AS Monaco: Diego Benaglio, Djibril Sidibé, Kamil Glik (76. Almany Touré), Jemerson, Antonio Barreca, Youri Tielemans, Youssef Aït Bennasser (68. Han-Noah Massengo), Moussa Sylla, Sofiane Diop, Nacer Chadli, Falcao (61. Gobé Gouano)
Club Bruggy: Ethan Horvath, Benoît Poulain, Brandon Mechele, Stefano Denswil, Clinton (77. Thibault Vlietinck), Ruud Vormer, Marvelous Nakamba, Mats Rits, Krépin Diatta (6. Dion Cools), Hans Vanaken, Wesley (72. Kaveh Rezaei)
Rozhodčí: Artur Dias (POR) - Rui Tavares (POR), Paulo Soares (POR)
Diváci: 8.347

Monaco maximálně selhalo. Bruggy mu naložily čtyřikrát!

Měl to být souboj dvou vyrovnaných celků, které se v důležitém vzájemném klání střetávaly o co nejlepší pozici v boji o konečnou třetí pozici ve skupině, případně ještě o postup do osmifinále. Jenže tenhle duel nakonec vyzněl jednoznačně ve prospěch Brugg. To, že Monaco prohraje rozdílem třídy, s tím se před zápasem opravdu příliš nepočítalo.

Tímhle výsledkem se v podstatě potvrdilo, že knížecí klub jen tak lehce z krize nevyhrabe ani bývalá francouzská legenda Thierry Henry, jenž na lavičce nahradil nedávno odvolaného kouče Leonarda Jardima. Šance, že by ještě v tabulce proklouzlo jeho mužstvo na druhé místo, je utopická, ostatně i situace ohledně zisku třetí příčky je katastrofální.

Domácí letos vyhráli jen v jednom případě, a to navíc naposledy ještě poměrně dávno, konkrétně v půlce srpna, od té doby, včetně nynějšího neúspěchu, nevyhráli už patnáctkrát v řadě. Z posledních devíti utkání byla tohle jejich celkově sedmá porážka. Možná že tou nejhorší zprávou je pak konečný rezultát, který pro ně vypadá více než ostudně.

Čtyřikrát letos ASM inkasoval jen ve Francouzském superpoháru od PSG, od té doby se mu dařilo v defenzívě hrát určitě důstojnější roli. Už po poločase přitom prohrával s belgickým soupeřem o tři branky, po obrátce pak inkasoval ještě jednou. Lepší držení míče či větší počet vyprodukovaných střel je pro něj pouze chabou statistickou náplastí.

Bruggy přitom předvedly jeden z nejlepších výkonů v evropských pohárech ve své historii. Určitě měly štěstí už zkraje utkání, že Falcao z dobré pozice hlavičkoval v 7. minutě jen mimo a že o minutu později zasáhl výtečně brankář Horvath proti šanci Tielemanse. Hosté naopak ze své první větší příležitosti ihned udeřili.

Ve 12. minutě Rits seběhl z pravé strany až do blízkosti brankové čáre, odtud poslal prudkou přihrávku, která proletěla šestnáctkou až na zadní tyč k úplně volnému Vanakenovi, a ten snadno zacílil do odkryté brány. Jen o pět minut později se skóre znovu měnilo, to když Vanaken při střelbě trefil ruku obránce Barrecy ve vápně a kopala se penalta.

Sám Vanaken se poté chopil exekuce pokutového kopu a bez problémů ho zužitkoval. Ve 24. minutě přišel na řadu možná rozhodující okamžik celého střetnutí, neboť Wesley zpoza pokutového území usměrnil míč technicky přesně ke vzdálenější tyči. Smazat tohle manko bylo pro Monaco už nad jeho síly. Zlepšení v jeho hře nenastalo.

Svěřenci trenéra Ivana Leka ve druhém dějství pouze pohodlně hlídali svůj náskok. Pět minut před konečným hvizdem rozhodčího Artura Soarese Diase přidali navíc ještě jeden přesný zásah, to když zmatků v protivníkově obraně využil Vormer. Díky této výhře tak mají Bruggy dvě kola před koncem základních skupin Ligy mistrů o tři body více než Monaco.
Autor: Patrik Sandev / livesport.cz