CAF - Africký pohár národů 2021 - účastníci

Kapverdy

 

Africký zápisník V. aneb Sliby Chibi

Druhá delší pauza letošního Afconu se pomalu chýlí ke konci a jejím závěrem nemůže chybět dalších dvanáct turnajových vysvědčení pro ty, kdo už nejsou s námi. Nakolik plusový či mínusový celkový dojem zanechal tucet týmů, kterým nesedly úvodní vyřazovací boje, vedený našimi průběžně největšími favority na zlato z Maroka a Nigérie, kteří prvotní příslib ani zdaleka nenaplnili?  
02.02. | Názory a komentáře | 112 komentářů
 

Domácí Kamerun zahájil Africký pohár výhrou nad Burkinou Faso

Fotbalisté domácího Kamerunu vstoupili úspěšně do afrického Poháru národů, když vyhráli v úvodním utkání turnaje nad Burkinou Faso 2:1. Obě branky vítězů vstřelil v závěru prvního poločasu z penalt kapitán Vincent Aboubakar, který odpověděl na trefu Gustava Sangareho z 24. minuty. Ve druhém utkání skupiny A porazily Kapverdy oslabenou Etiopii 1:0.  
09.01. | Aktuality | 12 komentářů
 

Africký pohár národů: 24 důvodů ke sledování všech účastníků (1/2)

Africký pohár národů se po netradiční porci dvou a půl roku opět hlásí o slovo se svým již 33. ročníkem. Přesně po 50 letech se sraz kontinentální smetánky uskuteční na kamerunské půdě, a přesně 10 let od prvního uceleného zpravodajství o tomto kouzelném turnaji na Afcon nezanevřel ani EuroFotbal...  
09.01. | Názory a komentáře | 319 komentářů
25.01. Kapverdy řeší nečekaný problém
Kapverdy dnes odpoledne nastoupí proti Senegalu s vědomím, že za sebou nemají ideální přípravu na osmifinále afrického šampionátu. Důvodem je otrava jídlem, přiotrávilo se hned osmnáct členů výpravy, žaludeční problémy mělo čtrnáct hráčů. (abola.pt)
09.01. Lopes prvním rozeným Irem na APN
Obránce Roberto Lopes dnes nechybí v zahajovací sestavě Kapverd proti Etiopii a stal se tak prvním irským rodákem v historii Afrického poháru národů. Devětadvacetiletý fotbalista se narodil v Dublinu otci z Kapverd a nyní v Irsku také hraje za Shamrock. (african-football.com)
Další expres zprávy
Poslední zápas
25.01.Senegal - Kapverdy2:0
Další zápas
nenalezen žádný zápas
Střelci
 HráčGóly
1.Garry Rodrigues1
 Júlio Tavares1
Statistiky týmu