07.03.2013 21:05 CET
2 : 0
(0:0)

Basilej dvěma pozdními brankami udolala hvězdami nabitý Zenit

Možná až nečekaně jednostranný průběh mělo utkání v St. Jakob-Parku, kde si domácí vytvořili proti petrohradskému týmu hned několik velmi dobrých šancí a nakonec po zásluze vyhráli 2:0. Zenit tak má doma co napravovat.

Úřadující švýcarský mistr z posledních tří sezón začal hodně aktivně a držel dirigentskou taktovku jednoznačně pod svoji ochranou. Jen za úvodních šest minut to zkoušeli Salah, Serey Die, Zoua a Díaz, ani jeden z nich ovšem kulatý nesmysl za Malafejevova záda neprocpal. Trestat mohl vzápětí na opačné straně Širokov, ovšem domácí strážce branky si věděl rady. Z velké dálky neuspěl ani David Degen.

Zužitkovat domácí převahu mohl po osmnácti minutách opět Salah, avšak z nadějné pozice zamířil vysoko nad branku! Egyptský středopolař byl doslova k nezastavení. Po půlhodině hry se po spolupráci se Zouou dostal opět ke střele, pro změnu ale prostor ohraničený třemi tyčemi nenašel! Dalekonosný pokus Witsela si pak na nezaměstnaného Sommera nepřišel.

Druhých pětačtyřicet minut o poznání lépe odstartoval petrohradský celek. Konkrétně to byl Danny, jenž natáhl za pokutovým územím, ale pod břevno svoji ránu tak jako tak nevměstnal. Hned dvakrát pak neuspěl ani Hulk. Po hodině hry se nadějnou hlavičkou prezentoval Schär, ale pohotový Malafejev byl na místě! Zasahovat musel i brankář na druhé straně, jenž zlikvidoval možnost Širokova! Dalším neúspěšným střelcem se stal Steinhöfer, a když neuspěl na opačné straně opět ani Hulk, užuž to začínalo vypadat na bezbrankovou remízu. Ta se však nenaplnila...

...sedm minut před koncem řádné hrací doby sice Malafejev vyrazil ránu Salaha, ovšem jen k Díazovi, který už měl před sebou jednoduchý úkol - 1:0. Zvýšit náskok mohl sám mladý Egypťan, avšak podobně jako zpoza vápna Hulk, mezi tři tyče nemířil! Už v nastavení pak Neto nedovoleně zastavil ve vápně Salaha a rozhodčí Orsato kromě vyloučení ukázal i na pokutový kop! Střídající Alexander Frei pak zvýšil na 2:0.

Autor: Jiří Vojík / soccernet.com