CAF - Africký pohár národů 2021 - účastníci

Gabon

 

Africký zápisník V. aneb Sliby Chibi

Druhá delší pauza letošního Afconu se pomalu chýlí ke konci a jejím závěrem nemůže chybět dalších dvanáct turnajových vysvědčení pro ty, kdo už nejsou s námi. Nakolik plusový či mínusový celkový dojem zanechal tucet týmů, kterým nesedly úvodní vyřazovací boje, vedený našimi průběžně největšími favority na zlato z Maroka a Nigérie, kteří prvotní příslib ani zdaleka nenaplnili?  
02.02. | Názory a komentáře | 112 komentářů
 

Aubameyang a Lemina opustí kvůli srdečním potížím africký Pohár národů

Gabonští fotbalisté Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu a Mario Lemina z Nice svému národnímu týmu na africkém Poháru národů v nejbližších dnech nepomůžou. Oba hráči dostali povolení vrátit se do svých klubů, aby zde podstoupili důkladnější vyšetření srdce, na němž mají nález po prodělaném koronaviru.  
17.01. | Aktuality | 121 komentářů
 

Aubameyang a Lemina mají srdeční problémy, APN asi vynechají

Pierre-Emerick Aubameyang sice překonal covid-19, z karantény se však nejspíš na kamerunské trávníky nevrátí. Tým zdravotníků Africké fotbalové asociace (CAF) v rámci svých rutinních vyšetření upozornil na možné problémy se srdcem a útočníkovi Arsenalu nedoporučil se turnaje zúčastnit, potvrdila to ve svém stanovisku gabonská reprezentace. Totéž platí pro další dva Gabonce.  
14.01. | Aktuality | 86 komentářů
 

Africký pohár národů: 24 důvodů ke sledování všech účastníků (1/2)

Africký pohár národů se po netradiční porci dvou a půl roku opět hlásí o slovo se svým již 33. ročníkem. Přesně po 50 letech se sraz kontinentální smetánky uskuteční na kamerunské půdě, a přesně 10 let od prvního uceleného zpravodajství o tomto kouzelném turnaji na Afcon nezanevřel ani EuroFotbal...  
09.01. | Názory a komentáře | 319 komentářů
 

Aubameyang měl po příletu na mistrovství Afriky pozitivní test na koronavirus

Kapitán gabonské reprezentace Pierre-Emerick Aubameyang byl po příletu na africký Pohár národů v Kamerunu pozitivně testován na koronavirus. Stejný výsledek měli na letišti v Yaoundé i jeho spoluhráč záložník Mario Lemina a asistent trenéra Anicet Yala.  
06.01. | Aktuality | 34 komentářů
19.01. Aubameyang podstoupí vyšetření v Londýně
Pierre-Emerick Aubameyang předčasně opustil gabonskou reprezentaci na Africkém poháru národů a po návratu do Londýna jej čeká několik zdravotních prohlídek. Důvodem jeho neúčasti na kontinentálním šampionátu by totiž měly být srdeční potíže. (dailymail.co.uk)
14.01. Aubameyanga se APN zřejmě týkat nebude
Pierre-Emerick Aubameyang sice překonal covid-19, z karantény se však na kamerunské trávníky nevrátí. Tým zdravotníků Africké fotbalové asociace odhalil problémy se srdcem a útočníkovi Arsenalu nedoporučil se turnaje zúčastnit, potvrdila to ve svém stanovisku gabonská reprezentace. (bbc.com)
13.01. Gabon postrádá hlavního trenéra
O další důležitou postavu přišla reprezentace Gabonu. Ta hlásí další pozitivní test na covid-19, do karantény musel trenér Patrice Neveu. (lequipe.fr)
06.01. Gabonu bude chybět také Lemina
Pierre-Emerick Aubameyang není jediným hráčem Gabonu s pozitivním testem na koronavirus. Do karantény musel také záložník Mario Lemina, jenž rovněž vynechá úvodní duel Afrického poháru národů proti Komorám. (lequipe.fr)
06.01. Aubameyang měl pozitivní test
Gabon vstoupí do Afrického poháru národů proti Komorám bez Pierre-Emericka Aubameyanga. Reprezentační kapitán se nakazil koronavirem. (abola.pt)
31.12.2021 Arteta potvrdil odjezd Aubameyanga
Pierre-Emerick Aubameyang dostane možnost pročistit si hlavu na Africkém poháru národů. Mikel Arteta před chvíli potvrdil, že jej Arsenal na žádost gabonské fotbalové asociace na turnaj propustil. Proti Manchesteru City by prý Aubameyang stejně nehrál kvůli chabé kondici. (telegraph.co.uk)
Další expres zprávy
Poslední zápas
23.01.Burkina Faso - Gabon2:1p
Další zápas
nenalezen žádný zápas