0ofsajdy0
65%držení míče35%
Manchester City: Ederson, Kyle Walker, João Cancelo, Rúben Dias, Eric García, İlkay Gündogan (68. Phil Foden), Bernardo Silva, Rodri (85. Fernandinho, 90+4. John Stones), Sergio Agüero (68. Ferrán Torres), Riyad Mahrez, Raheem Sterling
FC Porto: Agustín Marchesín, Pepe, Chancel Mbemba, Malang Sarr (80. Evanilson), Zaidu Sanusi (77. Shoya Nakajima), Sérgio Oliveira, Mateus Uribe, Fábio Vieira (77. Mehdi Taremi), Jesús Corona (77. Nanú), Moussa Marega, Luis Díaz (55. Wilson Manafá)
Rozhodčí: Treimanis - Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni Lotyšsko) - Kamphuis (video, Nizozemsko)
Diváci: ?

Manchester City se nenechal zviklat, doma skolil Porto

Sergio Agüero (© AFP)

Loni musel být Manchester City po svém vypadnutí ze čtvrtfinále velmi zklamaný ze svého působení v Lize mistrů. Teď však jasně naznačil, že na nepovedené vystoupení hodlá co nejrychleji zapomenout, a na úvod skupinové fáze skolil vždy nepříjemné Porto. Portugalský šampión vstoupil do duelu velmi dobře, těsné vedení však neudržel a odjížděl domů poražen.

Ačkoli se domácí stratég Pep Guardiola musel obejít bez svých obvyklých opor Kevina De Bruyneho, Gabriela Jesuse i Benjamina Mendyho, přičemž zraněný byl rovněž Aymeric Laporte, plnil proti úřadujícímu mistrovi z jihu Evropy roli favorita. Očekávaně The Citizens drželi více míč na svých kopačkách, chvilku však trvalo, než se rozehřáli do optimální teploty.

Hostům chyběl jen náhradní brankář Mouhamed Mbaye, hostující lodivod Sérgio Conceicao tak na hřiště mohl poslat prakticky nejlepší možné složení dle všech dostupných možností, potvrdilo se však, že jeho svěřenci nejsou zkraje sezóny ještě v nejlepším rozpoložení. Vždyť třeba v domácí lize v uplynulých dvou zápasech proti Marítimu a Sportingu získali jen bod.

Manchester naopak navázal na svůj výkon z minulého klání proti londýnskému Arsenalu, který skolil nejtěsnějším možným způsobem, a urval v podstatě povinné tři body, díky kterým se posunul do čela tabulky. Disponoval totiž lepším skóre než druhý Olympiakos, jemuž se doma podařilo o jeden gól skolit Marseille. Porto se naopak usadilo na poslední čtvrté místo.

K první střele na bránu se propracovali hosté, a to ve 13. minutě prostřednictvím Díaze, nicméně tomu zakončení v tomto případě vůbec nevyšlo a poslal míč jen hodně mimo kýžený a chtěný prostor. Každopádně o pár chvil později již svou mušku seřídil dle vlastních představ, po přihrávce Uribeho vlétl do vápna a pravačkou zamířil po zemi na zadní tyčku.

Vedení ovšem Dragoes nevydrželo nikterak dlouho. Poté, co Gündogan z blízkosti napálil jen brankovou konstrukci, se následně bránící Pepe dopustil v pokutovém území nedovoleného zákroku vůči Sterlingovi, sudí Treimanis nařídil penaltu, a k té se postavil Agüero. Jeho úspěšná exekuce, byť si gólman Marchesín na balón sáhl, znamenala brzké vyrovnání stavu.

Porto mohlo ve 22. minutě potrestat chybnou rozehrávku brankáře Edersona Moraese, jenž si neporozuměl se svými spoluhráči, nicméně Uribe šanci zahodil, poněvadž merunu nasměroval jen na tribuny City of Manchester Stadium. Ve 33. minutě se pokoušel Edersona Moraese překonat Sanusi, s jeho levačkou však neměl domácí muž v rukavicích větší potíže.

Druhý poločas poté lépe vyšel The Sky Blues, dvěma přesnými zásahy nakonec rozhodli o svém konečném prvenství. Už ve 49. minutě se opětovně ozval Gündogan, který z hranice šestnáctky vyslal zajímavý pokus, Marchesín si každopádně stačil poradit. V 65. minutě se již ale německý reprezentant přece gólově prosadil. Dopomohla mu k tomu standardní situace.

Právě jeho zhruba pět metrů za šestnáctkou zezadu srazil vracející se soupeř Fábio Vieira, přímý volný kop se jal zahrát právě on, a domácí určitě neprohloupili. Míč totiž Gündogan zakroutil přes zeď a Marchesín neměl příliš příležitostí zasáhnout. Tři body pak Manchesteru pojistil v 73. minutě Ferran Torres, jenž prostřelil Marchesína po nahrávce od Fodena.
Autor: Patrik Sandev / whoscored.com