01.12.202308:57

Souček si užívá život

Tomáš Souček se ve čtvrtek večer trefil proti TSC v pátém zápase za sebou, navíc už potřetí rozhodl o těsné výhře West Hamu. V rozhovoru pro klubovou televizi po zápase řekl, že si aktuálně užívá života a gólů si cení o to více, že rozhodují vyrovnaná utkání. "Rád bych se trefil i příště. Chci být připraven. Nabízet se spoluhráčům, hledat odražené míče," neskrýval také svou chuť 28letý záložník.

01.12.202308:40

West Ham drží krok s Realem Madrid

West Ham United porazil srbský celek Bačka Topola a od začátku sezony 2021/2022 zaznamenal už 22. triumf v evropských pohárech. Londýnský klub je v tomto ohledu na čele pořadí, o první místo se dělí s Realem Madrid.

abola.pt
30.11.202322:59

Evropská liga - výsledky (2)

Výsledky dnešních zápasů Evropské ligy: Häcken - Leverkusen 0:2 (14. Boniface, 74. Schick), Liverpool - LASK 4:0 (12. Díaz, 15. a 90+2. Gakpo, 51. Salah z penalty), Marseille - Ajax 4:3 (9. z penalty, 48. a 90+3. z penalty Aubameyang, 26. Mbemba - 10. a 30. Brobbey, 80. Akpom), Molde - Karabach 2:2 (83. a 87. Eriksen - 12. Juninho, 90+5. Mustafazada), Rangers - Aris Limassol 1:1 (49. McCausland - 28. Babicka), Servette - AS Řím 1:1 (50. Bedia - 21. Lukaku), Shefiff - Slavia 2:3 (45+3. Tovar, 56. Ngom - 19. Jurečka, 78. Zafeiris, 90+5. Tijani z penalty), Toulouse - Royale Union SG 0:0, Villarreal - Panathinaikos 3:2 (29. Baena, 34. Comesana, 47. Morales - 66. Palacios, 81. Ioannidis).

30.11.202322:54

Slavia v závěru utrhla výhru

Výsledek utkání Evropské ligy: Šeriff - Slavia 2:3 (45+3. Tovar, 56. Ngom Mbekeli - 19. Jurečka, 78. Zafeiris, 90+5. Tijani z penalty).

30.11.202322:32

Schickův gólový návrat

Leverkusen měří síly s Häckenem a v 64. minutě se na trávníku objevil i Patrik Schick. Český útočník je v pořádku po zranění lýtka a jeho návrat je gólový, na zápis do listiny střelců mu stačilo jen deset minut.

30.11.202322:10

Fekir střídal vinou zranění

Nabil Fekir se po vážném zranění vrací do sestavy Betisu a na dnešní zápas proti Spartě nebude mít dobré vzpomínky. Španělský klub prohrál 0:1, ofenzivní fotbalista si navíc poranil kyčel a o poločasové pauze musel střídat.

football-espana.net
30.11.202321:48

Poločas: Šeriff - Slavia 1:1

Poločasový výsledek utkání Evropské ligy: Šeriff - Slavia 1:1 (45+3. Tovar - 19. Jurečka).

30.11.202321:15

Schick usedl na lavičku náhradníků

Leverkusenu je znovu k dispozici Patrik Schick. Český útočník doléčil zranění lýtka, pro zápas s Häckenem usedl na lavičku náhradníků.

30.11.202320:42

Evropská liga - výsledky (1)

Výsledky dnešních zápasů Evropské ligy: AEK Atény - Brighton 0:1 (55. Joao Pedro z penalty), Atalanta - Sporting 1:1 (23. Scamacca - 56. Edwards), Freiburg - Olympiakos 5:0 (3., 8. a 36. Gregoritsch, 42. Sildillia, 77. Doan), Maccabi Haifa - Rennes 0:3 (29. Terrier, 47. Gouiri, 90+3. Rieder), Sparta - Betis 1:0 (54. Haraslín), Sturm Graz - Raków 0:1 (81. Yeboah), TSC Bačka Topola - West Ham 0:1 (89. Souček).

30.11.202320:37

Sparta našla recept na Betis

Výsledek utkání Evropské ligy: Sparta - Betis 1:0 (54. Haraslín).

30.11.202320:33

Souček přidal další branku

Tomáš Souček je při chuti a potvrdil to i v závěru utkání proti srbskému celku Bačka Topola. West Ham vede 1:0, český záložník se prosadil v 89. minutě.

30.11.202320:09

Základní sestavy: Šeriff - Slavia

Základní sestavy pro dnešní utkání Evropské ligy:

Šeriff: Koval - Apostolakis, Tovar, Garananga, Artunduaga - Ngom, Ricardinho, Talal, Badolo, Joao Paulo - Luvannor.

Slavia: Mandous - Masopust, Ogbu, Bořil - Douděra, Zafeiris, Dorley, Provod, Dumitrescu - Jurečka, Van Buren.

30.11.202319:31

Poločas: Sparta - Betis 0:0

Poločasový výsledek utkání Evropské ligy: Sparta - Betis 0:0.

30.11.202318:32

Sparta postrádá Sørensena

Sparta za chvíli nastoupí proti Betisu a ani na lavičku neusedne Asger Sørensen. Obránce není k dispozici, zranil se během včerejšího tréninku.

30.11.202318:04

Čtyři cizinci napadli v Praze dva Čechy

Policisté dnes v Praze zadrželi čtyři cizince, kteří jsou podezřelí z nočního napadení dvou Čechů v centru města, při němž jeden z nich utrpěl tržnou ránu na hlavě. Napadení zřejmě iniciovala čepice Sparty Praha, kterou měl jeden z Čechů na hlavě. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Fotbalisté Sparty se dnes večer na svém hřišti utkají ve skupině Evropské ligy se španělským Betisem Sevilla. K vypátrání cizinců kriminalisté využili kamerové záznamy, zadrželi je odpoledne na Senovážném náměstí. "Provádíme výslechy, zjišťujeme, co se stalo," řekl před 18:00 Hrdina. Útok na sparťanské fanoušky se stal kolem 02:00 v ulici Na Příkopě. Rány od cizinců směřovaly do oblasti hlavy, tržnou ránu na hlavě má jeden z napadených po úderu lahví, řekl mluvčí.

ČTK
30.11.202317:43

Základní sestavy: Sparta - Betis

Sparta: Vindahl - Vitík, Panák, Krejčí - Preciado, Laci, Kairinen, Zelený - Birmančevič, Kuchta, Haraslín.

Betis: Rui Silva - Ruibal, Pezzella, Roca, Abner - Rodríguez, Guardado - Diao, Fekir, Abde - Iglesias.

30.11.202314:36

Část Čechů v Glasgow byla propuštěna

Dva ze čtyř občanů zadržených po utkání pražské Sparty v Evropské lize na hřišti skotských Rangers byli propuštěni na kauci, jeden už dříve ze zdravotních důvodů. Informaci serveru iDNES.cz dnes ČTK potvrdilo ministerstvo zahraničí.

Podle webu je jedním z propuštěných Martin Pánek, manžel ředitelky Miss Taťány Makarenko. Se skupinou dalších mužů byl obviněn ze znásilnění šestnáctileté dívky, ke kterému mělo dojít po zápase, uvedl server. Soud ve středu rozhodl o jeho propuštění, ve čtvrtek se vrátil do Česka.

"Mohu potvrdit, že byli na kauci propuštěni dva ze čtyř obviněných a jeden již dříve ze zdravotních důvodů. Náš zastupitelský úřad v Londýně a generální konzulát v Manchesteru je po celou dobu v kontaktu s rodinami dotyčných," uvedl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).

ČTK
30.11.202310:58

Mourinho chce výhru

Trenér AS Řím José Mourinho přiznal, že čtvrteční utkání Evropské ligy se Servette považuje za povinné vítězství. "Chci tři body, venkovní zápasy jsou vždycky těžké, hřiště je příšerné a oni jsou dobří," řekl před zápasem.

tribalfootball.com
29.11.202318:59

Atalanta znovu bez De Ketelaereho

Charles De Ketelaere chybí v nominaci Atalanty Bergamo pro zítřejší utkání Evropské ligy proti lisabonskému Sportingu. Dvaadvacetiletý ofenzivní hráč se potýká s dalším svalovým zraněním, tentokrát v oblasti šikmých břišních svalů, což by si podle italských médií mohlo vyžádat až pětitýdenní nucenou přestávku.

football-italia.net
29.11.202313:30

Ajax postrádá Vose a Šutala

V nominaci Ajaxu na utkání s Marseille nejsou obránce Josip Šutalo a záložník Silvano Vos, oba mají zdravotní problémy.