4 : 0
(2:0)

Jorginho (© AFP)

Chelsea i díky dvěma penaltám Jorginha přejela Malmö

Chelsea zvládla svou úlohu favorita s naprostým přehledem a návštěvu z Malmö přejela čtyřmi góly. Dva z nich měl na svědomí Jorginho, který využil dvou nařízených penalt. Přeci jen měla ale dnešní výhra negativní dozvuky, protože se Chelsea zranili útočníci Lukaku s Wernerem.

Chelsea má s Malmö své zkušenosti a rozhodně jsou pozitivní. Dnes večer chtěla na domácí ploše ještě vylepšit již tak dobrou bilanci a zvlášť na některých jejích hráčích byla chuť hrát a potřeba skórovat zcela evidentní. Mluvím samozřejmě o dvojici Lukaku - Werner, která se po střelecké stránce hodně trápí.

Chuť obou byla enormní a od prvních minut patřili právě Werner s belgickým tankem Lukakuem mezi nejaktivnější hráče. Tuchelův styl opět fungoval, Chelsea okamžitě napadala často bezradné obránce hostí a nedávala jim ani chvíli oddechu. Tím samozřejmě zaváděla předpoklad pro chyby svého soka, které se pomalu začaly dostavovat.

Neúnosné tempo Chelsea málem položil svěřence trenéra Jona Dahla Tomassona na lopatky už v páté minutě. To ale ještě Timo Werner po nahrávce svého belgického kolegy tečoval míč těsně vedle tyče. Lukaku osobně se málem zapsal mezi střelce o čtyři minuty později, kdy si počíhal na míč na hraně vápna a vypálil. Jeho ránu tečoval obránce Larsson do protipohybu brankáře Dahlina, ale ten ukázal neskutečné reflexy i ohebnost!

Jenže o minutu později mu ani tyhle dva atributy k ničemu nepomohly. Po rohovém kopu zůstal vepředu stoper Andreas Christensen, který si naběhl do vápna na krásný pas od Jorginha a napodobil svého zkušenějšího kolegu z Barcelony Gerarda Piquého. Podobně jako on se i tneto vysoký Dán prosadil, když se položil do centru a míč po odskoku od země zaplul za Dahlinova záda - 1:0.

Timo Werner se pokusil o pár chvil později probít do vápna a vymodlit si penaltu. Tu mu ale sudí nepískal. Jeho hvizd se ozval až o minutu později, kdy Nielsen složil k zemi obra Lukakua. Blues sice vyhráli penaltu, kterou posléze proměnil Jorginho opět sebevědomým způsobem, jenže někdejší hráč Evertonu nebo Interu se při pádu zranil a musel střídat.

To nebyla jediná smůla, která Tuchela dnes večer přiměla reagovat. Těsně před koncem první půle se totiž zranil taky druhý útočník, Timo Werner. V první půli ještě zmiňme aspoň šanci střídajícího Kaie Havertze, kterého vysunul Kanté do vápna. Mladého německého záložníka ale Dahlin perfektně vychytal.

Pokud si hráči Jona Dahla Tomassona snad mysleli, že se Chelsea spokojí se dvěma góly a utkání se ctí dohrají, šeredně se mýlili. Pouhé tři minuty stačily domácímu týmu k další brance. Spolupráci dvou střídajících hráčů rozjel Callum Hudson-Odoi, který sprintoval s míčem v rychlém brejku z vlastní poloviny, těsně před vápnem oslovil Kaie Havertze a ten natáhl krok za rychlou nahrávkou. Míč dostihl přesně včas, aby jemným lobem dokázal přehodit střídajícího brankáře Diawaru!

Havertz svým dotírajícím stylem o pár minut později vybojoval míč pro Antonia Rüdigera, který byl při pokusu vystřelit ve vápně zezadu faulován a sudímu nezbylo nic jiného, než opět pískat penaltu. Tu si znova vzal na starost střelec Jorginho a zvolil stejnou stranu jako předtím - 4:0. Deset minut před koncem ještě nedokázal Alonsův roh dostat do sítě zcela osamocený ale také zcela překvapený Mount.

Autor: Ondřej Pražák