1ofsajdy2
54%držení míče46%
Manchester City: Ederson, Kyle Walker (82. João Cancelo), John Stones, Nathan Aké, Oleksandr Zinčenko, Kevin De Bruyne (85. Felix Nmecha), Ilkay Gündogan, Phil Foden (69. Rodri), Riyad Mahrez (69. Gabriel Jesus), Raheem Sterling (82. Bernardo Silva), Ferrán Torres
Olympiakos Pireus: José Sá, Rafinha, Rúben Semedo, Pape Abdou Cissé, José Holebas, Mady Camara (73. Georgios Masouras), Yann M'Vila, Andreas Bouchalakis (46. Pedro Rodrigues), Mathieu Valbuena (85. El Arbi Soudani), Lazar Ranđelović (46. Bruma), Youseff El Arabi (76. Koka)
Rozhodčí: Carlos del Cerro Grande (ESP) - Juan Carlos Yuste (ESP), Roberto Alonso Fernández (ESP)
Diváci: ?

Manchester City skolil i Olympiakos a i nadále vládne skupině C

Ferrán Torres přijímá gratulace (© AFP)

Manchester City zůstává v Lize mistrů stoprocentní. Proti Olympiakosu plnil roli jasného favorita, a i když ve finále vypadá konečný výsledek jednoznačně, odpor svého protivníka zlomil definitivně až v závěru. I potřetí se mu podařilo, podobně jako v duelech s Portem a Marseille, skórovat za devadesát minut celkem třikrát, a je tak zaslouženě ve vedení skupiny.

Hosté neměli na Etihad Stadium vyloženě co ztratit. Velice chtěli napravit poslední porážku s Portem, která pro ně znamenala sešup z průběžně druhé příčky na třetí, avšak jejich sok ukázal, že právě on je největším kandidátem na konečné prvenství ve čtyřčlenném uskupení. Alespoň klub z Pireusu díky dalšímu neúspěchu Marseille nespadl v tabulce níže.

Možná, že kdyby svěřenci trenéra Pedra Martinse neinkasovali poprvé už ve 12. minutě, mohli The Sky Blues potrápit daleko více. Jenže poté, co si za šestnáctkou narazili míč na jeden dotek ve vzduchu elegantně Ferrán Torres s De Bruynem a prvně jmenovaný následně z blízkosti skóroval, se Olympiakosu dýchalo hůře. A na vyrovnání se již prostě nezmohl.

Podobně jako před týdnem v souboji s Marseille mužstvo vedené manažerem Pepem Guardiolou na hřišti nijak nezářilo. Přesto mělo otěže tohoto klání po svou kontrolou, do přestávky přitom mohlo svůj náskok navýšit ze dvou jakýchsi vytvořených příležitostí, jenomže Sterlinga ve 27. minutě vychytal brankář José Sá a Ferrán Torres ve 31. minutě hlavičkoval mimo bránu.

Do druhé půle nastoupil řecký výběr se dvěma změnami v sestavě, na hřiště se dostali z lavičky Pepe Rodrigues a Bruma, jenže ani tahle změna nepřinesla hostům dostatečný progres. Byť je pravda, že kdyby v 54. minutě proměnil svou šanci Valbuena, který levačkou zamířil jen vedle prostoru tří tyčí, mohli sebevědomí Cityzens opravdu výrazně podkopat.

V podstatě až do závěrečné desetiminutovky nebylo o konečném vítězi tohoto měření sil úplně rozhodnuto. V 69. minutě se na hrací plochu po více jak měsíční odmlce vypravil Gabriel Jesus, který letos stihl odehrát jen jeden zápas, než se objevil na marodce. A hned se prezentoval tím nejlepším možným způsobem, protože anglickému celku pojistil náskok.

V 81. minutě na něj balón posunul De Bruyne, který si zapsal svou druhou asistenci, a ačkoli se Brazilec v pokutovém území ocitl ve velmi složitém úhlu, napálil merunu nechytatelně pod břevno. Výhru pečetil ještě svým přesným zásahem další náhradník João Cancelo, kterému za vápnem prostrčil míč střídající Nmecha, a následný pokus skončil přesně u vzdálenější tyčky.
Autor: Patrik Sandev / whoscored.com, livesport.cz