Belgie - Belgian Cup - zprávy

Češi v zahraničí: Trefili se Lüftner i Kliment. Zazářil Pavlenka

V Dánsku se střelecky prosadili oba čeští zástupci Jan Kliment a Michael Lüftner. Premiéru ve druhé anglické lize má za sebou obránce Tomáš Egert a v zámořské Major League Soccer debutoval také záložník Bořek Dočkal. Mnoho pochval za svůj výkon si vysloužil i brankář bundesligových Brém Jiří Pavlenka.
19.03.2018 | Aktuality | 78 komentářů

V play off belgické ligy zavedou brankové rozhodčí

Zápasy v Belgii bude pomáhat rozhodovat čtvrtý sudí za brankou, který je jednou z možností místo zavedení videa. Podle agentury Reuters se rozhodčí objeví v ligovém play off o titul a také v semifinále a finále pohárové soutěže.
17.01.2013 | Aktuality | 15 komentářů

Tragédie při Belgickém poháru

Středeční semifinále Belgického poháru mezi fotbalisty Standardu Lutych a Gentu (4:2) se stalo osudným dvěma fanouškům. Jeden muž podle listu La Derniére Heure zemřel na následky zranění, které utrpěl při pádu z tribuny, druhý při odchodu ze stadionu podlehl infarktu.
07.04.2011 | Aktuality | 2 komentáře
22.11. Janssenovi byl snížený trest
Royal Antverpy uspěl s odvoláním proti třízápasovému trestu Vincenta Janssena za vyloučení v pohárovém duelu proti Beverenu. Osmadvacetiletý útočník po rozhodnutí disciplinární komise Belgického fotbalového svazu vynechá pouze jedno utkání. (vi.nl)
08.11. Jaremčuk na marodce Brugg
Clubu Bruggy ve zbývajících dvou zápasech před mistrovstvím světa nebude k dispozici Roman Jaremčuk. Ukrajinský reprezentant laboruje se zraněným kolenem. (abola.pt)
17.07. Belgický Superpohár pro Club Bruggy
Výsledky utkání o Belgický Superpohár: Club Bruggy - KAA Gent 1:0 (39. Skov Olsen).
18.04. Gent vítězem Belgického poháru
Výsledek finále Belgického poháru: Gent - Anderlecht 1:0 po penaltách.
03.03. Belgický pohár - výsledek
Výsledek odvety semifinále Belgického poháru: Anderlecht - Eupen 3:1 (4. Murillo, 27. Magallán, 46. Kouamé - 9. Prevljak), první zápas 2:2, postupuje Anderlecht.
06.12.2021 V Belgii bez fanoušků hostů
Zápasy belgické ligy se budou do konce letošního roku hrát bez fanoušků hostujících týmů. Rozhodlo o tom vedení soutěže poté, co dva víkendové duely poznamenaly výtržnosti na stadionech. Opatření se budou týkat dvou nejvyšších ligových soutěží a čtvrtfinále domácího poháru. Vedení belgické ligy označilo víkendové incidenty za "nepřijatelné a takřka kriminální chování". Zápas Standardu Lutych s Charleroi musel být v 88. minutě za stavu 0:3 přerušen poté, co domácí fanoušci naházeli na hřiště světlice a několik jich dokonce vběhlo na trávník. Dostali se tak k sektoru hostujících diváků, na které podle záznamů házeli různé předměty. (ČTK)
01.08.2020 Belgický pohár vyhrály Antverpy
Výsledek finále Belgického poháru: Club Bruggy - Antverpy 0:1 (25. Refaelov).
28.05.2020 Belgičané dohrají finále poháru
Po předčasném ukončení belgické fotbalové ligy se v zemi dohraje alespoň pohár a Michael Krmenčík může s FC Bruggy slavit double. Vedení svazu přesunulo po dohodě se všemi zúčastněnými odložené finále na 1. srpna. O trofej se týden před plánovaným startem nové sezony utkají na prázdném stadionu krále Baudouina v Bruselu Bruggy s Antverpami. Na přeložení finálového duelu, který se měl původně hrát 22. března, se dohodli zástupci obou klubů, fotbalového svazu, ligy a města. Plán pak schválily i bezpečnostní složky. (ČTK)
12.03.2020 Belgičané odložili pohárové finále
V náhradním termínu bude odehráno finále Belgického poháru. K tomu měly o příštím víkendu nastoupit Club Bruggy a Antverpy, kvůli obavám z koronaviru ale byl duel odložen. (sport-express.ru)
05.02.2020 Krmenčík pomohl Bruggám do finále poháru
I v druhém utkání za FC Bruggy slavil útočník Michael Krmenčík vítězství. V semifinále Belgického poháru na hřišti Waregemu nastoupil český reprezentant v základní sestavě a přispěl k výhře 2:1. V 53. minutě se Krmenčík málem radoval z gólu, ale po jeho hlavičce o zem dorazil míč mířící do branky ještě hrudníkem spoluhráč Brandon Mechele. Waregemu se sice povedlo vyrovnat, ale v 86. minutě rozhodl o postupu Brugg do finále osmnáctiletý Charles de Ketelaere, který v 72. minutě přišel do hry místo českého útočníka. (ČTK)