Další články

Zazáří druholigové Annecy znovu? V cestě do finále Coupe de France mu stojí Toulouse

Když se podíváme na současnou formu obou celků, jenom stěží bychom mohli odhadnout, že zrovna jeden z nich by si s to s Nantes mohl rozdat na honosném Stade de France v Paříži ve finále o trofej z Coupe de France. Druholigové Annecy je velkým vzezřením této soutěže, ale svých starostí má v Ligue 2 více než dost. Toulouse každopádně také není v dobrém rozmaru.

Nantes směřuje za obhajobou prvenství v Coupe de France, v semifinále vyřadilo Lyon

Zdá se, že Coupe de France je zkrátka Nantes šité na míru. Poté, co loni senzačně tuto soutěž ovládlo, se mílovými kroky blíží také k obhajobě trofeje. Zbývá mu po vyřazení Lyonu už jen poslední krok, který ho bude čekat na konci dubna na Stade de France. Semifinálové střetnutí proti Les Gones, kteří nezapsali branku, rozhodl výstavní trefou ze druhé půle Ludovic Blas.

Lyon hledá cestu za evropskými poháry, v semifinále Coupe de France narazí na Nantes

Jen velmi stěží se Lyon může prokousat do evropských pohárů přes Ligue 1, jakkoli se jeho šance jistě zvýšily po nedělním slavném skalpu PSG. Daleko snazší cesta by mohla vést přes Coupe de France, kde už je na programu semifinále. Po papírové stránce ovšem čeká na hosty možná ta nejtěžší překážka vůbec, tedy venkovní střetnutí s obhájcem této trofeje z Nantes.

Blanc zůstane v Lyonu i pro další sezónu, potvrdil Aulas

Lyon nyní prochází jakýmsi přechodným obdobím. Do klubu přišel nový americký majitel John Textor, v průběhu sezóny vystřídal Petera Bosze na pozici hlavního trenéra Laurent Blanc, a ačkoli se Lyonu zatím v Ligue 1 úplně nedaří, může prožít ještě úspěšnou sezónu. Sám prezident klubu Jean-Michel Aulas přitom oznámil, že s Blancem do budoucna počítá.

Annecy senzačně porazilo Marseille a zahraje si semifinále Coupe de France

Ve prospěch celku, kterému aktuálně patří desátá pozice v Ligue 2, rozhodnul penaltový rozstřel, který rozsoudila až osmá série. Hosté se při něm dokázali oklepat ze skutečnosti, že o výhru přišli až v poslední minutě řádné hrací doby. A to si předtím ještě Alexis Sánchez dovolil zahodit penaltu. Aktuálně druhý tým nejvyšší soutěže své náročné fanoušky tentokrát znovu vůbec nepotěšil.

Toulouse s přehledem vyprovodilo druholigové Rodez AF z Coupe de France

Le RAF v současné době tlí na samotném chvostu Ligue 2, takže postup do pohárového čtvrtfinále byl už tak velkým úspěchem. Žádné překvapení se tentokrát nekonalo, TFC si semifinále této soutěže zahraje poprvé od sezony 2008/2009.

Nantes porazilo Lens a nadále sní o obhajobě titulu v Coupe de France

Čtrnáct dnů zpátky se oba celky střetly v rámci Ligue 1 a duel opanoval v poměru 3:1 Racing. Jenže jediné čtvrtfinále Coupe de France s plně prvoligovým obsazením nakonec rozhodly dvě proměněné penalty.

Do semifinále Francouzského poháru proklouzl Lyon, Grenoble statečně vzdoroval

Lyon se stal prvním semifinalistou Coupe de France. Je však nutno podotknout, že Grenoble, účastník Ligue 2, neodvedl proti svému lokálnímu rivalovi vůbec špatný výkon. Olympique sice potvrdil roli favorita, a to díky trefám Bradleyho Barcoly a Jeffinha z první půle, určitě ale nesepisoval snadnou domácí úlohu. Hosté nakonec po pauze jen snížili Aminem Sbaïem.

Po Le Classique přijde na řadu Francouzský pohár. Marseille doma přivítá Annecy

Krutý nezdar naposledy zaznamenala Marseille, která vůbec nezvládla Le Classique, s PSG před vlastními fanoušky jasně prohrála, a hodlá si tedy urychleně napravit reputaci. Možnost má přitom prakticky hned, jen tři dny poté ji totiž čeká čtvrtfinále Coupe de France. A není jediný pochyb o tom, že cokoliv jiného než postup dál přes Annecy by bylo velkou senzací.

Potřetí v řadě na Bretaňský poloostrov. Vyřadí Lens z Coupe de France také Nantes?

Od roku 2015 ovládalo dění v Coupe de France jednoznačně PSG. Sedmkrát v řadě se dostalo do finále, šestkrát slavilo triumf. Jenže loni mu ho vyfouklo senzačně Nantes, které porazilo v bitvě o cennou trofej jiného překvapivého účastníka z Nice. Kanárci přitom taktéž letos v této soutěži podnikají zatím úspěšnou pouť. Ve čtvrtfinále se jim tentokráte postaví do cesty Lens.

Potrápí Rodez dalšího prvoligistu? V Coupe de France vyzve lokálního rivala z Toulouse

Tvrdé boje podstupuje Rodez v Ligue 2, aby uchránil tuhle soutěž. A jestliže se na této frontě pohybuje aktuálně až na samém dně tabulky, pak v Coupe de France píše zcela jiné kapitoly. I když se Toulouse dostává do role jasného favorita jakožto účastník Ligue 1 a papírová kvalita by měla stát na jeho straně, rozhodně by svého čtvrtfinálového soupeře nemělo podceňovat.

Zaskočí Grenoble konkurenta z Auvergne-Rhone-Alpes? V Coupe de France narazí na Lyon

Lyon si v posledních týdnech počíná slušně. Až na nedávný nezdar v Auxerre neprohrává, je u něj důležité, že pravidelně sbírá body v Ligue 1, a úspěchy zaznamenal také v předchozích kolech Coupe de France. Právě na této frontě si již vysloužil postup do čtvrtfinále, v němž se mu nyní jednoznačně přisuzuje role favorita proti Grenoblu. Ten totiž figuruje o patro níže.

Brest přišel zachránit Roy. Nesmíme být tak hodní jako dosud, vyzýval kabinu

Nepříjemná skutečnost hned čtyř přímo sestupujících v Ligue 1 budí nervozitu napříč všemi kluby. Žádná baráž, žádná možnost šlápnutí vedle. I proto je trenérských rošád, především u celků pohybujících se kolem červených příček, asi více než obvykle. A jednu také podnikl nedávno aktuálně sedmnáctý Brest, který se pod koučem Éricem Royem pokusí o záchranu.

Případ trápícího se Angers: Pomůže Bouhazama k záchraně v Ligue 1?

V roce 2015 Angers postoupilo do Ligue 1. A od té doby se v podstatě stalo stabilní součástí francouzské nejvyšší scény. Ukázalo se však, že navázat na dlouhou ságu bývalého trenéra Stéphana Moulina nebude vůbec jednoduché. Vyšlo najevo, že Gérald Baticle není správnou volbou. Nakonec pak vedení klubu ve čtvrtek oznámilo setrvání kouče Abdela Bouhazamy.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele