13.12.2023 21:00 CET
1 : 1
(0:0)

Karim Adeyemi (© AFP)

PSG si zahrávalo s osudem. Pařížany po remíze s Dortmundem posunul do osmifinále AC Milán

Atraktivní duel šestého kola skupiny F Ligy mistrů mezi domácím Dortmundem a PSG skončil remízou 1:1. Oba celky vlétly do zápasu ofenzivně naladěné a už v první půli mohlo padnout množství gólů. Šance spalovali zejména hosté, při té ze 17. minuty přitom udělal Kylian Mbappé vše správně, na brankové čáře se však zjevil s nevídaným zákrokem obránce Niklas Süle. Největší hvězda týmu na sebe pak mohla strhnout záři reflektorů i po změně stran, kdy už oba týmy skórovaly, jenže Mbappého gól neplatil kvůli těsnému ofsajdu. Pařížané přesto nemuseli smutnit dlouho, o jejich osmifinálové účasti totiž nakonec rozhodl výsledek z Newcastlu.

Die Schwarzgelben se před závěrem skupiny nacházeli až v nečekaně komfortní pozici, neboť si s předstihem zajistili účast mezi nejlepší 16 a k postupu z prvního místa jim chyběl jediný bod. Ten ovšem potřebovali získat proti svému doposud jedinému přemožiteli. Hosté z Paříže navíc přicestovali do Německa s vědomím, že pokud se nechtěli ve své cestě do vyřazovací fáze spoléhat na ztrátu Newcastlu v souběžně hraném duelu s AC, museli bezpodmínečně zvítězit.

Diváci už od prvních minut sledovali atraktivní hru, která se přelévala ze strany na stranu. První větší příležitost si připravil v 10. minutě Marco Reus, jenž střelou z dálky prověřil pozornost Gianluigiho Donnarummy. Velké věci se však začaly dít o pár chvil později na polovině Dortmundu. Mbappé si zpracoval míč, obešel brankáře a střílel do prázdné brány, tam se ovšem objevil skluzující hrdina domácích Süle a skvělým zákrokem vykopl balon z brankové čáry.

Po záchranné brzdě domácího stopera pomohla černožlutým i tyč, kterou napálil ve 20. minutě technickou střelou Bradley Barcola. Show spálených šancí pokračovala i nadále, když jen o tři minuty později netrefil po samostatném úniku branku Randal Kolo Muani. V pozoru ale musel zůstat i na druhé straně Donnarumma, na němž si podruhé vylámal zuby Reus.

Sérii zahozených příležitostí utnul po změně stran Karim Adeyemi. Při gólové akci udělal kus práce Niclas Füllkrug, jenž po zbytečné ztrátě hostů dostal míč na kopačky mladého německého útočníka, který už to měl z hranice pokutového území jednoduché.

Radost BVB ovšem příliš dlouho nevydržela, jelikož v 56. minutě srovnal Warren Zaïre-Emery. Klenot Paříže napřáhl k dalekonosné střele, která skončila za zády bezmocného Kobela. Velká euforie pařížských fanoušků přišla v 76. minutě, kdy pláchl obraně Mbappé a střelou k levé tyči vsítil vedoucí gól. Ten však nebyl uznán pro milimetrový ofsajd. PSG to ale mrzet nemuselo, jelikož další branku k postupu nakonec nepotřebovalo.

Dortmund tedy zakončil své účinkování v těžké skupině remízou a zajistil si postup z první příčky. Ze druhého místa se k němu nakonec připojí PSG, jemuž pomohla ztráta Newcastlu. Oběma celkům určí osmifinálového soupeře los, který je na programu 18. prosince.

Autor: Livesport.cz / Oto Blaschke