CAF - Africký pohár národů 2021 - účastníci

Burkina Faso

 

Africký zápisník VI. aneb Senegalci ukoulibaly dalšího soupeře

Sedmdesát minut se prakticky nic nedělo. A potom přišla senegalská erupce v rytmu tří gólů, které západoafrické zemi přihrály už třetí účast ve finále Afrického poháru národů. Tolikrát ještě žádná nepozlacená reprezentace ve vrcholném utkání Afconu nevystoupila; bude tedy platit "do třetice všeho dobrého”?  
05.02. | Názory a komentáře | 194 komentářů
 

Tipy pro sázkaře: Kdo vyhraje letošní Africký pohár?

Letošní Africký pohár národů vstupuje do své rozhodující fáze a s ní je nevyhnutelně spojené predikování celkového vítěze turnaje, ale i nějaké to více či méně relaxační sázení. Redaktoři EuroFotbalu si proto v duchu dlouhé tradice opět zahráli na prognostiky a dle svého nejlepšího úsudku seřadili všechny týmy podle jejich šancí na úspěch...  
28.01. | Tipy a analýzy | 108 komentářů
 

Domácí Kamerun zahájil Africký pohár výhrou nad Burkinou Faso

Fotbalisté domácího Kamerunu vstoupili úspěšně do afrického Poháru národů, když vyhráli v úvodním utkání turnaje nad Burkinou Faso 2:1. Obě branky vítězů vstřelil v závěru prvního poločasu z penalt kapitán Vincent Aboubakar, který odpověděl na trefu Gustava Sangareho z 24. minuty. Ve druhém utkání skupiny A porazily Kapverdy oslabenou Etiopii 1:0.  
09.01. | Aktuality | 12 komentářů
 

Africký pohár národů: 24 důvodů ke sledování všech účastníků (1/2)

Africký pohár národů se po netradiční porci dvou a půl roku opět hlásí o slovo se svým již 33. ročníkem. Přesně po 50 letech se sraz kontinentální smetánky uskuteční na kamerunské půdě, a přesně 10 let od prvního uceleného zpravodajství o tomto kouzelném turnaji na Afcon nezanevřel ani EuroFotbal...  
09.01. | Názory a komentáře | 319 komentářů
05.02. Kamerun na APN získal bronz
Výsledek dnešního zápasu o 3. místo na Africkém poháru národů po penaltách: Burkina Faso - Kamerun 3:4 (24. Yago, 43. vlastní Onana, 49. Dj. Ouattara - 72. Bahoken, 85. a 88. Aboubakar).
05.02. Zápas o bronz na APN rozhodnou penalty
Výsledek dnešního zápasu o 3. místo na Africkém poháru národů po 90 minutách: Burkina Faso - Kamerun 3:3 (24. Yago, 43. vlastní Onana, 49. Dj. Ouattara - 72. Bahoken, 85. a 88. Aboubakar).
02.02. Senegal je prvním finalistou APN
Výsledek prvního semifinále afrického šampionátu: Burkina Faso - Senegal 1:3 (83. I. B. Touré - 70. Diallo, 76. Gueye, 87. Mané).
12.01. Burkina Faso přišla o čtyři hráče
Čtyři pozitivní testy na koronavirus měla na Africkém poháru národů reprezentace Burkiny Faso. Do karantény museli Soumaila Ouattara, Saïdou Simporé, Bertrand Traoré a Dango Ouattara. (lequipe.fr)
08.01. Burkina Faso má problémy s koronavirem
Burkina Faso se chystá na start afrického šampionátu a čtyři nebo pět jejích hráčů mělo pozitivní test na covid-19, ze stejného důvodu je v karanténě i trenér Kamou Malo. (sports.yahoo.com)
24.03.2021 Burkina Faso postupuje na APN
Burkina Faso je dalším týmem, který se kvalifikoval na africký šampionát - v dnešním zápase s Ugandou jí k tomu stačila bezbranková remíza. (lequipe.fr)
Další expres zprávy
Poslední zápas
05.02.Burkina Faso - Kamerun3:4p
Další zápas
nenalezen žádný zápas