Expres zprávy
Peter Van der Heyden z belgických Brugg nepomůže svým spoluhráčům ve víkendovém šlágru proti Anderlechtu. 28letý fotbalista si totiž o víkendu poranil kotník, čeká ho operace a po ní šestitýdenní pauza. Pokud jeho tým o víkendu se svým velkým rivalem neprohraje, budou moci jeho hráči oslavovat 13. titul v historii klubu.
Aktuální pořadí soutěže o Zlatou kopačku pro nejlepšího kanonýra Evropy: 1. Thierry Henry (Arsenal) 25 branek/50 bodů, 2. - 3. Marek Mintál (Norimberk) a Samuel Eto´o (FC Barcelona) 23/46, 4. - 5. Alberto Gilardino (FC Parma) a Christiano Lucarelli (Livorno) 22/44, 6. - 7. Vincenzo Montella (AS Řím) 21/42 a Fatih Tekke (Trabzonspor) 28/42, 8. - 10. Andrew Johnson (Crystal Palace), Ronaldo (Real Madrid) a Diego Forlan (Villarreal) 20/40, 11. - 12. Ricardo Oliveira (Betis) a Roy Makaay (Bayern Mnichov) 19/38.
Po 1. FC Köln se druhým jistým postupujícím do první bundesligy stal Duisburg, který v pondělní dohrávce 32. kola zvítězil 1:0 na půdě konkurenčního Frankfurtu. Ten sev závěrečných dvou kolech popere o třetí místo s Mnichovem 1860, Fürthem a Aachenem.
Bochum dokončila přestup Heika Butschera. 24letý obránce přijde do německého klubu z amatérského týmu Stuttgartu.
Pouze několik hodin po ukončení kontraktu ve Fraiburgu si Tobias Willi našel nového zaměstnavatele. 25letý záložník se na dva roky upsal Duisburgu.
Obránce Borussie Mönchengladbach Milan Fukal přijde o poslední dva zápasy letošní bundesligové sezony. 29letý bývalý zadák pražské Sparty si totiž natáhl stehenní sval.
Výsledek finále arménského poháru: Mika Ashtarak - Kilikia Yerevan 2:0 (0:0), branky: 50. Artyom Adamyan, 75. Yuri Nagdiyev.
Bulharský reprezentant Marian Hristov zřejmě zmešká kvalifikační zápas o postup na MS 2006 proti Chorvatsku. Podle lékaře německého Wolfsburgu, jehož barvy Hristov hájí, se totiž hráč nestihne dát včas zdravotně do pořádku po zářijové operaci kolene.
John Robertson vydržel v pozici manažera Hearts pouze pět měsíců. Vedení skotského klubu se ho totiž v pondělí rozhodlo odvolat a nyníhledá jeho nástupce.
Paul Le Guen se krátce po zisku francouzského mistrovského titulu s Lyonem rozhodl k překvapivému rozhodnutí. 41letý kouč totiž neprodlouží s klubem smlouvu a v létě z něho tak odejde. Jeho nástupcem by se podle médií mohl stát někdo z trojice Raynald Denoueix, Lazlo Boloni a Claude Puel.
S aktivní fotbalovou kariérou se po skončení letošní sezony rozloučí jedna velká osobnost. Svůj úmysl pověsit kopačky na hřebík oznámil 37letý obránce Boltonu a bývalý kapitán Realu Madrid Fernando Hierro.
Prvním jistým postupujícím do francouzské nejvyšší soutěže pro příští sezonu je celek Nancy. Ten má po víkendový výhře 2:0 v Gueugnonu tři kola před koncem na čtvrtou příčku již desetibodový náskok. Blízko k postupu mají také Le Mans a Troyes, jimž v posledních třech zápasech stačí uhrát jeden, respektive dva body.
SK Tirana je po 22. v historii fotbalovým mistrem Albánie. Po vítězství 5:3 na hřišti Teuty má tento klub dvě kola před koncem tamní ligové soutěže již osmibodový náskok na druhé Elbasani.
Mark González musí zhruba na půl roku na fotbal zapomenout. 20letý útočník španělského Albacete si totiž v ligovém střetnutí proti Levante přetrhl kolenní vaz.
Letošní sezona předčasně skončila pro Petra Gabriela. Obránce německé Arminie Bielefeld totiž čeká artroskopická operace kolena.
NK Zrinjski se poprvé v historii klubu stalo mistrem Bosny a Hercegoviny. Tři kola před koncem ligové soutěže má klub na čele tabulky již jedenáctibodový náskok na druhý Željezničar Sarajevo.
Vítězstvím 2:0 nad Nea Salamis FC si Anorthosis Famagusta FC zajistil již dvanáctý titul v historii klubu.
Olympique Lyon opět potvrdil své výsostné postavení mezi francouzskými kluby. Svěřenci Paula Le Guena totiž v 35. kole porazili na vlastním hřišti Ajaccio a bez ohledu na ostatní výsledky si již tři kola před koncem soutěže zajistili mistrovský titul, který je pro klub již čtvrtým v řadě.
Trenér Itzhak Shum již podruhé v letošní sezoně ezignoval na post trenéra jednoho z evropských mužstev. Po říjnovém odchodu z Panathinaikosu tentokráte odchází z bulharského Litexu Loveč.
Lauren poněkud změnil svůj pohled na reprezentaci. Obránce Arsenalu se totiž po třech letech rozhodl vrátit do kamerunského národního týmu, když přijal pozvánku na kvalifikační zápas o postup na MS 2006 proti Beninu.
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele