarský mistr doma zvládl souboj s Juventusem a jednoho z favoritů na celkový triumf v Lize mistrů porazil 2:1, truchlit nemusí ani italský klub, díky výsledku z Valencie vyhrál svou skupinu.

V sestavě Staré dámy nechyběl Cristiano Ronaldo a od úvodních minut o sobě dával vědět. Ve dvanácté minutě se dostal až před brankáře Wölfliho a ten vystihl úmysl portugalského střelce o kličku, o několik desítek vteřin později už Ronaldo zakončil a míč jen těsně minul vzdálenější tyč.

Už ve 23. minutě musel hostující kouč Massimiliano Allegri sáhnout k prvnímu střídání, zraněného Cuadrada nahradil Alex Sandro a brazilský reprezentant se neuvedl vůbec dobře. Po pěti minutách pobytu na trávníku fauloval ve vlastním pokutovém území a sudí Stieler nařídil penaltu. K míči si stoupl Guillaume Hoarau a byl úspěšný, i když Wojciech Szczęsny vystihl směr střely a dokonce si na míč sáhl - 1:0.

Zbytek první půle už žádnou zajímavější příležitost nepřinesl, o to zajímavější byl start druhého poločasu. Ihned po návratu z kabin mohl své zaváhání odčinit Alex Sandro, jenomže po jeho teči zvonilo pouze břevno.

Jedním z hrdinů duelu se nakonec stal Moumi Ngamaleu, byl to právě on, kdo zařídil pro švýcarský klub penaltu a následně se podílel i na druhé brance svého týmu. V 68. minutě vyslal dopředu kolmici, na kterou si naběhl Hoarau, poradil si s dobíhajícími obránci a následně podruhé rozvlnil síť - 2:0.

Juventus si nevypracovával velké šance, i tak se vrátil do zápasu. Deset minut před koncem se k odraženému míči na hranici velkého vápna dostal Dybala a po jeho nechytatelné dělovce se Wölfli natahoval marně - 2:1.

Vstřelená branka italského šampiona nakopla a v 87. minutě sahal po vyrovnání, to se k hlavičce dostal Ronaldo a Wölfli stihl vyrazit míč do tyče. Ve třetí minutě nastavení se síť za domácím brankářem už vlnila, Dybalovi ovšem radost dlouho nevydržela, kvůli ofsajdovému postavení Ronalda totiž rozhodčí branku neuznal.

Autor: Tomáš Pavlík