09.12.2015 20:45 CET
2 : 1
(1:0)

Gent porazil Zenit a postupuje.

Historický postup do osmifinále Ligy mistrů slaví belgický Gent. Doma si vzít šanci nenechal a Zenit Petrohrad porazil 2:1. Dobrá zpráva pro Belgičany přišla i z Valencie, kde Lyon v souběžně hraném utkání zvítězil. Vítěznou branku Gentu vstřelil Milićević.

Zenit dle předpokladů nepřicestoval na západ Evropy v nejsilnějším složení a hvězdy jako Hulk nebo Witsel nebyly ani mezi náhradníky. Bylo to logické, Zenit měl jistý postup z prvního místa a nechtěl riskovat karetní tresty pro osmifinále. Na druhé straně Gent bojoval o postup, pokud by vyhrál, nemusel by se ohlížet na výsledek zápasu Valencia - Lyon, vše měl tedy ve svých rukou.

Utkání začalo opatrně, ale větší převahu měli přeci jenom domácí, kteří se v 18. minutě dostali do vedení. Simon poslal do šestnáctky přesný balón a hlavičkující Laurent Depoitre poslal míč do sítě. O několik minut později mohlo být ještě veseleji a opět u toho byl Depoitre. Poté co zachytil špatnou rozehrávku postupoval sám na Lodygina, který jej však skvěle vychytal. A do třetice znovu Gent, před koncem prvního poločasu zakončoval z malého vápna Simon a skvělý Lodygin Zenit opět zachránil. Belgický celek vedl 1:0 naprosto zaslouženě, naopak Zenit rozhodně nepůsobil dojmem lídra celé skupiny.

Svojí sílu ale přesto ukázal. Krátce po změně stran tvrdě vypálil Rjazancev a činit se musel brankář Sels. A konečně v 65. minutě Zenit srovnal, obrana Indiánů nedokázala odvrátit lehký centr a v kombinaci s nedůrazem se uvnitř vápna prosadil Arťom Dzjuba - 1:1. Pochopitelně výsledek ze Španělska stále nahrával domácím. Valencia doma prohrávala s Lyonem o jednu branku a když čtvrthodiny před koncem přišla další dobrá zpráva v podobě druhého gólu Lyonu, mohli se domácí uklidnit.

V 78. minutě pak zpečetil historický postup Gentu mezi šestnáct nejlepších týmů Ligy mistrů Danjel Milićević. Simonův centr nedokázala obrana Zenitu odvrátit a Milićević přesnou ranou k tyči zvýšil na 2:1. Gent už si tuto šanci vzít nenechal, vítězství uhájil a jde dál.