14.03.2013 18:00 CET
1 : 0
(1:0)

Zenit Petrohrad - FC Basilej 1:0

Fotbalisté Zenitu Petrohrad nedokázali dohnat dvoubrankové manko ze švýcarské půdy a i přes nespočet šancí nakonec vypadávají už v osmifinále. V odvetě sice dokázali zdolat švýcarský celek 1:0, Basileji to ale stačí. Domácí se dostali do vedení už po půlhodině a následně hráli celý druhý poločas v početní výhodě, ovšem v dalším průběhu už pálili pouze do konstrukce branky.

Hned v úvodu zahrozili hosté. Po necelé čtvrthodině hry po krásné kolmici do vápna pálil těsně nad Valentin Stocker. Od této chvíle byl v prvním poločase nebezpečný pouze ruský celek. Ten se probral po půlhodině hry a hned z toho byla jediná branka utkání. Po centru Hulka přizvedl míč obránce Anjukov a nabíhající belgický hráč Axel Witsel pohodlně zakončil do prázdné branky.

Ihned na to mohl Witsel smazat celý náskok soupeře, ale jeho rána z dvaceti metrů letěla těsně nad horní roh branky hostů. Ve 41. minutě uviděl první žlutou kartu Diaz, o minutu později neuspěl Hulk tváří v tvář proti brankáři Sommerovi. V první nastavené minutě Diaz znovu fauloval a dostal druhou žlutou kartu, která následně znamenala vyloučení. Nicméně ihned po přestávce mohla Basilej srovnat a rozhodnout.

Po přímočaré přihrávce Salaha se ocitl ve vápně zcela osamocen El Eneny, který však na Žawnowa nevyzrál. Po hodině hry mířil těsně nad Hulk, poté byl na poslední chvíli zablokován Denisov. V 77. minutě spálil obrovskou příležitost Danny, který se dostal k míči před prázdnou brankou, ale nepochopitelně z pěti metrů mířil nad. Zenit stále zvyšoval svůj tlak a měl ještě dvě stoprocentní příležitostí na vstřelení branky.

Bystrov po hezké přízemní kombinaci trefil tyčku, pět minut před koncem pak byl v pokutovém území faulován a kopala se penalta. Širokov ovšem proti Sommerovi nepochodil.

Autor: Viktor Sandev / soccernet.com