24.01.202409:50

Další trápení Alžírska na africkém turnaji

Poměrně překvapivě se nedařilo Alžírsku na letošním Africkém poháru národů, obsadilo v tabulce skupiny D poslední místo a nedostalo se do vyřazovací části. Bylo tomu už podruhé v řadě, tedy v součtu s mistrovstvím z roku 2021, co k nepostupu Pouštních lišek do play-off došlo. Nikdy v historii přitom Alžířané nebyli horší, nevyhráli mimochodem v kontextu předešlého turnaje už šestkrát po sobě.

twitter.com/OptaJean
09.02.202215:48

Senegalci dostali peníze a vyznamenání

Odměnu ve výši 75 tisíc eur dostali reprezentanti Senegalu za vítězství na Africkém poháru národů. Každý z hráčů a členů realizačního týmu byl navíc oceněný Národním řádem lva, což je nejvyšší státní vyznamenání.

abola.pt
07.02.202212:46

Na africkém šampionátu byl nejlepší Mané

Hned dvě ceny si z Kamerunu odvezl Sadio Mané. Senegal vyhrál letošní ročník afrického šampionátu, útočník Liverpoolu byl navíc zvolen nejlepším hráčem celého turnaje.

sports.yahoo.com
06.02.202222:46

Senegal poprvé africkým šampionem

Výsledek finálového utkání Afrického poháru národů: Senegal - Egypt 0:0 po prodloužení, 4:2 na penalty.
Senegal třetí finálovou účast na APN proměnil v premiérový triumf.

06.02.202221:52

Finále APN dospělo do prodloužení

Základní hrací doba ve finále Afrického poháru národů k rozuzlení nestačila. Sadio Mané zahodil v první půli pokutový kop, nakonec se gólu nedočkal ani jeho Senegal, ani soupeř z Egypta. Na řadě je třicetiminutové prodloužení a poté případně penalty.

06.02.202216:33

Choupo-Moting pod Conceiçãem hrát nechce

Eric Choupo-Moting se nechal slyšet, že nebyl spokojen s herním vytížením na Africkém poháru národů a pod současným trenérem Tonim Conceiçãem už dále reprezentovat nemíní. Dvaatřicetiletý útočník Bayernu dostal šanci jen na 160 minut a od osmifinále si už nekopl vůbec.

africanfootball.com
05.02.202222:18

Kamerun na APN získal bronz

Výsledek dnešního zápasu o 3. místo na Africkém poháru národů po penaltách: Burkina Faso - Kamerun 3:4 (24. Yago, 43. vlastní Onana, 49. Dj. Ouattara - 72. Bahoken, 85. a 88. Aboubakar).

05.02.202222:03

Zápas o bronz na APN rozhodnou penalty

Výsledek dnešního zápasu o 3. místo na Africkém poháru národů po 90 minutách: Burkina Faso - Kamerun 3:3 (24. Yago, 43. vlastní Onana, 49. Dj. Ouattara - 72. Bahoken, 85. a 88. Aboubakar).

05.02.202213:25

Finále Afrického poháru odřídí Gomes

Vrchol letošního Afrického poháru národů na Stade d'Olembé v Yaoundé odpíská jihoafrický rozhodčí Victor Gomes. Pro 39letého půjde o čtvrtý zápas tohoto APN, předtím řídil i čtvrtfinále Senegalu s Rovníkovou Guineou. Ve zbývajících dvou utkáních nařídil pokutový kop.

05.02.202213:10

Egypťany potenciálně čeká tučná odměna

Egyptský národní tým dostal vpředvečer finále Afrického poháru národů pořádnou motivaci navíc. Mimo jiné ministr sportu Ashraf Sobhi souhlasil s vyčleněním 10 milionů egyptských liber (zhruba 555 tisíc eur), které by si v případě triumfu nad Senegalem celá reprezentace rozdělila.

kingfut.com
03.02.202222:48

Egypt zvládl rozstřel a je druhým finalistou

Výsledek druhého semifinále Afrického poháru: Kamerun - Egypt 0:0 po prodloužení, 1:3 na penalty. Egypt se v nedělním finále střetne se Senegalem.

02.02.202221:57

Senegal je prvním finalistou APN

Výsledek prvního semifinále afrického šampionátu: Burkina Faso - Senegal 1:3 (83. I. B. Touré - 70. Diallo, 76. Gueye, 87. Mané).

31.01.202223:34

Hegazy si natrhl stehenní sval

Egyptu na letošním africkém šampionátu už nepomůže Ahmed Hegazy, obránce si natrhl stehenní sval a čeká ho několikatýdenní pauza.

lequipe.fr
30.01.202221:51

Africký pohár národů - výsledky

Výsledky dnešních zápasů čtvrtfinále Afrického poháru národů: Egypt - Maroko 2:1 po prodloužení (53. Salah, 100. Trézéguet - 7. z penalty Boufal), Senegal - Rovníková Guinea 3:1 (28. Diédhiou, 68. Kouyaté, 79. Sarr - 57. Jannick).

30.01.202221:10

APN se bude dál hrát i na Olembé Stadium

Dnešní zápasy čtvrtfinále Afrického poháru se musely oba odehrát v Yaoundé na stánku Ahmadoua Ahidja, zatímco organizační komise šampionátu zvažovala způsobilost Olembé Stadium hostit další klání poté, co bylo před branami druhé arény v Yaoundé ušlapáno ve smrtelné tlačenici několik lidí. Dnes bylo komisí rozhodnuto, že se situace nebude opakovat a jedno ze semifinále i finále se na Olembé Stadium odehrát mohou.

29.01.202221:54

Výsledky dnešních čtvrtfinále afrického šampionátu: Gambie - Kamerun 0:2 (50. a 57. Toko Ekambi), Burkina Faso - Tunisko 1:0 (45+2. Dango Ouattara).

29.01.202214:56

Senegal nebude postrádat Maného

Sadio Mané nebude chybět Senegalu ve čtvrtfinále Afrického poháru národů v duelu s Rovníkovou Guineou. Liverpoolský křídelík nedohrál osmifinále s Kapverdami (2:0) po srážce s brankářem Vozinhou, vážnější zranění však bylo v nemocnici vyloučené.

sport-express.ru
26.01.202222:55

Výsledky dnešních osmifinále Afrického poháru národů: Pobřeží slonoviny - Egypt 0:0 i po prodloužení, 4:5 na penalty, Mali - Rovníková Guinea 0:0 i po prodloužení, 5:6 na penalty.

26.01.202219:47

Mané byl propuštěn z nemocnice

Sadio Mané byl dnes odpoledne propuštěn z nemocnice. Senegalský útočník Liverpoolu byl hospitalizován od včerejšího večera, během osmifinále afrického šampionátu proti Kapverdám se srazil s brankářem soupeře a utrpěl zranění hlavy.

26.01.202217:53

Pobřeží slonoviny přišlo o Kessiého

Franck Kessié vypadl ze sestavy Pobřeží slonoviny v osmifinále Afrického poháru národů proti Egyptu. Záložník AC Milán střídal po třiceti minutách kvůli potížím s kyčlí.