14.03.2023 21:00 CET
0 : 0
(0:0)

Zklamaný Galeno (© AFP)

Inter ubránil v Portu bezbrankovou remízu a po dvanácti letech postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů

Portugalský vyzyvatel po úvodní nejtěsnější porážce 0:1 na italské půdě předvedl zlepšený výkon v domácí odvetě a za ten úterní by si minimálně jeden vstřelený gól zasloužil. Ale i přes několik vyložených možností skórovat nedokázal, a z letošního ročníku Ligy mistrů byl proto vyřazen. Naopak do čtvrtfinále postoupil milánský Inter, který po celý zápas v podstatě jen bránil. Za svůj úspěch vděčí hlavně skvělému brankáři Andrému Onanovi.

Porto vstoupilo do tohoto utkání s velkým odhodláním a první větší možnost si vypracovalo už po necelých třech odehraných minutách. Uribe po přihrávce do středu hrací plochy napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a jeho projektil i s přispěním Onany nakonec skončil v zámezí. Po necelých dvaceti minutách hry zahrozil také Eustáquio, avšak jeho přízemní pokus zneškodnil připravený Onana u své pravé tyče.

Úřadující portugalský mistr rozhodně nepolevoval ani v následujícím průběhu a další příležitost si vypracoval ve 40. minutě po parádní přízemní kombinaci středem hřiště. Jenomže Evanilson váhal tak dlouho, až ho na poslední chvíli zablokoval skluzující Dimarco a balón odvrátil na rohový kop. V nastaveném čase první půle odcentroval z pravého křídla Pepê Aquino, Eustáquiovi přitom chyběl k zakončení do poloprázdné branky jediný krok.

Po změně stran se obrázek hry příliš neměnil, neboť Porto kontrolovalo hru a italský favorit se prezentoval pečlivým vystoupením v defenzívě. Domácí se vůbec k ničemu nemohli dostat, nicméně v šesté nastavené minutě přeci jen mohli poslat duel do prodloužení. Nejprve totiž Taremiho střelu směřující do branky odkopl před brankovou čarou vracející se Dumfries a pak se hned dvakrát chvěla branková konstrukce.

Íránský kanonýr hlavičkoval z bezprostřední blízkosti a Onana s vypětím všech sil vytěsnil míč na tyč, po následné akci mířil jen do břevna Grujič. Ihned na to byl po druhé žluté kartě vyloučen Pepê Aquino, na postupu Interu se každopádně již nic nezměnilo.

Autor: Viktor Sandev / uefa.com, soccerway.com, livesport.cz