26.11.2014 20:45 CET
2 : 2
(1:2)

Liverpool v Razgradu nevyhrál, o postup se musí stále rvát

Liverpool nezvládl důležitý souboj na půdě Razgradu a bude muset v posledním duelu doma porazit Basilej, aby postoupil ze skupiny do osmifinále. Domácí sehráli proti favoritovi velmi vyrovnané utkání a nakonec dvě minuty před koncem urvali alespoň bod. Také bulharský celek má ještě možnost proklouznout dále, ale už jen do Evropské ligy.

Mizernou formu si Reds přivezli evidentně i do mrazivé Sofie. Kouč Brendan Rodgers nemohl počítat hned s pěticí hráčů, chyběli totiž Sturridge, Balotelli, Flanagan, Suso i Sakho, a i tyhle absence se zřejmě projevily na celkovém výkonu. Vepředu tak operovalo útočné duo Lambert - Sterling, stoperskou dvojici pak tvořili zkušení Škrtel s Tourém.

Domácí lodivod Georgi Dermendžiev měl o poznání snadnější práci, neboť nemohl počítat pouze s útočníkem Bezjakem. Všechny přítomné možná překvapil, že ze zálohy vysunul Daniho Abala na hrot, aby rovněž na lavičce nechal sedět Hamzu. Ale tenhle tah se bulharskému stratégovi vyplatil se vším všudy.

Už ve 3. minutě totiž po celý zápas nepříliš jistý gólman Mignolet neudržel střelu Marcelinha, vypadla mu z rukavic přímo před dobíhajícího Daniho Abala, jenž pohotově zavěsil. Jenže vedení Ludogorci netrvalo dlouho. O čtyři minuty později si Moti s Minevem nedokázali poradit s poskakujícím míčem, takže se mohl prosadit hlavou Lambert.

Domácí celek se tlačil více do gólových šancí, k dispozici měl nespočet rohových kopů, ale nedokázal proměnit ani jeden z nich. Ve 20. minutě si při odkopu míče mohl vsítit vlastní gól Touré, vše ovšem pro Rodgersovy svěřence dopadlo dobře. Ti naopak udeřili osm minut před přestávkou a dostali se na koně.

Sterling dostal přihrávku na levou stranu, přes stopera Motiho poslal krásnou dlouhou přihrávku ke druhé tyčce, kde Henderson zavěsil nad marně zasahujícího brankáře Stojanova. Ani ve druhé půli se hra Reds výrazněji nezlepšila. Ludogorec sympaticky držel krok, ale proti dobře bránícímu soupeři se dlouho nedokázal prosadit.

Liverpool naopak mohl rozhodnout dávno o svém vítězství. Zhruba po hodině hry si vytvořil vyloženou gólovou možnost. Sterling si individuálním způsobem poradil s několika obránci, poslal jemný oblouček na zadní tyč, kde hlavičkoval Lambert. Jenže střelu mu zablokoval Minev. Balón se pak ještě dostal k Hendersonovi, jenž přestřelil prázdnou bránu.

Devět minut před koncem se mohl prosadit Sterling, jenže se střelbou otálel, takže vyběhnutý Stojanov si poradil. Závěr utkání pak patřil razgradskému celku. Pokus Juninha Quixady ještě skončil mimo, v 88. minutě ale již Wandersonův centr z rohového čtvrtkruhu prodloužil Djakov hlavou za sebe na Terzieva, jenž z blízkosti vyrovnal.

Autor: Patrik Sandev