CAF - Africký pohár národů 2021 - účastníci

Ghana

 

Africký zápisník IV. aneb Who's not Ghana win?

První delší pauza v průběhu Afrického poháru národů se pomalu chýlí ke konci, a my jsme se ji rozhodli vyplnit ještě jedním zápisníkem. Ten už nebude obsahovat standardní power rankings, nýbrž vystaví konečná vysvědčení osmi týmům, které se nám už na turnaji nepředstaví...  
23.01. | Názory a komentáře | 176 komentářů
 

Rajevac dostal po blamáži na APN od Ghany padáka

Ghanští fotbalisté se dnes dozvěděli prestižního soupeře v poslední fázi kvalifikace o účast na mistrovství světa 2022, přitom však sami v tuto chvíli netuší, kdo je v březnu do klíčového dvojzápasu povede. Milovan Rajevac byl totiž dnes po několika dnech dohad mezi ghanským ministerstvem sportu a fotbalovou asociací ze své pozice odvolán. Vydržel jen čtyři měsíce...  
22.01. | Aktuality | 20 komentářů
 

Africký pohár národů: 24 důvodů ke sledování všech účastníků (1/2)

Africký pohár národů se po netradiční porci dvou a půl roku opět hlásí o slovo se svým již 33. ročníkem. Přesně po 50 letech se sraz kontinentální smetánky uskuteční na kamerunské půdě, a přesně 10 let od prvního uceleného zpravodajství o tomto kouzelném turnaji na Afcon nezanevřel ani EuroFotbal...  
09.01. | Názory a komentáře | 319 komentářů
22.01. Ghana vyhodila Rajevace
Protahované rozhodnutí o odvolání Milovana Rajevace z čela ghanského národního týmu bylo nakonec učiněno ghanským ministerstvem sportu. Tamní fotbalová asociace na vyhazov přistoupit nechtěla kvůli vysokému odstupnému (až 370 tisíc dolarů), ale Rajevac nakonec Black Stars do baráže o mistrovství světa 2022 skutečně nepovede. (myjoyonline.com)
15.01. Tetteh dostal trest na tři zápasy
Ghana se ve třech zápasech obejde bez Benjamina Tetteha. Bývalý útočník Sparty byl potrestaný za vyloučení ve včerejším zápase s Gabonem (0:1) na Africkém poháru národů. (lequipe.fr)
14.01. Tetteh dostal dodatečnou červenou kartu
Disciplinární dohru měl a nejspíš ještě bude mít vyhrocený zápas Afrického poháru národů mezi Ghanou a Gabonem. Nespokojený André Ayew po závěrečném hvizdu vyvolal hromadnou potyčku, během níž si vykoledoval červenou kartu ex-sparťan Benjamin Tetteh za pokus o ránu pěstí soupeři.
14.01. Ayew vstoupil do ghanské historie
André "Dede" Ayew dnes krásnou přízemní ranou otevřel skóre zápasu Afrického poháru národů s Gabonem, čímž se stal rekordmanem jak v počtu startů za Ghanu na APN (33), tak v počtu gólů (10). (ghanasoccernet.com)
09.01. Sulemana by mohl být v pořádku
Kamaldeen Sulemana dnes po zdravotních problémech trénoval se zbytkem ghanského týmu a jeho start proti Maroku je tak nadále možný. (ghanasoccernet.com)
07.01. Jordan Ayew bude připraven
Přestože utrpěl menší zranění v posledním zápase s West Hamem, Jordan Ayew nakonec dle zpráv z ghanského tábora úvodní klání Afrického poháru národů s Marokem nezmešká. Ayew se již za Ghanu na APN trefil čtyřikrát. (ghanasoccernet.com)
03.01. Ghana bude postrádat Kuduse
Africký pohár národů sice vykopává už v neděli, ale přesto si ještě nějaké týmy nejsou do poslední chvíle jisty složením nominace. Mezi ně se řadila i Ghana, která si byla připojením Mohameda Kuduse jistá jen na 50 % - nyní už bylo potvrzeno, že hráč není dostatečně zdravotně způsobilý se turnaje zúčastnit. (ghanasoccernet.com)
Další expres zprávy
Poslední zápas
18.01.Ghana - Komory2:3
Další zápas
nenalezen žádný zápas
Tabulka - skupina C
 TýmZB
1.Maroko37
2.Gabon35
3.Komory33
4.Ghana31