STEAUA BUKUREŠŤ - RAPID BUKUREŠŤ 0:0

Gól vstřelený v prvním zápase na hřišti Rapidu rozhodl o postupu Steauy Bukurešť. Odveta se nesla v podobném duchu, prim hrála pozorná obrana a vyložených brankových příležitostí bylo poskrovnu.
06.04.2006 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

ZENIT PETROHRAD - SEVILLA 1:1 (0:0)

Fotbalisté Zenitu Petrohrad nedokázali proti Seville dohnat vysokou ztrátu z prvního zápasu a letošní ročník Poháru UEFA pro ně skončil. Poklidný zápas ve druhém poločase poznamenaly dvě červené karty, sporná penalta a zranění Marescy.
06.04.2006 | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

SEVILLA FC - ZENIT PETROHRAD 4:1 (1:1)

Sevilla převálcovala Zenit a je jednou nohou v semifinále Poháru UEFA. Na branku Savioly sice ještě zareagoval Keržakov, po změně stran ale přišlo vyloučení Hagena a oslabení hosté třikrát inkasovali, dohrávali navíc dokonce v devíti.
31.03.2006 | Komentáře a souhrny | 8 komentářů

FC BASILEJ - MIDDLESBROUGH FC 2:0 (2:0)

Švýcarský FC Basilej si nečekaně troufale vyšlápl na anglický Middlesbrough, po přesvědčivém výkonu jej porazil 2:0 a je velmi blízko postupu. O výsledku rozhodl závěr první půle, kdy během tří minut padly obě branky.
31.03.2006 | Komentáře a souhrny | 2 komentáře

RAPID BUK. - STEAUA BUK. 1:1 (0:1)

Duel dvou nesmiřitelných bukurešťských rivalů skončil remízou, za kterou mohou být domácí rádi. Steaua byla po celý zápas fotbalovější, kdežto na domácích kopačkách se až příliš projevovala nervozita z velkého zápasu. K vyrovnání pomohla Rapidu hrubka hostujícího brankáře.
31.03.2006 | Komentáře a souhrny | 1 komentář

LEVSKI SOFIA - SCHALKE 04 1:3 (1:0)

Levski přivítalo na svém stadiónu německé Schalke a favoritem byl německý celek, jenže ten velmi brzy prohrával. Domácí však od 35. minuty hráli v deseti a stihli třikrát inkasovat, takže Schalke je jednou nohou v semifinále.
31.03.2006 | Komentáře a souhrny | 7 komentářů

POHÁR UEFA: LOS ČTVRTFINÁLE

Nejlepších osm celků letošního ročníku Poháru UEFA již zná své čtvrtfinálové soupeře. Zenit Petrohrad, který vede kouč Vlastimil Petržela a jehož barvy hájí čeští legionáři Pavel Mareš, Radek Šírl, Jan Flachbart a Jaroslav Nesvadba, se utká se Sevillou. Schalke, poslední zástupce Německa v pohárové Evropě, čekají souboje s Levski Sofia. Velmi prestižní duely budou k vidění v Bukurešti, kde proti sobě nastoupí tamní Steaua a Rapid. Poslední dvojici vytvořily Basilej a Middlesbrough.
17.03.2006 | Aktuality | 14 komentářů

POHÁR UEFA - 4. KOLO, ODVETY

Čtvrtfinalisté Poháru UEFA jsou známi. Branka vstřelená na hřišti Hamburku rozhodla o postupu Rapidu Bukurešť, stejné pravidlo přišlo vhod i fotbalistům Middlesbrough proti AS Řím. Třetím středečním postupujícím se stala Sevilla, která přešla přes Lille. Ve čtvrtek uhrál Zenit Petrohrad proti Olympique Marseille postupovou remízu, suverénně jde dál Schalke přes Palermo, Levski Sofia zdolala Udine a Basilej potvrdila dobrou výchozí pozici ve Štrasburku. Šok na konec: Betis - Steaua 0:3.
16.03.2006 | Aktuality | 7 komentářů

POHÁR UEFA - 4. KOLO, PRVNÍ ZÁPASY

Čtvrté kolo Poháru UEFA má za sebou první polovinu a hned i překvapivé výsledky. Hamburk neuspěl v Bukurešti, prohrál 0:2 s Rapidem a doma bude mít co dělat. Zaděláno na vyřazení mají i Udinese po domácí remíze s Levski Sofia a také Marseille, ta dokonce prohrála se Zenitem.
09.03.2006 | Aktuality | 6 komentářů

POHÁR UEFA: 3. KOLO, ODVETY

Další pokračování Poháru UEFA bude bez česko-slovenské účasti, Slavia v Palermu prohrála 0:1 a Artmedia dostala v Sofii od Levski ještě o jeden gól více. Po remíze s Basilejí trochu překvapivě končí Monaco, Hertha i podruhé podlehla Rapidu Bukurešť. Jinak favorité nezaváhali, dál jdou Zenit, Steaua, Lille, Hamburk, Strassbourg, Udinese, Middlesbrough, Betis, Marseille, AS Řím, FC Sevilla a po výhře 3:0 na Espanyolu i Schalke.
24.02.2006 | Aktuality | 10 komentářů
21.08. Amoah se nevyhne operaci
Ze sestavy Vitórie SC Guimarães na hodně dlouho vypadne Joseph Amoah. Záložník portugalského klubu si poranil kyčel, musí na operaci a bez fotbalu bude tři měsíce. (abola.pt)
21.08. Antverpy budou hrát bez fanoušků
Fotbalisté Royalu Antverpy, kteří ve 3. předkole Evropské ligy vyřadili Plzeň, se budou muset ve čtvrtečním úvodním utkání závěrečného předkola proti Alkmaaru obejít bez podpory fanoušků. Zápas se bude hrát v Enschede s prázdným hostujícím sektorem kvůli obavám z výtržností. K rozhodnutí nepustit na stadion belgické fanoušky dospěl starosta Enschede Onno van Veldhuizen po konzultacích s policií, alkmaarským klubem, Nizozemským fotbalovým svazem a evropskou unií UEFA. Alkmaar musí kvůli zhroucené střeše tribuny na svém stadionu hostovat v jiných městech. V domácí soutěži a 3. předkole EL hrál v Haagu, nicméně kvůli obavám z výtržností mezi znepřátelenými fanoušky místního klubu ADO a belgického Royalu byl zápas s Antverpami přeložen do Enschede. (ČTK)
16.08. Russ má přetrženou achilovku
Marco Russ před dvěma roky porazil rakovinu a nyní se bude muset popasovat s dalším vážným zdravotním problémem. Obránce Frankfurtu si včera v zápase s Vaduzem přetrhl achilovku a čeká ho minimálně půlroční pauza. (sport1.de)
15.08. Program 4. předkola Evropské ligy
Program 4. předkola Evropské ligy (první zápasy 22. srpna, odvety 29. srpna):
Mistrovská část:
Suduva Marijampole (Lit.) - Ferencváros Budapešt, FC Kodaň - Riga FC, Celtic - AIK Stockholm, Ararat-Armenia - Dudelange (Luc.), Ludogorec Razgrad - Maribor, Linfield (Sev. Ir.). - Karabach, Slovan Bratislava - PAOK Soluň, Astana - BATE Borisov.
Nemistrovská část:
AEK Atény - Trabzonspor, FCSB (Rum.) - Vitória Guimaraes, Alkmaar (Niz.) - Antverpy, FC Turín - Wolverhampton, Legia Varšava - Rangers, Feyenoord Rotterdam - Hapoel Beerševa, Gent - Rijeka, PSV Eindhoven - Apollon Limassol, Braga - Spartak Moskva, Malmö - Jehuda Tel Aviv, Štrasburk - Eintracht Frankfurt, Espaňol Barcelona - Luhansk (Ukr.), Partizan Bělehrad - Molde. (ČTK)
15.08. S poháry se loučí také Plzeň
Výsledek odvety třetího předkola Evropské ligy: Plzeň - Antverpy 1:0, 2:1 po prodloužení (81. a 97. Krmenčík - 113. Mbokani), první zápas 0:1, postupují Antverpy.
15.08. Sparta prohrála v Turecku a v EL končí
Výsledek odvety třetího předkola Evropské ligy: Trabzonspor - Sparta 2:1 (11. Sorloth, 90+8. Novák - 78. Hložek), první zápas 2:2, postupuje Trabzonspor.
15.08. Na Kypru zemřel člen delegace UEFA
Před dnešním zápasem 3. předkola Evropské ligy mezi fotbalisty Apollonu Limassol a Austrie Vídeň zemřel v Nikósii člen delegace UEFA Adrian Titcombe. Čtyřiasedmdesátiletého Brita postihl v hotelové hale kyperské metropole infarkt a po převozu do nemocnice zemřel. Titcombe byl na Kypru v rámci skupiny rozhodčích a pozorovatelů UEFA. Měl být poradcem delegáta zápasu. (ČTK)
15.08. V Plzni se na gól zatím čeká
Poločasový výsledek odvety třetího předkola Evropské ligy: Plzeň - Antverpy 0:0, první zápas 0:1.
15.08. Sparta potřebuje dát minimálně dva góly
Poločasový výsledek odvety třetího předkola Evropské ligy: Trabzonspor - Sparta 1:0 (11. Sorloth), první zápas 2:2.
15.08. V Mladé Boleslavi zatím gól nepadl
Poločasový výsledek odvety třetího předkola Evropské ligy: Mladá Boleslav - FCSB 0:0, první zápas 0:0.