CAF - Africký pohár národů 2021 - účastníci

Guinea

 

Africký zápisník V. aneb Sliby Chibi

Druhá delší pauza letošního Afconu se pomalu chýlí ke konci a jejím závěrem nemůže chybět dalších dvanáct turnajových vysvědčení pro ty, kdo už nejsou s námi. Nakolik plusový či mínusový celkový dojem zanechal tucet týmů, kterým nesedly úvodní vyřazovací boje, vedený našimi průběžně největšími favority na zlato z Maroka a Nigérie, kteří prvotní příslib ani zdaleka nenaplnili?  
02.02. | Názory a komentáře | 112 komentářů
 

Africký pohár národů: 24 důvodů ke sledování všech účastníků (1/2)

Africký pohár národů se po netradiční porci dvou a půl roku opět hlásí o slovo se svým již 33. ročníkem. Přesně po 50 letech se sraz kontinentální smetánky uskuteční na kamerunské půdě, a přesně 10 let od prvního uceleného zpravodajství o tomto kouzelném turnaji na Afcon nezanevřel ani EuroFotbal...  
09.01. | Názory a komentáře | 319 komentářů
14.01. Guinea má čtyři pozitivní testy
Guinea bojuje o postup ze základní skupiny afrického šampionátu a na její lavičce se neobjeví trenér Baciro Candé, který měl pozitivní test na covid-19. V karanténě nově jsou i jeho asistent Orlando Machado, brankář Maurice Gomis a útočník Joseph Mendes. (abola.pt)
29.12.2021 Moriba byl pozitivně testován na covid-19
Guinea bude startovat na letošním africkém šampionátu a o úvod turnaje přijde její záložník Ilaix Moriba, fotbalista RB Lipsko měl pozitivní test na covid-19. (kicker.de)
21.09.2014 Tři Africké poháry národů pro západ kontinentu
Všechny tři ročníky Afrického poháru národů konané mezi roky 2019 a 2023 pohostí západní část světadílu. Nejprve svátek afrického fotbalu uspořádá Kamerun (technicky počítán jako stát střední Afriky), za dva roky přijde na řadu Pobřeží Slonoviny a v lednu 2023 se dočká také Guinea. (twitter.com/CAF_Media)
Další expres zprávy
Poslední zápas
24.01.Guinea - Gambie0:1
Další zápas
nenalezen žádný zápas
Střelci
 HráčGóly
1.Issiaga Sylla1
 Naby Keïta1
Statistiky týmu