11.12.2019 21:00 CET
1 : 3
(0:0)

Bruggy podlehly Realu 1:3, ale díky výsledku z Paříže si zahrají Evropskou ligu

Club Bruggy bude pokračovat v evropských pohárech i na jaře, konkrétně si zahraje Evropskou ligu. Belgičanům nahrál výsledek souběžně hraného utkání mezi PSG a Galatasarayem (5:0), neboť své domácí utkání proti Realu Madrid nezvládli. Bruggy podlehly Bílému baletu 1:3 po brankách Rodryga, Viníciuse Júniora a Luky Modriće. Jediný zásah domácích obstaral Hans Vanaken.

Belgičané v prvním utkání v Madridu překvapili a remizovali s Realem 2:2. O podobný výsledek usilovali i na stadionu Jana Breydela, nejlépe však chtěli vyhrát a postoupit do Evropské ligy, aniž by se museli ohlížet na utkání v Paříži.

Domácí začali aktivně a v 11. minutě se na přední tyči zničehonic objevil úplně volný Tau, když se k němu se štěstím odrazila přihrávka Vanakena, nicméně domácí útočník si vylámal zuby na pohotovém zákroku Aréoly. Zahanbit se nenechal ani Simon Mignolet, ten pro změnu perfektně vychytal Luku Joviće. Po dvou velkých šancích na obou stranách se hra poněkud uklidnila a až zase po půlhodině hry se divákům připomněl Real, konkrétně o kousek nepřesnou střelou Isco. Simon Deli zase nepříliš nebezpečně hlavičkoval do rukavic Aréoly. Těsně před odchodem do šaten sice rozvlnil síť Emmanuel Bonaventure Dennis, ale stalo se tak po viditelném ofsajdu.

První poločas branku nepřinesl, zato po změně stran se strhla zajímavá přestřelka. V 52. minutě se na pravé straně hřiště uvolnil Odriozola a zpětnou přihrávkou našel z voleje střílejícího Rodryga, jehož střela o tyčku zapadla do branky. Bruggy ale bleskurychle odpověděly, Hans Vanaken si počkal na přihrávku od Dennise a pak technickým obstřelem nedal Aréolovi šanci - 1:1.

Bruggy cítily, že se s Realem dá hrát, jenomže Bílý balet byl ve svých útocích smrtící a v 64. minutě si vzal vedení zpátky. Jović dobře sklepl balón pro Rodryga, který se sice zamotal, ale z druhé vlny Vinícius Júnior nártem uklidil balón do sítě. Belgičané sice prohrávali, ovšem průběžné hlášení z Paříže je ujišťovalo, že o třetí místo a tím pádem Evropskou ligu nepřijdou. Real Madrid dostal druhou brankou zápas pod svojí kontrolu a Bruggy se nemohly dostat ke svojí hře. V nastaveném čase si Bílý balet pojistil vítězství třetí brankou, když se po přihrávce Casemira nádherně prosadil zpoza vápna Luka Modrić. Real Madrid vyhrál v Bruggách 3:1, ale to domácí tým nemusí tolik mrzet, neboť si i tak zajistil jarní pokračování v Evropské lize.

Autor: Ondřej Linhart / uefa.com, onlajny.com