Další články

SENEGAL - NIGÉRIE 0:1 (0:0)

Bronzové medaile si z Afrického poháru národů v Egyptě odvezou fotbalisté Nigérie, v utkání o třetí místo porazili Senegal. Ten nastoupil prakticky s B-týmem, dlouho se však držel. Jediný gól utkání dal až v 79. minutě Garba Lawal.

DROGBA: JSEM LEPŠÍ NEŽ ETO'O

Didier Drogba v současné době válí na Africkém poháru národů a už zítra se v dresu Pobřeží slonoviny představí ve finálovém utkání proti domácímu Egyptu. Útočník londýnské Chelsea svými důležitými góly potvrdil skvělou formu a v rozhovorech s novináři sebevědomými výroky rozhodně nešetří.

MIDO VYHOZEN Z TÝMU!

Egypt postoupil do finále Afrického poháru národů, tam mu však nepomůže největší hvězda, útočník Tottenhamu Ahmed Hossam Mido. Ten se po vystřídání v semifinále pohádal s trenérem a byl vyhozen. Později se veřejně omluvil a přijal svůj trest.

EGYPT - SENEGAL 2:1 (1:0)

Egypt si na domácí půdě zahraje o zlato, těsná výhra nad Senegalem jej poslala do finále proti Pobřeží slonoviny. Vítězný gól vstřelil střídající Amr Zaki, Senegalci se však můžou cítit poškozeni, rozhodčí jim v závěru upřel penaltu.

NIGÉRIE - POBŘEŽÍ SLONOVINY 0:1 (0:0)

Prvním finalistou Afrického poháru národů se stalo Pobřeží slonoviny, v semifinále po zásluze porazilo Nigérii 1:0. O jediný gól zápasu se krátce po přestávce postaral Didier Drogba.

KAMERUN - POBŘEŽÍ SLONOVINY 1:2P (0:0)

Vyrovnané utkání rozhodl až strhující penaltový rozstřel, ve kterém si diváci museli počkat na první neúspěšný pokus až do 12. série! V té neuspěl překvapivě Eto'o, a když se v zápětí nemýlil Drogba, mohli hráči Pobřeží slonoviny slavit postup do semifinále. Tam se střetnou s Nigérií.

NIGÉRIE - TUNISKO 2:1p (1:0)

Africký pohár národů se dočkal prvního penaltového dramatu, stav čtvrtfinále mezi Nigérií a Tuniskem byl po 120 minutách nerozhodný 1:1. Vyrovnanost obou soupeřů dokumentuje i osm sérií pokutových kopů, které byly potřeba k tomu, aby Nigérie zvítězila a postoupila mezi nejlepší čtyři.

EGYPT - DR KONGO 4:1 (2:1)

Egypt dokázal využít v zápase proti Kongu domácího prostředí a před více než sedmdesáti tisíci diváky zvítězil přesvědčivě 4:1. Konečný výsledek byl ale pro hráče Konga příliš krutý, v celém zápase totiž drželi s Egyptem krok a ve druhém poločase si dokonce vytvořili velmi silný tlak.

GUINEA - SENEGAL 2:3 (1:0)

Až zlepšený výkon ve druhém poločase zajistil svěřencům Abdoulaye Sarra a Amary Traoreho postup. Guinea v první půli potvrdila svou roli černého koně a vedla, favorizovaný Senegal však po přestávce dokázal otočit a výhrou 3:2 si zajistil postup do semifinále.

GHANA - ZIMBABWE 1:2 (0:0)

Soupeř české reprezentace ve skupině na mistrovství světa, Ghana, se s africkým mistrovstvím loučí. V posledním duelu totiž nečekaně podlehla Zimbabwe a na její úkor postupuje Senegal.

NIGÉRIE - SENEGAL 2:1 (0:0)

Nigérie dvěma góly Obafemiho Martinse otočila zápas se Senegalem a bez ztráty bodu postupuje do čtvrtfinále, na to se však může těšit i její poražený soupeř, i přesto, že má v tabulce pouhé tři body.

ZAMBIE - JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA 1:0 (0:0)

Jihoafrická republika nebude na africké mistrovství v roce 2006 vzpomínat v dobrém, domů se totiž vrací s ostudou. Svůj poslední zápas se Zambií prohrála 0:1 a bez jediné vstřelené branky skončila ve skupině poslední.

TUNISKO - GUINEA 0:3 (0:1)

Úřadující afričtí šampióni z Tuniska v souboji o první místo ve skupině C snadno a po jednoznačném průběhu podlehli fotbalistům Guineje, kteří se tak pasovali na jedno z největších překvapení a černého koně turnaje.

ANGOLA - TOGO 3:2 (2:1)

Angola v pětigólové přestřelce sice zdolala v deseti hrající Togo 3:2, ale ani to jí nestačí na postup do čtvrtfinále. Oba účastníci mistrovství světa tak už po třech zápasech jedou domů.