20.10.2010 20:45 CET
3 : 1
(1:0)

Raúl dal dvě branky, Schalke nakonec přehrálo Hapoel 3:1

Schalke splnilo povinnost a nad Hapoelem Tel Aviv získalo další tři body do tabulky skupiny B. Celek z Gelsenkirchenu měl skvělý vstup do utkání, rychle šel do vedení, a ačkoli první půle byla trochu rozpačitá, po příchodu Rakitiče, který nahrál na další dvě branky, bylo o výhře rozhodnuto. Hostující Schelter v závěru už jen zkorigoval na konečných 3:1.

Domácí měli přímo snový vstup do zápasu. Už ve 3. minutě hledal přihrávkou někoho ve vápně Jurado, Huntelaar chytře pustil míč za sebe na nabíhajícího Raúla, který se podíval, kam vystřelí, a levačkou se trefil pěkně k levé tyči Enyeamaovy brány. Dvacet minut se na hřišti prakticky nic nedělo, aktivní byl však pořád nizozemský forvard Huntelaar.

Ve 26. minutě se objevil v obdobné pozici ke skórování jako jeho kolega Raúl v gólové situaci ze začátku utkání, jene selhal na gólmanovi Enyeamaovi. Deset minut před koncem nastřelil v pokutovém území Huntelaar ruku jednoho z hráčů Tel Avivu, rozhodčí však penaltu neodpískal. A z následného rohového kopu hlavičkoval doprostřed branky opět Huntelaar.

Že by však Schalke jako favorit utkání první půli dominoval, to se říci rozhodně nedá. Dalo by se i dokonce říci, že Hapoel držel více míč na kopačkách. Izraelskému týmu však chyběla finální přihrávka, takže se vlastně k ohrožení Neuerovy svatyně skoro vůbec nedostal. Až ve druhé půli domácí definitivně zastavili odvážné počínání soupeře.

Z úvodního tlaku mohlo Schalke skórovat už v 57. minutě. Tel Aviv měl velké štěstí, že se ze závaru neprosadili Raúl a s dvojnásobnou dorážkou hlavou ani Huntelaar. Jen o pár chvil později ovšem skóroval podruhé v zápase Raúl. Huntelaar narazil z první Rakitičovi, ten hned nahrál Raúlovi, jenž z blízkosti dokončil povedenou rychlou akci na levé straně gólem.

Die Knappen už hru postupně ovládali a v 68. minutě zvýšili na 3:0. Rakitič si počkal s přihráváním, nalevo našel Jurado, který si střelu parádně připravil a u vzdálenější tyče vymetl pavouky v šibenici. Hosté ve třetí minutě nastavení vstřelili alespoň čestnou branku, když Toaumaův centr ze standardky dotlačil před Neuerem do sítě Shechter, body za to si však pochopitelně nárokovat nemohli.

Autor: Patrik Sandev / eurofotbal.cz