23.10.2012 20:45 CET
0 : 3
(0:1)

Soldado ukončil neporazitelnost BATE!

Vynikající série neporazitelnosti BATE Borisov skončila a postarala se o to španělská Valencia. Třetí celek uplynulého ročníku La Ligy nasázel Bělorusům tři branky, všechny vsítil Soldado. Valencia se tak dostala do čela skupiny F, společně s Bayernem a právě Borisovem má stejný počet bodů.

BATE doma nedokázalo zopakovat výkon a výsledek proti Bayernu a dnes podlehlo Valencii. Španělé mohli jít do vedení hodně brzy, už v desáté minutě dostal pas za obranu Roberto Soldado, na svou první branku si ale musel ještě počkat. Valencia se nedokázala dostat do tempa, domácí pozorně bránili a podnikali rychlé brejky, z jednoho takového zakončoval hlavou jen do středu brány Simić. Skóre utkání se poprvé měnilo na samotném sklonku prvního poločasu. Simić v pokutovém území zatáhl za ruku Soldada a sám postižený útočník penaltu proměnil - 1:0 pro Valencii.

Domácí celek mohl po změně stran vyrovnat, ale Alves dobře zasáhl a nebezpečí domácích odvrátil. Z protiakce pak přišel trest. Po povedeném centru se z voleje parádně trefil Soldado a svojí druhou brankou v zápase zajistil Valencii vedení 2:0. Valencia byla při chuti a v těchto momentech už kontrolovala hru. V 69. minutě navíc vstřelila další branku, na hrozivých 3:0 zvyšoval kdo jiný, než Roberto Soldado. Útočník Netopýrů si vyměnil míč s Costou a přesnou trefou zkompletoval hattrick.

Tím bylo o osudu i výsledku utkání rozhodnuto, Valencia uťala úctyhodnou sérii BATE bez porážky a v Bělorusku vyhrála jednoznačně 3:0.

Autor: Ondřej Linhart