05.12.2017 20:45 CET
0 : 2
(0:1)

Juventus podle očekávání zvítězil na půdě Olympiakosu

Juventus Turín zvítězil na půdě Olympiakosu Pireus poměrem 2:0. Severoitalský klub si tak zajistil postup do jarní fáze Ligy mistrů. Juventusu v případě prohry hrozila i Evropská liga, ale stalo by se tak, pouze kdyby Sporting Lisabon zvítězil v Barceloně. Olympiakos se s Ligou mistrů loučí s jedním bodem, který má ovšem pro řecký tým cenu zlata. Olympiakos totiž doma dokázal bezbrankově remizovat s FC Barcelonou a tento úspěch bude do kroniky týmu z okolí Atén vepsán zlatým písmem.

Fanoušci Olympiakosu pomýšleli na podobný úspěch i proti Juventusu, který s Barcelonou doma rovněž bezbrankově remizoval. Již v osmé minutě musel Dybalovu nebezpečnou střelu vyrážet brankář Proto. V šestnácté minutě už ale byl i gólman Olympiakosu krátký. Sandro se dostal s míčem do pokutového území domácích a přesným pasem našel před brankou Juana Cuadrada, který neměl problém s doklepnutím míče do prázdné brány. Ve 42. minutě mohli domácí vyrovnat, ale Djurdjevič hlavičkou trefil pouze nohu Wojciecha Szczesneho.

Již od začátku druhého poločasu působil Juventus laxně a v 59. minutě přišla další šance na vyrovnání. Marko Marin se úplně sám dostal až před gólmana Juventusu, který ale pohotovým zákrokem chybu svých obránců odčinil. V 83. minutě trefoval Marinův centr hlavou Nabahoune, ale zamířil pouze do tyče Szczesneho brány.

V 90. minutě ale všechny naděje domácích na dobrý výsledek s dalším silným soupeřem zhasly. Míč si do šestnáctky Olympiakosu navedl Federico Bernardeschi, který ránou na vzdálenější tyč vymetl síť domácího gólmana. Zápas tedy skončil poměrem 0:2 a Olympiakos bude určitě řada neproměněných šancí mrzet.

Juventus končí v základních skupinách Ligy mistrů druhý, o tři body za Barcelonou a v osmifinále Ligy mistrů tak narazí na jednoho z vítězů skupin. Olympiakos se, jakožto tým na čtvrtém místě, loučí nejen s Ligou mistrů, ale i s evropskými poháry obecně, neboť na třetí Sporting Lisabon ztrácí šest bodů.

Autor: Lukáš Hrneček / uefa.com