Další články

16. DEN : NIGÉRIE ZÍSKALA BRONZ

Dnes bylo na programu utkání o třetí místo, v němž se utkali poražení semifinalisté Nigérie a Mali. Větší zklamání zažívala Nigérie, která v boji o finále prohrála s Tuniskem až na penalty. Naopak Mali podlehlo docela jednoznačně Maroku.

15. DEN : DO FINÁLE TUNISKO A MAROKO

Dnes byly na pořadu oba semifinálové zápasy. V odpoledním utkání se domácí Tunisko utkalo s Nigérií, která ve čtvrtfinále vyřadila obhájce titulu z Kamerunu. Ve druhém semifinále pak změřili síly týmy Mali a Maroka.

14. DEN : KAMERUN JE ZE HRY VENKU

V neděli 8. února se odehrály dva zbývající duely čtvrtfinále. Nejprve se utkali dva top favorité, obhájce titulu z Kamerunu s Nigérií. Ve druhém utkání se pak střetli v severoafrickém derby Maroko s Alžírskem.

13. DEN : SENEGAL VYŘAZEN

V sobotu 7. února byly na programu první dvě utkání čtvrtfinále. V úvodním zápase se utkal černý kůň z Mali s Guineou. Ve večerním střetnutí pak změřilo síly domácí Tunisko s obhájcem stříbrných medailí, Senegalem.

12. DEN : MAROKO A NIGÉRIE POSTUPUJÍ

V posledních zápasech základních skupin se představili účastníci skupiny D. V souběžně hraných zápasech na sebe narazily Maroko s Jihoafrickou republikou a Nigérie s Beninem. Nejlepší výchozí pozici mělo Maroko, které zatím neztratilo ani bod.

11. DEN : KAMERUN VYŘADIL EGYPT

Ve skupině C se v přímém souboji o postup střetli reprezentace Kamerunu a Egypta. Kamerunským lvům stačil k účasti ve čtvrtfinále jediný bod. Ve druhém utkání se střetlo Alžírsko se Zimbabwe.

10. DEN : MALI VYHRÁLO SKUPINU B

Tahákem skupiny B bylo bezpochyby vzájemné střetnutí Senegalu a Mali. Výborně hrajícímu Mali stačilo k prvnímu místu ve skupině získat jeden bod. Ve druhém zápase se utkala Burkina Faso s Keňou.

9. DEN : S TUNISKEM POSTUPUJE GUINEA

V závěrečných zápasech skupiny A se střetlo domácí Tunisko s Guineou a Rwanda s DR Kongo. Reprezentanti Guiney a Rwandy tak na dálku bojovali o druhé postupové místo. Jistou účast ve čtvrtfinále mělo již Tunisko.

8. DEN : NIGÉRIE DEKLASOVALA JAR

Kompletní druhé kolo základních skupin uzavřely svými duely účastníci skupiny D. V prvním utkání se střetla Nigérie s Jihoafrickou republikou, kde šlo o mnoho. Ve druhém zápase pak změřili síly hráči Maroka a Beninu.

7. DEN : SENEGAL ZVÍTĚZIL 3:0, MALI POSTUPUJE

Dnes měly na programu své druhé vystoupení týmy skupiny B. Favorit skupiny Senegal chtěl jednoznačně získat tři body proti Keni. V druhém zápase si mohlo postup již zajistit Mali, které hrálo s Burkinou Faso.

6. DEN : KAMERUN NASTŘÍLEL PĚT BRANEK

Dnes byly v Tunisku na programu dva zápasy skupiny C. V prvním utkání Kamerun - Zimbabwe padlo neuvěřitelných osm branek. Ve večerním zápase se pak v severoafrickém derby střetly reprezentace Alžírska a Egypta.

5. DEN : TUNISKO POSTUPUJE

Dnes se na tuniské půdě podruhé představili účastníci skupiny A. Reprezentace Rwandy dokázala v samotném závěru utkání vybojovat remízu s Guineou, která je tak drží ještě ve hře. Ve druhém zápase přehrálo Tunisko DR Kongo a zajistilo si tak předčasný postup do čtvrtfinále.

4. DEN : NIGÉRIE PODLEHLA MAROKU

Dnes se na africkém šampionátu představili poslední čtyři účastníci, kteří tvoří skupinu D. Magnetem všech zápasů ve skupinách, byla určitě bitva Nigérie s Marokem. Ve druhém utkání se utkal další adept na postup, Jihoafrická republika s outsiderem skupiny, Beninem.

3. DEN : I VICEMISTŘI ZE SENEGALU ZTRATILI BODY

Třetí den afrického šampionátu byl zasvěcen dvěma zápasům skupiny B. Nejprve v odpoledním utkání jednoznačně porazilo Mali Keňu 3:1. Večer pak nedokázali získat tři body obhájci stříbra z posledního šampionátu, když se Senegal rozešel bez branek s Burkinou Faso.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele