0 : 2 (0:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 6.66 - 4.36 - 1.54

Dortmund uspěl v Monaku a vyškrábal se na první místo

Raphaël Guerreiro (© bvb.de)

Borrusii Dortmund se povedlo zvítězit v Monaku a i díky zaváhání Atlética ovládlo skupinu A. Zápas rozhodl dvěma brankami Guerreiro. Domácí další porážkou potvrdili bídnou formu a v tabulce zůstali na posledním místě z jediným bodem.

AS se již delší dobu potýká s rozsáhlou marodkou. Mimo hru zůstávají takoví hráči jako Subašić, Sidibé, Golovin či Jovetić. Oproti poslednímu ligovému zápasu v Amiens se do sestavy dostal pravý obránce Biancone, jemuž místo přepustil Gabriel. V záloze pak Pelého s Chadlim nahradili Massengo a Diop.

V Nominaci Schwarzgelben chybělo několik opor jako například Piszczek, Witsel, Delaney, Sancho, Brunn Larsen nebo Reus. Mezi třemi tyčemi dostala šanci brankářská dvojka Hitz. Hakimi se z levého kraje obrany posunul napravo, aby uvolnil místo pro Schmelzera. Dialla ve stoperské dvojici doplnil Toprak a před nimi v záloze operovali Weigl s Dahoudem. Ofenzívu měl táhnout především Götze, kterého po stranách doplňovali Guerreiro s Pulisićem a na hrotu Philipp.

Hosté vstoupili do duelu aktivně. Již po dvou minutách se po Phillipově přihrávce dostal ke střele Götze, ta ale prosvištěla těsně vedle brány, kterou hájil gólman Benaglio. Za dalších třináct minut propadla obrana Monaka na levé straně, odkud se míč dostal k volnému Guerreirovi, jemuž stačilo dorazit do odkryté svatyně a poslal Borussen do vedení. To mohl v 17. minutě zvýšit Toprak, jenž si naskočil na rohový kop a hlavičkoval kousek nad břevno.

O deset minut později se AS dožadovalo pokutového kopu, když Diop ve vápně nastřelil ruku Dialla, ovšem píšťalka sudího Pawsona zůstala němá. V 33. minutě se zase ukázali hosté, kteří rozehrávali přímý kop. Ve velké šanci se ocitl Diallo, ovšem před Benagliem netrefil balón ideálně. Za dalších pět minut pálil Schmelzer a Benaglio musel zasahovat.

Dortmund byl v první půli lepším týmem, přesto tři minuty před přestávkou dovolil nebezpečně vypálit Falcaovi, jehož projektil však naštěstí pro hráče ve žlutých dresech letěl mimo tři tyče. Krátce po změně stran byl blízko vyrovnání Glik, jenž si naskočil na rohový kop, ovšem ani tentokrát nemusel Hitz zasahovat. Aktivní nástup domácích se Schwarzgelben podařilo utlumit a v 63. minutě nebyli daleko druhého gólu. Schmelzerův volej tečoval Toprak a Benaglio měl co dělat, aby balón vyrazil.

Velkou šanci spálil v 65. minutě Phillip, jehož nechala obrana Monaka volného ve vápně, jenže útočník hostů předvedl spíš ragbyový kop. Po období temna se do další šance dostal šest minut před koncem Dortmund, kdy Guerreirův pokus jen těsně přeletěl břevno. Stejný hráč se nakonec o čtyři minuty později dočkal druhého gólu, kdy po akci z levé strany napálil míč pod horní tyč a stanovil konečný výsledek utkání.
#
ak sa teraz nepredvedu Pulisic, Phillip a spol tak nakrocia k letnemu odchodu. Neverim ze vedenie chce platit napriklad tak zbytocneho hraca ako je Phillip
11.12.2018 12:57
#
Každý klub má na súpiske zbytočného hráča, ktorého musí platiť. Phillip pôjde, Pulisic chce ísť sám.
misobvb
11.12.2018 14:23
#
ved nech idu obaja ja som za ale z penazi co dostanu za Pulisica nech sa kupi utocnik do zakladu lebo ako nam Paco uz neraz ukazal v zalkade je neviditelny
andrew96
11.12.2018 20:55
#
Náhodou zrovna pro tyhle zápasy je Phillip dobrý. Dřív to byl Schieber, později zase Ramos, teď je to Max.
#
Bol som v Dortmunde keď hrali sBruggami, som rád, že vytiahli X aj s Atleticom, Guerreiro dúfam, že predĺži, keď sa mu vyhnú zranenia bude super hráč. Nur der BVB
RadekVonCZE
#
LM
12.12.2018 08:28
#
Monako bylo neskutečně marné.. super 1. místo - snad se nám to ale i vyplatí a nechytneme třeba Liverpool nebo tak.
Aha, tak to díky
Já měl za to, že v 1/8 je to už úplně bez omezení koho chytnout.
19.06. UEFA potvrdila Neymarovi distanc
Evropská fotbalová unie UEFA zamítla odvolání Paris St. Germain a potvrdila Neymarovi zákaz startu ve třech zápasech Ligy mistrů za urážku rozhodčích. Brazilský útočník dostal trest v dubnu za to, že sudí zkritizoval na instagramu poté, co francouzský tým vypadl v osmifinále Ligy mistrů s Manchesterem United kvůli penaltě nařízené po zásahu videorozhodčího v poslední minutě. Sám v utkání kvůli zranění nenastoupil. Neymar neprožívá dobré období. Kvůli dalšímu zranění přišel o účast na mistrovství Jižní Ameriky, byli obviněn ze znásilnění a kvůli sporu o daně má v Brazílii zmrazený majetek. Spekuluje se také o tom, že by nejdražší hráč historie mohl PSG opustit. Do Paříže přišel předloni z Barcelony za 222 milionů eur. (ČTK)
19.06. Los 2. předkola Ligy mistrů
Los 2. předkola Ligy mistrů v Nyonu (první zápasy 23. a 24. července, odvety 30. a 31. července):
Mistrovská část:
Maccabi Tel Aviv - FC Astana/Kluž, Borisov (Běl.)/Piast Gliwice - Linfield (Sev. Ir.)/Rosenborg Trondheim, The New Saints (Wal.)/vítěz kvalifikačního turnaje - FC Kodaň, Ludogorec Razgrad (Bulh.)/Ferencváros Budapešť - Dudelange (Luc.)/Valletta, Dundalk (Ir.)/Riga - Partizani (Alb.)/Karabach (Ázerb.), Šeriff Tiraspol/Saburtalo Tbilisi - Dinamo Záhřeb, Celtic Glasgow/FK Sarajevo - Nömme Kalju (Est.)/Škendija Tetovo (Sev. Mak.), Suduva Marijampole (Lit.)/Crvena Zvezda Bělehrad - HJK Helsinky/Tórshavn (Faer. ostr.), Slovan Bratislava/Sutjeska Nikšič (Č. Hora) - APOEL Nikósie, Valur Reykjavík/Maribor - Ararat-Armenia/AIK Stockholm.

Nemistrovská část:
Viktoria Plzeň - Olympiakos Pireus, PSV Eindhoven - FC Basilej. (ČTK)
19.06. Plzeň se dozví jméno soupeře pro předkolo
Fotbalisté Plzně se dnes po poledni dozvědí, s kým budou hrát ve 2. předkole Ligy mistrů. Možní protivníci českého vicemistra jsou přitom jen dva - Viktoria narazí buď na Basilej, nebo na historicky nejúspěšnější řecký klub Olympiakos Pireus. Soupeře ve 2. předkole Evropské ligy poznají rovněž hráči Jablonce a Mladé Boleslavi. Pokud Plzeň z 2. předkola postoupí, získá jistotu minimálně skupiny Evropské ligy. Pokud by posléze přešla i přes 3. předkolo nemistrovské části, čekalo by ji ještě závěrečné play off. Šampioni ze Slavie byli zařazeni až do závěrečného 4. předkola Ligy mistrů, kde se mohou utkat třeba s Ajaxem nebo Celticem. V kvalifikaci Evropské ligy se představí tři české celky - Jablonec a Mladá Boleslav začnou ve 2. předkole, pražská Sparta až ve třetím. (ČTK)
18.06. Los 1. předkola Ligy mistrů
Los 1. předkola Ligy mistrů v Nyonu (první zápasy 9. a 10. července, odvety 16. a 17. července): Nömme Kalju (Est.) - Škendija Tetovo (Sev. Mak.), Suduva Marijampole (Lit.) - Crvena Zvezda Bělehrad, Ararat-Armenia - AIK Stockholm, FC Astana - Kluž, Ludogorec Razgrad (Bulh.) - Ferencváros Budapešť, Celtic Glasgow - FK Sarajevo, Šeriff Tiraspol - Saburtalo Tbilisi, Dudelange (Luc.) - Valletta, Partizani (Alb.) - Karabach (Ázerb.), Slovan Bratislava - Sutjeska Nikšič (Č. Hora), Linfield (Sev. Ir.) - Rosenborg Trondheim, Valur Reykjavík - Maribor, Dundalk (Ir.) - Riga, The New Saints (Wal.) - vítěz kvalifikačního turnaje, HJK Helsinky - Tórshavn (Faer. ostr.), Borisov (Běl.) - Piast Gliwice. (ČTK)
11.06. Losování kvalifikace předkola LM a EL
Losování kvalifikace předkola Ligy mistrů a Evropské ligy:
LM - turnaj v Prištině:
Semifinále (25. června):
Feronikeli (Kosovo) - Lincoln Red Imps (Gibr.), Tre Penne (San Mar.) - FC Santa Coloma (And.).
Finále (28. června).

EL (27. června a 4. července):
Progres (Luc.) - Cardiff MU (Wales), La Fiorita (San Mar.) - Engordany (And.), Sant Julia (And.) - Europa (Gibr.), Ballymena (Sev. Ir.) - Runavík (Faer. ostr.), Priština (Kosovo) - St. Joseph's (Gibr.), Tre Fiori (San Mar.) - Klaksvík (Faer. ostr.), Barry Town (Wales) - Cliftonville (Sev. Ir.). (ČTK)
03.06. Liga mistrů - tým sezóny
Nejlepší tým Ligy mistrů pro sezónu 2018/19: Alisson (Liverpool), Ter Stegen (Barcelona), Van Dijk (Liverpool), De Ligt (Ajax), Vertonghen (Tottenham), Alexander-Arnold (Liverpool), Robertson (Liverpool), Sissoko (Tottenham), Ziyech (Ajax), De Bruyne (Man City), De Jong (Ajax), Ndombélé (Lyon), Wijnaldum (Liverpool), Neres (Ajax), Sterling (Man City), Messi (Barcelona), Tadić (Ajax), Mané (Liverpool), Ronaldo (Juventus), Lucas Moura (Tottenham). (football-italia.net)
02.06. Včerejší finále bylo nejslušnější
Poprvé v historii včera došlo k tomu, že ve finále Ligy mistrů nebyla udělena ani jedna karta. Hráči Liverpoolu a Tottenhamu byli hodně slušní, o čemž svědčí i fakt, že dohromady spáchali pouhých jedenáct faulů. (sport-express.ru)
02.06. Ve finále byl nejlepší Van Dijk
Nejlepším hráčem včerejšího finále Ligy mistrů byl zvolen Virgil van Dijk, obránce Liverpoolu zažil životní sezonu a v sobotu dalším výborným výkonem přispěl k výhře 2:0 nad Tottenhamem. (sport-express.ru)
01.06. Nejlepší střelci Ligy mistrů
Nejlepší střelci Ligy mistrů:
12 - Messi (Barcelona),
8 - Lewandowski (Bayern Mnichov),
6 - Agüero (Manchester City), Marega (FC Porto), Cristiano Ronaldo (Juventus), Tadič (Ajax Amsterodam),
5 - Dybala (Juventus), Džeko (AS Řím), Kane a Lucas (oba Tottenham), Kramarič (Hoffenheim), Neymar (Paris St. Germain), Salah (Liverpool), Sterling (Manchester City),
...
2 - Krmenčík,
1 - Hejda, Hrošovský, Chorý, Kovařík, Procházka (všichni Plzeň), Kadeřábek (Hoffenheim). (ČTK)
01.06. Ligu mistrů vyhrál Liverpool
Výsledek finále Ligy mistrů: Tottenham - Liverpool 0:2 (2. Salah z penalty, 88. Origi).